Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék kimászni a depress...

Hogy tudnék kimászni a depresszióból?

Figyelt kérdés
8 éve krónikusan visszatérő depressziós vagyok, de csak most jutott el ez a tudatomig. Egyszer elmentem pszochológushoz is, egy alkalommal, tudom, hogy az nem sok, de valahogy félek, nehogy függő legyek tőle. Tudom, hogy ilyenkor az embernek sokmindent kéne csinálnia, olvasson, szórakozzon, vonja el a figyelmét a rossz gondolatoktól, de nekem abszolút semmihez nincs kedvem. Nagyon félek, meg vagyok ijedve, sokszor gondolok a halálra is, az elmúlásra. Kérlek, segítsetek.
2013. febr. 23. 12:17
 1/4 Laca87 válasza:
Nekem pedig most jutott el a tudatomig hogy az un. major depresszióban szenvedek! Nekem sincs kedvem abszolút semmihez és azt hittem ez csak egy múló dolog de valószínű nem mert régóta tart és mostanában hágott a tetőfokára! Sokat gondolkodtam hogy vajon lehetséges hogy 25 évesen ennyire ki vagyok fásulva?? A legnagyobb bajom hogy folyamatosan egy senkinek érzem magam és hajlamos vagyok bárkiről azt gondolni hogy több mint én!Már nagyon hátráltat az életben hogy semmi önbecsülésem! Nem tudok döntéseket hozni,nem tudom elhatározni magam semmiben és nem tudok sikereket elérni! Társaságban olyan vagyok szándékosan mint ha ott se lennék és így nem tudok kapcsolatokat sem kiépíteni nem bírok az életben előre haladni ami már rettenetesen zavar mert ha nem jutok előre és nincsenek sikereim akkor ez a helyzet egyre csak rosszabbodni fog és attól félek egy idő után irreverzibilissé válik!
2013. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Laca87 válasza:

[link]


Ezek közül a tünetek közül majdnem mind jelentkezik nálam!

El megyek az orvosomhoz és megpróbálok feliratni egy gyógyszert vele aminek a neve: aurorix Ezt erre szokták felírni. A te problémád attól tartok lehet hogy súlyosabb.Szerintem mindenképp fordulj te is orvoshoz ne csak pszihológushoz!

2013. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még pszichológushoz sem merek fordulni, nehogy függő legyek aztán tőle. Hát akkor ha orvoshoz fordulok, s még gyógyszert is ír fel. Nem is akarok rá gondolni.
2013. febr. 28. 14:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is minden tünet érvényes sajnos.
2013. febr. 28. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!