Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok olyan megoldást/szert...

Tudtok olyan megoldást/szert ami jó a gátlások feloldására? (de ne gyógyszer) és aki le küzdötte ezeket a problémákat hogy csinálta?

Figyelt kérdés
hallottam hogy a xanax full jó, de nem akarok rászokni a gyógyszerre de mégis kéne valami mert teljesen tönkre teszi már az életem és a személyiségem az állandó megfelelési kényszer, önbizalomhiány.. :( foyton ideges vagyok ha társaságba vagyok, nem tudok feloldódni..

2013. ápr. 7. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerítsd magad direkt olyan helyzetekbe, ami a komfortzónádon kívül esik és muszáj csinálnod. Pl nyelvtanfolyam, ahol muszáj beszélni egymással. Menj el szórakozó helyre és állíts fel célokat. Pl. Minden este eggyel több emberrel állsz le beszélgetni. Ilyesmik.


Vagy egy jó üveg vodka.

2013. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ha egyedülálló vagy, menj el szórakozni és "szedj fel" valakit. én is így jöttem össze a párommal. a szórakozás is jót fog tenni, viszont az, hogy az embernek párja van, mindennél jobb. Engem személy szerint az epilepsziából mentett ki a párom. Nincs annál megnyugtatóbb érzés, amikor a pároddal átkarolva kiskifli-nagykifli pózban alszotok el. sokkal több önbizalom! minden meg fog oldódni! nyugi! egyébként fiú vagy vagy lány, és hány éves? :)
2013. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit ért szer alatt a kérdésében de remélem nem a drogokra gondol. Ami a Xanax-ot illeti én nem dicsérném full jóként, a függőségen kívül pedig több káros tulajdonsággal is rendelkezik! Amiket a panaszában leír az szociális szorongásos zavarnak mondható amit bár mégsem kellene komolyan vennie, pláne meg még az állandó megfelelési kényszer hatása méginkább csak rátesz egy lapáttal a helyzetére aminek az eredményeképpen alakúl ki ebből a szorongása/önbizalomhiánya és e-miatt is érzi magát idegesnek mivel zavarban érzi magát.


Tudja senki sem tökéletes mivel emberek vagyunk! 1


Ha jól érzem magam a bőrömben akkor lesz kisugárzásom amire felfigyelnek mások. 2


Mindenki annyi önbecsülést kap, amennyit ad önmagának! 3


A gyógyszer pedig sohasem jó, aki beteg csak az vesz be belőle a betegség pedig rossz. Tehát nem éppen egy full jó dolog.. A nyugtató az meg egy mankó és szerintem önnek erre semmi szüksége! A kérdésére is meg van a válasz: Nem a gyógyszer a megoldás.

2013. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kokain.
2013. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress társat, aztán valami finomat együtt bedobni! Nem pont szeszt!!! Fagyit, somlói galuskát, egy jó rostos üdítőt!! Közelebb hoz egymáshoz megtapasztalhatod!!
2013. ápr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sportolj! Nőni fog az önbizalmad, az önértékelésed biztosabb lesz. Mellette baráti körbe kerülhetsz!!
2013. júl. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bécs P válasza:

Nagyon jót kérdezel, és ha lenne rá konkrét válasz, annak én is örülnék :-)

Röviden felsorolva : testmozgás (pl kocogás, ami eléri a 20 percet), autogén tréning elsajátítása vagy egyéb más relaxációs módszer (pl progresszív), apró stresszoldó reflexek (ajánlom, h nézz utána Bagdy Emőke Pszichofitnesz előadásának/könyvének), gondolatok megvizsgálása mások szemszögéből is, vagy képzeleti síkon eltávolodni tőle, h valóban olyan "rettenetes-e", fokozatosan belevinni magad olyan helyzetekbe, amik szorongást vált ki, amint ideges vagy, levezetni pl. villámrelaxációval a feszültséget, mert a tárolt feszültségek a szorongás fokozódásához fognak vezetni, minél több pozitív dologra való gondolás, elképzelni őket, életcélok kialakítása, olyan dolgok csinálása, amit szeretsz, amint egy gondolat elkezdene elhatalmasodni rajtad, mondjál STOP-ot, és vagy helyettesítsd mással vagy csinálj belőle kevésbé rosszat, akár figurázd ki, tudatosítsd, hogy mások sokkal kevésbbé látják rajtad a tüneteket, mint te azt hiszed, mert mindenki magával van elfoglalva, és rengeteg dolgot lehetne sorolni szorongás ellen (fóbiák, kényszerek mindig szorongás szüleményei), szóval igazából nézz utána, hogy mik vannak, legvégső esetben ajánlom a nyugtatókat.

2014. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sport, Meditáció, Pozitív szuggesztiók, Akarat...stb.


Ajánlom egyébként Mohás Lívia: Az agresszióról és a sikerkereső emberről című könyvét. Nekem sokat segített.


A lényeg, hogy ne magad ellen irányuljon a benned lévő feszültség, hanem engedd ki, de azt kontrollálva. Tanulj meg disztingválni, és akkor magabiztos lehetsz. Figyeld meg, hogy mivel okozol másnak örömet, és mivel nem. Értelemszerűen, akivel szeretnél jóban lenni, annak pozitív élményeket szeretnél szerezni.

2016. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!