Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Debreceni pszichológus/pszichi...

Debreceni pszichológus/pszichiáter aki szorongással foglalkozik?

Figyelt kérdés

Nemrég olvasgattam a neten és kitöltöttem pár tesztet (megbízható, hivatalos oldalakon) amelyek szerint orvoshoz kellene fordulnom, szorongás miatt.

A kérdésem a következő: Debrecenben van olyan pszichológus/pszichiáter aki szorongással foglalkozik és a TB fizeti? (Magánpraxisban dolgozóhoz nem fordulhatok, nincs önálló keresetem és a családom elítéli azokat akik pszichológushoz járnak... tudom, hogy ez nem jó, de ilyenek. Szeretném titokban tartani, hogy hová járok)

Háziorvoshoz nem fordulhatok, mert jóban van a szüleimmel, 100% hogy elmondaná nekik.

És egyáltalán, hogy működik ez? Kivizsgálásra kell mennem, vagy beutaló kell vagy hogy?

Segítség!

23/F


2013. febr. 20. 12:02
 1/2 anonim válasza:
Inkább pszichológushoz menj, a pszichiáter csak telenyom gyógyszerrel, de ettől még nem gyógyulsz meg, mivel a szorongásnak lelki oka van, ezt pedig egy pszichológus tudja feltárni és segíteni rajtad. Nem kell az ilyet szégyellni, legalább az emberek fele jár(t) pszichológushoz, és lehet, hogy keveset mondtam. Ettől nem leszel kevésbé értékes, azért alakult ki a szorongásod, mert valami feldolgozatlan dolog maradt az életedben, ezt kell kideríteni és feldolgozni. Viszont azt nem tudom, hogy TB alapon hol találsz pszichológust, én magándokihoz járok direkt azért, hogy elkerüljem a pszichiátriát, a gyógybogyókat meg a folyamatos ellenőrzést stb.
2013. febr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Debrecenből leveleztem egy pánikbeteggel, aki nagyon dícsérte az SZTK-s pszichiáterét. Ha érdekel, megtudom a nevét, és megkeresheted. Írj magánba.
2013. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!