Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos problémám van, ha...

Súlyos problémám van, ha tudtok tanácsot adni, kérlek tegyétek meg (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok, a problémám a legelejétől kezdem: Ingázó vagyok, azaz a saját településemről egy másik településre járok iskolába. A lakhelyemen jártam általánosba és amikor középiskolás lettem a másik településen, úgy érzem ott tudtam először igazán adni önmagam. Mindenhez hozzá tudok szólni, vagy akár kiforgatni, véleményezni, szeretek megmagyarázni dolgokat, utána járni dolgoknak, egyszóval élvezem. A saját településemen viszont senkivel nem beszélek, mert az egész általános iskola során rosszul éreztem magam itt és borzalmas volt, tele idiótákkal. Az a gond, hogy ha összefutok valakivel a saját településemen, akkor elönt egy olyan érzés, mintha hül*ének nézne engem és amikor beszélek valakivel ez kommunikációs formában is megnyilvánul, teljesen elönt az az érzés, hogy én ostoba vagyok és alig várom, hogy elmenjen az akivel beszélgetek, az elmém mintha engedelmeskedne annak a gondolatsornak, hogy én egy idióta vagyok és eszerint akar működni. Például nemrég odajött egy volt osztálytársam akivel nem is voltam rosszban és olyan dologról mesélt, amiről normál esetben órákat tudnék dumálni, erre én inkább felhagyok a kommunikációval. Egyfajta kisebbségi érzés lesz úrrá rajtam, mintha az tükröződne az itteni tekinteteken, amilyen voltam, vagy amilyennek akkor éreztem magam. Ilyenkor hiába minden tudásom a pszichológiáról, a metakommunikációról, csak menekülni akarok. Néha ez az egész átterjed idegenekre és rokonokra is és teljesen elönt ez kisebbség szerű érzés.
2011. ápr. 15. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, ennyire nem durván, de ismerős a helyzet. Én a helyedben vsz lopakodóüzemmódra váltanék, és menekülnék minden ismerős elől, akik ilyen érzést váltanak ki belőlem. Persze ez nem megoldás, csak elkerülés. Sztem az oldja majd meg, ha felnőttként szabadon költözhetsz, ahova akarsz. De drukkolok, hogy találj ennél jobb megoldást.
2011. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, pont hogy próbálj szembenézni a dologgal! Tudatosítsd magadban, hogy Te már nem az az ember vagy, akit eltiporhattak, hanem változtál, bátrabb lettél, meg van a saját véleményed a dolgokról. Próbáld a "másik településbeli személyiségedet" tartani otthon is, és úgy kommunikálni az emberekkel. Ha fölkészíted magad lélekben, és próbálkozol, biztos sikerülni fog, és folyamatosan levetkőzöd ezt a kisebbségi érzést.
2011. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem muszáj szembenézni. Engem gimnáziumban bántottak sokat. Már rég nem járok gimibe, felnőttem, vannak barátaim és úgy általában csupa pozitív visszajelzést kapok, önbizalomhiányosnak nehezen nevezhetném magam, mert még nárcisztikus személyiségzavarral is diagnosztizáltak. :D De. Ha véletlenül egy volt gimis osztálytársamat vagy évfolyamtársamat látom, "visszakerülök" abba a szerencsétlen ember szerepbe, aki akkor voltam, még akkor is, ha az illető sosem bántott engem, csak ott volt, akkor. Elvesztem a magabiztosságomat, szerencsétlennek érzem magam és kimenekülök a helyzetből. Most ezt én minek akarjam, ha egyébként jól érzem magam? Szerintem, kérdező, az első mondta jól, kerüld az ilyen helyzeteket és éld az életed, mintha az nem is lett volna.
2011. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért más felnőttként visszanézni a nehezebb időkre, mint gimisként, miközben ott élek, ahol körbevesz ez a régi, általános iskolás, nem szívlelt környezet.. Nehogy már erre az legyen a megoldás, hogy menekülj, kerülj el mindig mindent, ami rossz érzéssel tölt el?!
2011. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát de ha rossz, akkor minek? Mármint szép dolog megküzdeni a dolgokkal, szembenézni a rosszal, valakinek ez többet jelent, nekem kevesebbet, ez van. Úgyis mindenki saját belátása szerint dönt.
2011. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lábjegyzetként hozzáfűzném, hogy az sem mindegy, hogy milyen busszal megyek, ha olyannal ahol sok régi "arc" van, akkor feszült vagyok, ha nincsenek, akkor viszont semmi feszültség nincs. Ezt persze eltitkolom, de attól még ott van.
2011. ápr. 15. 17:40
 7/9 A kérdező kommentje:

13:46


Ezt próbálom szinte megállás nélkül, de elég egy pillanatra elfáradnom és visszazuhanok.

2011. ápr. 15. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk így nem csodálom, ha sokukkal kell egyszerre megbirkóznod.:-/

Azért ne add fel! Gondolj arra, hogy az idő neked dolgozik. Minél többet vagy az új körben, ahol önmagad lehetsz, annál távolabbi lesz ez a rossz időszak, és akkor könnyebb lesz "összeforrasztanod" a kettőt.

2011. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tartósan zavaró, hogy nem tudod összeegyeztetni ezt a két szerepet, akkor érdemes lenne egy pszichológust megkérdezni, hogy mit gondol erről és miként érhető el nagyobb összhang ilyen téren.
2011. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!