Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le párkapcsolat...

Hogyan győzzem le párkapcsolati félelmeim?

Figyelt kérdés

Későn kezdtem (23 évesen) a "pasizást". Rögtön két néhány hónapos elfuserált távkapcsolattal sikerült indítanom, melyben teljesen összetörték önbizalmam és maximálisan bizalmatlanná tettek és kihasználtak. Belém nevelték azt, hogy nem vagyok elég jó, nem vagyok elég szerethető, mindig tartsak másoktól mert megégethetem magam. Ezt egy több éves lagymatag élettársi kapcsolat követett, mely szexuálisan egyáltalán nem működött, de lelkiekben sem igazán.

Most kialakulóban egy újabb távkapcsolat. A régi sérelmek most újra előtörtek, pedig már azt hittem, túl vagyok raja. Mi van, ha csak a szexre kellek? Mi van, ha beleszeretek és elhanyagol, nem lesz ideje rám, de én annyira beleszeretek, hogy nem tudom elviselni a hiányát? A türelem nem az erősségem. Mi van, ha majd neki sem leszek elég csinos és megint kritika éri az alakom? Hogyan győzzem le félelmeim, hogy ne szégyelljem testem néhány plusz kiló miatt, mivel egyik pasi sem volt elégedett? Hogyan győzzem le szexuális gátlásaim (a rossz szexuális élet miatt gyakorlatilag megutáltam a szexet és mondhatni frigid lettem)? Létezik olyan pasi, aki rendelkezik elég türelemmel, hogy kitartson mellettem és küzdjön értem, míg begyógyulnak sebeim? Van olyan aki képes erre időt szánni felnőtt fejjel? Hogyan győzzem le a túlzott tartózkodásomat? Hogyan tudnám lecsitítani az eszem (hiedelmek, túlzott óvatosság, rossz beidegződések, bizalmatlanság), hogy el tudjam engedni magam és hagyjam a maguk módján haladni az eseményeket?

Én csak boldog szeretnék lenni, de a félelmeim nem hagyják :(



2012. nov. 19. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha majd neki sem leszek elég csinos és megint kritika éri az alakom?"


Tegyél érte, hogy ilyen ne lehessen. Ugye azért nem vagy mangalica?

2012. nov. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nem vagyok mangalica...Azóta több, mint 10 kilót leadtam (163 cm/67 kg) olyannyira komolyan rajta vagyok a fogyókúrán, hogy jól fel is borult a hormonháztartásom.
2012. nov. 19. 19:09
 3/3 RhisiartK ***** válasza:
Szia! Elég sok kérdés merült fel benned, és ahogy mondani szokás, aki jó kérdéseket tud feltenni az okos. Na remélem tudok válaszolni legalább annyira jól. Ha akit találtal, szerelmes beléd vagy szeret, akkor nem csak sexre fogsz kelleni neki, nem fog elhanyagolni, nem fog kritizálni, türelmes lesz, felkelti benned lassan a vágyat, aminek következtében nem fogod szégyelleni magad, a tested és küzdeni fog érted. Akármennyi sérelem ér, egyetlen esélyed van csak, ha tovább próbálkozol, és ha jön valaki aki igazán szeret, az nem fog elhagyni, küzdeni fog érted és lassan vagy gyorsan úgy fogod érezni, hogy minden helyreáll az életben, hogy boldog vagy már csak azzal is, hogy ott van. Ehhez csak egy esélyt kell adni neki. Egy esély. A eszedet visszafoghatod ész érvekkel. Megmagyarázhatod miért kell esélyt adni a másiknak, miért kell bizalmat szavazni. Miért is? Pl. mert te is szeretnél egy esélyt, mert bizalom az alapja mindenféle kapcsolatnak, mert szíved szerint bízni akarsz benne, mert meg akarod próbálni, mert boldog akarsz lenni. De vigyázz, ne altasd el az eszed, csak irányítsd/terelgesd, mert megkímélheted magad, ha az első rossz jelnél kilépsz a kapcsolatból, amikor még kevésbé fájhat vagy visszatereled a jó irányba. Nem tudom mennyire segítettem, mert eléggé csapongtak a gondolataim, de remélem találtál benne hasznosat is.
2012. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!