Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet összefüggés a kóros...

Lehet összefüggés a kóros soványság és az idegi kimerültség között?

Figyelt kérdés
Azt észrevettem, hogy ha nem is érzek éhséget, de nem eszek bizonyos ideig, nagyon ingerült vagyok ok nélkül. De ma említette valaki, hogy ha magamra szednék pár kilót (ami nem sikerül sok-sok éve), akkor erősebb lenne az idegrendszerem. Tudományosabban fogalmazott, de nem emlékszem pontosan és nem is találok róla semmit.
2013. márc. 29. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A kórós soványsággal lehet összefüggésben. Az alkatival kevésbé.
2013. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy étkezési zavarom lenne, mert nem érzem magam kövérnek, sőt, ha fényképen látom magam, elszörnyedek. Csak egyszerűen nem vagyok éhes és ha nem társaságban vagyok, nem jut eszembe enni...

Emellett (és ettől függetlenül?) állandóan feszült és ingerült vagyok, azt gondoltam, magnéziumhiány. De lehet, hogy általános tápanyaghiány (ha van ilyen kifejezés).

Csak gondoltam, valakinek beugrik valamilyen tanulmány a testsúly és idegállapot összefüggéséről.

2013. márc. 29. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Ha lefogyok pár kg-ot, akkor rosszak az idegeim. Ha viszont hízok, akkor úgymond be vannak párnázva az idegek és jól érzem magam.
2013. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van összefüggés, de csak egyik irányba. Idegi kimerültség -> lesoványodás.
2013. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!