Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek beszélnem kellene...

Szerintetek beszélnem kellene róla?

Figyelt kérdés

1,5 éve elkezdtem vágásokat ejteni a csuklómon, eleinte csak pár vágás volt pusztán ideglevezetésből, mára viszont már sokkal több vágás van, gyakran pedig öngyilkosság jár az eszemben. Persze nem merném megtenni csak néha erre is gondolok, hogy milyen lenne, kinek hiányoznák stb... Szóval egyik osztálytársamnak hála egyre többen tudják ezt az osztályban, persze nem ítélnek el, de engem akkor is zavar. Az anyámmal semmit sem tudok normálisan megbeszélni, tud a vágásokról de nem igazán érdekli. Pszichiáterből meg egyéb okok miatt nem kérek. Mégis változtatni szeretnék ezek a helyzeten, mert tudom nem normális.

Az osztályfőnököm nagyon kedves és elég nyitottnak tűnik, szokta látni rajtam hogy nincs minden rendben, de mikor megkérdezi mi a baj, egy szót se tudok kinyögni. Szerintetek jó ötlet volna erről vele beszélni, vagy inkább ne?

15/L


2013. márc. 19. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, beszélj vele, valakivel ezt ki kell beszélned.
2013. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen. Nem értem, anyád miért dugja homokba a fejét, ez rémes. Azzal beszélj, akinek meg tudsz nyílni.
2013. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyának egyfajta pszichiátriai betegsége van, a megoldása hogy lehülyéz és annyit mond ne csináld. Az osztályfőnököm aranyos meg minden, de kicsit félek, lehet hogy jelentené, mert korábban voltak problémáim a gyámhivatallal, ugye anyum miatt. Nem tudom jó ötlet lenne-e
2013. márc. 19. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj az osztályfőnököddel. És ne előre félj, mi fog történni. Az ő dolga nem az, hogy bántson, hanem hogy segítsen. Sok sikert, és bátorságot.
2013. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Egyáltalán ne szólj neki! Lehet hogy valóban jó lenne beszélni valakinek erről de az ne hivatalos személy legyen, akinek kötelező a hasonló esetek jelentése! Meg amúgy is... Vagdosod magad??? Ezen csak te segíthetsz, te kezdted el, neked is kell abbahagynod... Ha le akarod vezetni a feszültséged akkor inkább üsd a falat, én is azt szoktam...


Az öngyilkosságról meg csak annyi a véleményem hogy ne tedd meg,az semmit sem old meg...

2013. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves utolsó!

Ezért a beírásért kár volt. Kell a kérdezőnek a segítség. A villamoskalauznak mégse szólhat.

2013. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem azt írtam hogy ne szóljon senkinek... Csak azt hogy ne hivatalos személynek... Rengeteg ember van akinek beszélhetne erről, pl: keresztszüleinek...
2013. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem se hivatalos személynek szólj erről, az oszt. főnöködnek azt hiszem az ilyeneket hivatalból jelentenie kell (habár nem vagyok benne biztos hogy ez is beletartozik-e). Meg alapból milyen kínos lenne már... de valakivel beszélned kell erről. Biztos van a környezetedben egy megbízható barát akinek nyíltan mesélhetsz a problémádról és tud támogatni. Próbálj meg a pozitív dolgokra koncentrálni az életedben. Fontos hogy a rossz dolgokat ne nagyítsd föl és agyalj rajtuk feleslegesen. Máshogy kell levezetned a feszültséget, pl. kapcsold be a kedvenc számod, vegyél egy stresszlabdát vagy üss bele a falba.
2013. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kereszt szüleim nincsenek, van egy barátnőm akinek tudok róla mesélni, de sajnos ő sincs jobb állapotba mint én. Neki a súlyával és önértékelésével vannak problémái és azért vagdossa a kezét-lábát. Senkim sincs, de szerintem sem fogok szólni neki, hisz igazatok van, tényleg jelentenie kéne.
2013. márc. 23. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!