Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? (bővebben a...

Mi lehet a bajom? (bővebben a magyarázatban)

Figyelt kérdés

Szóval, nem is tudom, hol kezdjem. Körülbelül másfél éve jött egy nehéz időszak az életembe, amiből azóta sem igazán tudok kilábalni. Kiderült egy-két dolog, ami azóta is nyomaszt, és nem múlik el,mert nem olyan probléma. Akkor nem igazán voltak barátaim, az osztályom utált, a családtagjaimmal sem beszéltünk meg nagyon semmit. Elég alaposan magamba zuhantam, az állapotom meglehetősen levert volt, etc...

Igazából már előtte is voltak problémáim. Már az oviban kiközösítettek, csúfoltak, bántottak, ami az általánosban csak fokozódott. Egyszer pl, amikor felpofozott az egyik lány, a többiek megtapsolták. Vagy egyszerűen lecsúnyáztak. És nagyon sokan kihasználtak (ez máig fennáll) mert az osztály legjobb tanulója voltam, én pedig hagytam. Szörnyű volt, azt hittem már sosem lesz vége, de sikeresen elballagtam. Persze néha még most is szekálnak, ha látom őket... De ezek előzmények.

Főként ezek miatt váltam egy zárkózott, visszafogott lánnyá. Pár hónapja viszont ez is megváltozott. A hangulatom elég hullámzó: néha azt hiszem, bármire képes vagyok, pörgök, visszaszólok(!) elhiszem, hogy szép vagyok, és bármit megtehetek, aztán jön a kiborulás. Hisztik, csapkodás, eltitkolt sírás, önkínzó gondolatok, nem is egyszer fájdalmat okozva önmagamnak. Nem olyan nagy vágások, engem inkább csak a fájdalom érdekel, de igazán az okát nem tudom megmondani. Csak kell, hogy fájdalmat érezzek, de ezt nem mutogatnám a környezetemnek. Nem azért, mert bánom, hanem mert nem értenének meg. És elérkeztünk a barátaimhoz. Velük az a baj, hogy nem bízom bennük. Kinevetnek, csúfot űznek belőlem, és ha bármi gondról akarok mesélni nekik, az nem érdekli őket. Ha kiállok magamért, bunkó vagyok,ha nem, hülye. Amikor rossz a hangulatom, meg sem kérdezik, miért, ha megölelném valamelyiket, rögtön leszbi vagyok. Szóval egyedül érzem magam közöttük. A családban sincs minden rendben, gyakran pattanásig van feszülve a légkör, ami fullaszt, és ki akarok törni, de a szüleim túl szigorúak.

Leginkább persze a hangulatingadozások zavarnak, mert a felpörgött időszakomban vállalt feladatokat később nehéz teljesítenem.

Tudom, hogy ez jellemző az én korosztályomra, de mi van, ha többről van szó?

18/lány


2013. ápr. 9. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Erősen befelé forduló,zárkózott,introvertált,és depresszív személyiség vagy a leírásod alapján.Szerintem elérkeztél egy depressziós időszakhoz,ideje orvoshoz fordulnod!Ez nem játék.
2013. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha igy folytatod es orvoshoz fordulsz, akkor bipolar disorder-rel fognak diagnosztizalni..


Ha viszont akarsz ezen segiteni te magad, akkor ket dolgot tudok ajanlani, eloszor az etrended. Ne tudd meg h mennyi 'uj' es egyre gyakrabban felbukkano idegi - es egyeb - alapu betegsegek fuggnek ossze az emberek etrendjevel...


Masik dolog az informacio es a megertese az ilyen kapcsolati dinamikaknak. H hogyan is mukodik ez valojaban. A barataidat pedig ne nevezd baratoknak, mert nem azok, ami csak tovabb fokozza a helyzeted nehezseget.

Mivel 'stb' helyett 'etc'-t irtal ezert batran ajanlom a kovetkezo olvasmanyokat h megertsd ezeket a dinamikakat:


Cognitive Science

- Strangers to Ourselves - Timothy D. Wilson

- Redirect: The Surprising New Science of Psychological Change - Timothy D. Wilson

- Thinking, Fast and Slow - Daniel Kahneman

- You Are Not So Smart - David McRaney

- What Makes Your Brain Happy and Why You Should Do The Opposite - David DiSalvo


Neuroscience

- In An Unspoken Voice: How the Body Releases Trauma and Restores Goodness - Peter A. Levine

- The Archaeology of Mind: Neuroevolutionary Origins of Human Emotions - Jaak Panksepp and Lucy Biven

- Social Intelligence: The New Science of Human Relationships - Daniel Goleman

- The Polyvagal Theory: Neurophysiological Foundations of Emotions, Attachment, Communication, and Self-regulation - Stephen W. Porges

- Trauma and the Body: A Sensorimotor Approach to Psychotherapy - Pat Ogden, Kekuni Minton and Clare Pain


Narcissism

- Myth of Sanity - Martha Stout

- The Narcissistic Family - Stephanie Donaldson-Pressman and Robert M. Pressman

- Trapped in the Mirror - Elan Golomb

- Unholy Hungers - Barbara E. Hort

- Character Disturbance: The Phenomenon of Our Age - George K. Simon


Psychopathy

- The Sociopath Next Door - Martha Stout

- Women Who Love Psychopaths - Sandra Brown

- Snakes in Suits - Robert Hare and Paul Babiak

- Without Conscience - Robert Hare

- The Mask of Sanity - Hervey Cleckley

- Political Ponerology - Andrzej Lobaczewski


Other Psychology

- The Caricature of Love - Hervey Cleckley

- Making Sense of People - Samuel Barondes

- Positive Disintegration - Kazimierz Dabrowski

- Blink: The Power of Thinking Without Thinking - Malcolm Gladwell

- How to Spot a Dangerous Man - Sandra Brown

- Predators - Anna Salter

- Operators and Things - Barbara O'Brien

- Drama of the Gifted Child - Alice Miller

- In Broad Daylight - Harry N. MacLean

- Molecules of Emotion - Candace Pert

- Mean Genes - Terry Burnham and Jay Phelan

- The Denial of Death - Ernest Becker

- Escape from Evil - Ernest Becker


A te esetedben talan a neuroscience-el, narcissism-mal es a psychopathy-vel kezdenem.

2013. ápr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Nukek, mindenféleképp utánanézek azoknak, amiket ajánlottál.

Egyébként valóban tudom, hogy nem a barátaim, csak azért nem léptem még ki a köreikből, mert félek attól, hogy egyedül maradok.

Köszönöm a tanácsokat! :)

2013. ápr. 10. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit, remelem segitenek :)


Hat igen, ettol en is tartottam sokaig..h egyedul maradok. Akkor is ha mentalisan teljesen megbekeltem a koncepcioval, erzelmileg meg mindig nem tudom elfogadni..


Hat probalj akkor uj baratokat szerezni majd ha eljon az ideje akik valoban megerdemlik a baratsagodat :)


Legjobbakat

2013. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy ha ezt olvasod bitos jól meglepődsz, de kíváncsi lennék, hogy mi van veled azóta? Változott valami, hogy érzed magad? Most én is egy nehezebb időszakban vagyok, érdekelne, hogy kilehet-e valamikor keveredni belőle! Köszi ha elolvastad és válaszolsz rá.

16/lány

2021. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!