Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szinte mindig rosszkedvű...

Ha szinte mindig rosszkedvű vagyok (az elmúlt hetekben-hónapokban), csak akkor van "jobb" kedvem, ha a barátommal vagyok, akkor az már depresszió szerű?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, az elmúlt hónapokban nagyon megváltozott az életem, vagy inkább én magam...? Életvidám, társaság középpontja-típus voltam. Mostanra viszont nem hogy társaságba nem járok, de barátaim sincsenek! Egyszerűen képtelen vagyok baráti viszony kialakítására.

Illetve mindig rossz kedvem van, ha van rá okom, ha nincs. Minden reggel szenvedek, nem akarok felkelni, ha tehetném csak aludnék, napokon keresztül. Utálok kimenni az utcára, csúnyának érzem magam. Sőt, még a mozgásomat, a járásomat is abnormálisank érzem. Nem akarok élni-hangulatom van. Egyedül érzem magam. Sokszor gondolok az öngyilkosságra, mert azzal megszabadulhatnék minden tehertől. Számomra a halál jelenti a megnyugvást.

Mellesleg sokszor vannak "dühkitöréseim", illetve sokszor nem tudom kordában tartani az indulataimat, fájdalmamat... Vágyom a fizikai fájdalomra, késztetést érzek, hogy bántsam magam, mert attól mintha kicsit jobb lenne a lelkemnek.

A sok hülye megnyilvánulásommal lassan elüldözöm magam mellől a páromat is. Csodálom, hogy még velem van...


Tudom, hogy ez nem normális, de azt nem tudom felmérni, hogy mennyire nem az. Illetve, hogy hogyan juthatnék túl ezen az állapoton. Nem akarok így élni.


2013. ápr. 11. 18:48
 1/3 anonim válasza:
Mondanám, hogy későn érő típus vagy, és ez kamaszkori depresszió, de ez sajnos már több annál. Szerintem mindenképpen kérj segítséget, mert ez lehet depresszió, ami veszélyes, és gyógyítani kell!
2013. ápr. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nem érzem magam későn érőnek. Nagyon sok mindent átéltem és végignéztem már, ami bele kényszerített, hogy felnőjjek. Illetve a környezetem is mingiz azt mondja, hogy érettebb vagyok a korosztályomnál
2013. ápr. 12. 08:43
 3/3 anonim válasza:
Akkor viszont pláne nem okés. Lehet, hogy most jutottál el oda, hogy elég. Kérj segítséget!
2013. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!