Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon van még elvonó?

Magyarországon van még elvonó?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet nem itt kéne megkérdeznem, de hátha itt legalább a névtelenségem megmarad... szóval:


Édesanyámról van szó aki immáron 7-ik éve iszik, és nem tudom mit kezdjek vele. Mert a pszichiátrián már voltunk nemegyszer ugye ott csak a tüneteket enyhítik, voltunk addiktológián onnan, hogy kikerült körülbelül félévig nem ivott. De most újra elkezdte és a család is annyira nem foglalkozik már ezzel mert besokalltunk, én még törődnék vele de párommal élek, és nagyon féltem nehogy csináljon valami hülyeséget, mert hogy ő egyedül él már... és az volna a kérdésem hozzátok, hogy tudtok-e esetleg Magyarországon működő elvonót ? ami esetleg állami, vagy megfizethető áron van ?



2013. márc. 27. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell, h keseritselek, de tudtommal itthon nincsen olyan elvono, ami allami, csak fizetős, de az meg jo huzos! :(
2013. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig van. Oda viszont önkéntes alapon kell, hogy menjen Anyukád, nem úgy, hogy megfogod a kezét és elviszed oda. Ő magától is elhatározza magát, és vállalja, hogy 9 hónapig elvonul?
2013. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet furcsan fog hangzani, de keress ra erre : ibogain. Olvass utanna, sajnos nem tudok tapasztalatokrol irni, de amit fellehet lelni rola az csupa jo. Tudom sajnos illegalis, nem is buzditalak semmire. Csupan olvass utanna, ennyit tudok mondani. Ha nem tudtok ra hatni akkor nem tudom mit lehetne tenni. Ha megallta honapokig, akkor ott lelki fuggosegrol van szo egyebkent, nem pedig fizikairol, es ez azt jelenti, hogy amig o nem akarja, addig nem tudsz vele mit csinalni. Egy elvonon sem tudnak vele mit kezdeni, mert amint kikerulne kezdene megint. Nektek kell vele megertetni, hogy amit csinal az rossz, nem is az hogy rossz, de nem szolgalja a javat, nincs ertelme. Penz kidobas, es ha szeret titeket, akkor nem teszi. ennyit tudok javasolni
2013. márc. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pécsvárad, Változóház. Korhatár nincs, én is együtt voltam egy 63 éves alkoholista nénivel. Térítésmentes, és teljesen önkéntes. Pécsen a drogambulancián tartják a felvételit csütörtökönként, csak a motiváltságot figyelik. Keress rá.

Én csak ajánlani tudom. 3-6 hónap a terápia kb., nem használnak gyógyszereket, ennek ellenére szerintem a leghatásosabb leszoktató program.

Sosincs teltház, úgyhogy ha elmentek felvételizni és felveszik, akkor azon nyomban ott marad, erre azért készüljetek fel, nekem nem mondta senki :)

2013. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!