Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudna velem kezdeni egy...

Mit tudna velem kezdeni egy pszichológus?

Figyelt kérdés
Két éve mondják az orvosok, hogy menjek pszichológiai vizsgálatra, mert vannak időszakok, mikor nincs étvágyam, meg szédülök, de nincs szervi bajom. Tavaly neurológusnál is voltam, csináltak EEG vizsgálatot, meg egy másikat is, mikor fülhallgatót tesznek a fülre, és kopogtatásokat kell hallgatni. Nem találtak semmit. Az orvosok Vertigot állapítottak meg, fül-orr gégésznél is voltam, ott is minden rendben volt. Ilyen problémákkal már nem is megyek, mert mindig ugyanaz van, nem találnak semmit. Az étvágyam is visszajött, vitaminokat szedek. A pszichológusnak mit tudnék mondani, ha megkérdezné mi a bajom, mert ezen kívül semmi baj nincs. Egyedül sehova se merek menni, mert mi van, ha rosszul leszek, ezt úgyse merném elmondani neki. Tudnám, hogy mit kéne mondanom, de mégse megy, még olyan rokonokkal sem tudok beszélni, akiket ritkábban látok. Nem is hiszem, hogy segítene, néha úgy érzem, hogy tényleg mennem kéne, de senkinek nem szólok róla, ha jobb kedvem van, akkor elmúlik ez az érzés. Másra meg úgyse szoktam hallgatni, ha nem tetszik az a tanács, amit adott. Ha valamit nem akarok mondani, azt úgyse lehet belőlem kihúzni.
2013. márc. 21. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés elég egyszerűen el fog dőlni. Ha ennyire erősnek érzed, hogy te úgyse mondasz el neki semmit, meg nem is hiszed, hogy menned kéne, akkor egyszerűen nem mész és nincs probléma. Ha valamiért mégis fölkeresel egy szakembert, az azt jelenti megérett benned az elhatározás, hogy igénybe vedd a segítségét, így nyilván megpróbálsz majd kommunikálni is vele, akármilyen nehéz. Ha te is akarod, akkor tud veled kezdeni valamit.
2013. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Mit tudna velem kezdeni egy pszichológus? "


Ha nem mész el hozzá, vagy nem mondasz neki semmit, akkor nem tud veled mit kezdeni.

2013. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem direkt nem mondanék el semmit, ha egyszerűen képtelen lennék mondani bármit is. Hiába határoznám el magam, hogy elmegyek, akkor se tudnék beszélni. A rokonaimmal se nagyon tudok, ha kérdeznek válaszolok, de ennyi.
2013. márc. 21. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, előbb-utóbb menne, de értem, hogy miről beszélsz. Arra is ugyanúgy elhatározhatod magad, még ha sok falat is át kell törnöd hozzá és nem sikerül feltétlen első nekirugaszkodásra.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de ilyenkor az is motivál, ha magán pszichológushoz mész ahol ugye elég jelentős összeget hagysz ott egy óráért. Még ha az elején nehéz is beszélni, ez a tényező és húzni fog afelé, hogy kell, mert fogy az idő, fogy a pénz, meg az, hogy továbbra is rosszul érzed magad, pedig te gyógyulni akarsz.

2013. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Magán pszichológusra nincs pénzem.
2013. márc. 21. 19:19
 6/9 Csabi Mercury válasza:

Én is megkérdezem:

Mit tesz a pszichológus, ha elmondok neki valamit az Életemből, elmondom a problémáimat?

Talán "Ő" rávezet. hogy mit tegyek, ha teszem azt beszélgetek vele???

Ha elbeszélgetek vele, együtt a megoldást keressük, miért lesz nekem majd attól jobb, mint, ami eddig volt???

Talán meg is találtam a választ a kérdéseimben???

2018. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

Az biztos, hogy nem ugyanúgy fog veled beszélgetni a rokonoid.

És te sem ugyanúgy fogod érezni magad közben, az is biztos!

ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

És amikor a beszélgetés végén eljössz onnan, akkor is egészen máshogy fogod érezni magad, mint amikor oda bementél.

És biztos, hogy jó egészen máshogy fogod érezni magad, mint mikor a rokonaiddal való beszélgetés után eltávozol arról a helyszínről!

ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kistál_és_a_bor ***** válasza:

Szóval ezt akartam írni az előbb:

Biztos, hogy nem ugyanúgy fog veled beszélgetni, mint a rokonoid.

Ngyságrendekkel jobb.

Össze se lehet hasonlítani.

Ég és föld a kettő.

ápr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!