Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham! Mit csináljak ez...

Pánikroham! Mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés
Pár napja az iskolában pánikroham tört rám. Akkor nemtudtam mi az de utána néztem és ezt találtam. Mostanában is szorongok hogy megint rámfog tőrni! Sportolok is mostmár hogy eltereljem a gondolataimat de mégis félek!
2013. márc. 18. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Pánikroham előtt (gondolom) elkezd a szíved gyorsabban verni, a pulzus-számod is emelkedik, akármitől is pánikolsz = félsz!


Ez ellen legjobb, ha amikor már észreveszed, abban a percben elkezdel szabályosan, mély lélegzetvétellel lélegezni: levegőt hosszan, mélyeg be, majd bent-tartod, utána lassan, hosszan kifújod, és valamennyi időre a üresben tartod a tüdődet.


Pánik-roham nélkül is lehet ezt a fajta szabályos légzés csinálni, gyakorolni, akkor, ha szükséged lesz rá, sokkal könnyebben fog menni.

Egyébként ez a jóga-légzés egyik fajtája is!

2013. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt javasolta a kardiológusom, hogy lélegezzek így.

Na, hát nekem az lett ennek az eredménye, hogy majdnem elájultam. Úgyhogy ezt én nem alkalmazom, de az nem jelenti azt, hogy másnál nem működik. Ki kell próbálni. :)

2013. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!