Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van annyi önbizalom...

Miért van annyi önbizalom hiányos ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sokáig azt hittem,hogy csak én vagyok egyedül olyan aki nincs elszállva magától és nehezen áll ki magáért.Olvastam valahol,hogy a kultúránk is megköveteli,hogy valaki nagyszájú legyen,meg csökkenti az emberek önbizalmát.Mármint a kultúránk csökkenti pl:dalok,média stb.

Szerintetek is van benne valami?

Sajnos nehezen tudok megfelelni a társadalmi elvárásoknak.


2013. jan. 23. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az egész világra jellemző. Azért, mert a sok depressziós, elégedetlen ember vásárol mindenféle hülyeséget amitől azt hiszi majd jobb lesz. Pl luxusautó, meg millió marhaság aminek semmi gyakorlati haszna. És aki elkeseredett az befolyásolható. A média és a marketing kiválóan kihasználja az ember pszichológiai gyengeségeit, ezzel pedig azok malmára hajtja vizet akinek ez megéri...


Mindenkinek azt tanítják, hogy ő egy individuum, egy egyén, egyszeri és megismételhetetlen. Persze ez igaz, csak nem egyedül lakunk ezen a bolygón és rá kéne már jönni, hogy ha egységben gondolkozunk, magunkért, akkor jobb világot hozhatnánk létre közösen. De amíg benyaljuk a sok marhaságot, addig csak az a pár ember jár jól akinek ez az egész érdeke. Nem arról van szó, hogy mindenki építse a szocializmust (mások világát), hanem egy közösen megalkotott, létrehozott világot, amiben legalább néha jól érezzük magunkat.


Na bocs, ennyi jutott eszembe.

2013. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan azért, mert ők is meg akarnak felelni a társadalmi elvárásoknak.

Ne foglalkozz vele, hogy mások mit gondolnak, magadnak felelj meg. És válogasd meg, hogy kinek adsz a szavára.

2013. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én viszont pont azt látom, hogy ebben az országban egyáltalán nem azt tanítják, hogy az ember egyedi individum, hanem épp az ellenkezőjét sulykolják már az óvodában, iskolában."Egyforma káposzták legyetek, bólogató robotok, különben nem fogad be a birkatársadalom".Persze így is maradnak néhányan, akik extrém hülyeségükkel, vagy hatalomra törtetésükkel elérnek valamicskét, de őket, ha szemtől szembe nem is, de hátuk mögött megveti a tömeg.

És a munkahelyen mi a morál?Ugyan ez.Légy csendes rabszolga,tűrjél, nyaljál.Nem kapsz érte sokat, de a semminél többet, elég az neked!Mondj le az önbecsülésedről is, minek az ?Ha nem tetszik, mehetsz nagypofájú, zsarnok cégvezetőnek, vagy bohócnak valami médiasóba.

Nos, ilyen általános mentalitás mellett a normális életre mennyi esély van?

2013. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen társadalmi elvárásoknak kellene megfelelni?Akkor már lelkesítőbb a depresszió.
2013. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as ebben igazad van, de akkor miért van az, hogy még ez a birka társadalom egyénei sem képesek egymás mellett élni, mert ha a kolléga 100 forinttal többet visz véletlenül haza, akkor dögöljön meg. Gáncsolják a birkák is egymást, mert semmi nem számít, csak hogy neked jó legyen. Közben meg nem lesz, de ez senkinek nem esik le. Belógatnak egy fantompozíciót, mintha valakiből most valaki lehetne, persze nem de egyből 100-an marják egymás húsát, nehogy a másik legyen már "vezető" bólogató birka.


Valahogy ahogy itt ezen elgondolkoztam komoly ellentmondásokba ütköztem.

2013. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A birkanép csak annak bólogat, aki meg tudja vezetni.(Ez is bizonyítja, hogy bármilyen felsőbb szintről igen sikeres a helyesen alkalmazott agymosás!Amit ugyebár gyermek korunk óta belénk igyekeznek nevelni.)Persze, hogy a birkák fellázadnak, ha egy hasonszőrű 100 ft-tal többet kap, akkor már igencsak kilóg a sorból, nem igaz?
2013. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mert már a többség nagyapját dédapját is megalázták vagy a háborúban, vagy 56-kor, vagy a rendszerváltáskor. Ezt hordozzuk magunkban, ezt örököljük, ezt láttuk, ezt tanultuk el tőlük. Ha azon nőttél fel, hogy "jajj te gyerek, milyen nehéz az élet, apád is, nagyapád is, dédnagyapád is..." akkor mit vársz? Nem is ismerjük azt a verziót, hogy milyen sikeresnek lenni, hacsak valamelyik nagyszülőnek szülőnek nem sikerült kitörnie a nyomorból.
2013. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!