Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, ha igen mit...

Depresszió, ha igen mit csináljak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és az utóbbi időben valami nincs rendben. Eleve félénk, visszahúzódó vagyok és gyorsan rástresszelek bármire. Szerintem a végzős év és a vele járó megpróbáltatások hozzák ki belőlem ezt a "rosszul létet". Kb. 3 hónapja majdnem minden nap sírok egy órát, nem folyamatosan és nem is bőgök csak úgy pityergek, aztán összeszedem magam de később megint rám jön. Sokat alszom,merengek-képzelődöm és nézek sorozatot, mert addig sem a valódi életemmel kell foglalkozzak. Sosem volt még senkim, a külsőmre szoktam kapni pozitív visszajelzéseket, én még sem látom magam még átlagosnak sem. Ha valaki nevet a közelemben egyből arra asszociálok, hogy rajtam, persze érzem közben, hogy ennek nem nagy a valószínűsége,de mégsem tudom elnyomni az érzést magamban. Bármit csinálok nem úgy alakul, ahogy szeretném, sőt a legtöbbször nem is igazán én csinálok bármit csak úgy pechem van, ilyenkor nagyon elkeseredem. Ami miatt megijedtem, az az, hogy többször azon kaptam magam, hogy azon merengek milyen lenne csak úgy eltűnni ebből az életből. Nagyon szégyellem magam, mert igazán semmi okom nincs így érezni, szigorú de nagyon szerető szüleim vannak, barátaim is akadnak, akikkel egyszer-egyszer ki is mozdulok és tudom, hogy rengeteg embernek sokkal nagyobb igazságtalanságokkal kell megküzdenie, én mégsem tudok mit kezdeni magammal. Pszichológushoz/pszichiáterhez nem mennék, mert először is ahhoz a szüleimnek el kéne mondanom, hogy mi a helyzet és nem akarok nekik fájdalmat okozni, mert biztos magukat okolnák, másrészt pénzügyileg sem lenne megfelelő megoldás. 13-15 éves korom körül is volt már egy ilyen szomorkásabb korszakom, de akkor inkább átment lázadásba. Ezt hamar ki is nőttem szerencsére, a mostanival viszont nem tudok mit kezdeni, várjam amíg ki nem növöm ezt is?

2013. márc. 16. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is van olyan barátod akinek mindent elmondhatsz? ez nagyon nagyon fontos! Legyen valaki, akire mindig számíthatsz, aki ott van veled és segít!

Napközben foglald el magad, sportolj valamit, rajzolj vagy amihez éppen értesz...

Esténként pedig igyál meg egy bögre kamilla teát az sokat segít!

2013. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia.

én is pont ilyen helyzetben vagyok. nincs senki akivel meg tudnád beszélni? nálam főleg egy reménytelen szerelem játszik szerepet. ha van kedved beszélgetni írhatsz ide vagy üzenetet is! :)

17/L

2013. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amit leírsz, nem depresszió, max rosszkedv. Ilyen az időjárás is, ez a mostani tél a tavaszban csak még rátett egy lapáttal. Írjál levelet annak a másik lánynak, aki itt felajánlotta neked. Beszélgessetek.

2013. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!