Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni a cipralextől...

Nem tudok aludni a cipralextől (vagyis úgy gondolom ettől, mert három napja szedem, és az utóbbi két napban elalvásbál közel 3-4 órát vergődtem, utána óránként felkeltem). Mit tehetnék ezellen? Ugye elmúlik a hozzászokással?

Figyelt kérdés
Nyugtatót nem kaptam mellé, de ha végig ez lesz, nem tudom, hogy funkcionálok majd :P. Akinek esetleg hasonló volt, elmúlt, ahogy használni kezdett a bogyó?
2013. ápr. 4. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég gyakori ez az antidepresszánsok mellett. De,ahogy írtad,idővel(kb. 2 héten belül) ez csökkenni szokott.
2013. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felirathatsz a háziorvossal frontint, vagy xanaxot, vagy akár gyengébb altatót is ( pl stilnox). Ihatsz nyugtató teát is. Mindenesetre érdekes, hogy a pszichiáter nem írt fel nyugtatót. Nem lehet, hogy kifejezetten te kérted, hogy ne tegye? De visszamehetsz hozzá, és legalább az első hónapra felirathtsz vele. Ugyanis ha szakorvos írja, akkor egy havi csak 55 ft.
2013. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem én kértem, még ki is jelentett, hogy szorongásoldót nem kapok :P. Nem tudom visszamehetek e hozzá, mert sztk-s és annyira be van elvileg táblázva, hogy 3 havona ad időpontot :D ... de lehet ha nagyon nem bírom, akkor hétfőn elnézek a háziorvoshoz :P.
2013. ápr. 4. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van,menj le a háziorvoshoz. Kíváncsi lennék miért nem adott.Gyakran adják kiegészítő kezelésként az antidepresszánsok mellé.
2013. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tapasztalatam, mert van sok imerősöm aki szed. Tavaly is amikor írt fel antidepit, igaz azt nem szedtem, de ahhoz sem írt fel. Lehet ő nem híve az ilyeneknek, vagy nem tudom :P.
2013. ápr. 4. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nem tudsz tőle aludni, mert nem nyugtatószer, hanem pörgetőszer a cipralex. Ha nem tudod megszokni és rosszabb lesz, akkor menj vissza a dokihoz!
2013. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
reggel szeded legalább?
2013. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, de mostműr elmúlt a pörgés xD .. mostanság meginto tt tartok, hogy semihez nincs erőm, és kedvem se nagyon :/
2013. ápr. 30. 23:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelentkezz a pszichiáternél, a nyugtatóért. Ha három hónap alatt jutsz be hozzá, akkor annyi. Ugyanis a háziorvos épp tízszeres áron írja a nyugtatót, meg az sem mindegy, hogy milyent kapsz. Egy havi adag rivotril, szakorvosilag 55 ft. A többi is hasonló arányban van. És az is nagyon fontos, hogy az állapotodnak, az alkatodnak, a tevékenységednek megfelelő nyugtatót kapj. Ezt pedig kizárólag a pszichiátered tudja megállapítani. Addig is, amíg bejutsz, konzultálj a háziorvosoddal.
2013. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!