Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék uralkodni magamon...

Hogy tudnék uralkodni magamon és a kényszereimen?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy alig tudok otthonról elindulni, mert állandóan vissza kell mennem megnézni, hogy elzártam-e a csapot, lehajtottam-e a konvektort, bezártam-e az ajtót. Ezen hogy tudnám túltenni magam?

2013. ápr. 12. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a kényszereiden kell uralkodnod, hanem azt kell rendbe tenned, ami kiváltotta. Keress fel egy terapeutát, pszichológust/átert.
2013. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Bele kell kezdeni új dolgokba, és valahogyan el kell terelned a gondolataidat, mert sajnos van olyan, h az agyunk kreálja magának problémát, mert úgymond "unatkozik".

Velem az szokott lenni, hogy már estére nem emlékszem, h. mi volt a reggeli. Szóval velem tök az ellentéte szokott lenni, inkább elfelejtem a dolgokat lezárni, engem meg ez zavar.

A testvérem meg állandóan ellenőrzi magát.

2013. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy olvastam, hogy "kenyérszeleteimen"...


Különben keress föl egy pszichiátert.

2013. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem túl biztató a kezelése:


[link]

2013. ápr. 12. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó módszer ez a figyelem elterelés, de szerintem végérvényesen nem old meg semilyen méllyen gyökeredző problémát. Mint egy seb, amire húzunk e ruhát nem foglalkozva vele, ami az idők folyamán szépen elgenyesedik .. ehhez hasonlítanám ezt. Minennek van oka, és ameddig ez nem tárul fel, és nem dolgozza fel az illető, szerinem nemjavulhat meg teljes mértékben. VAlahol azt olvastam, hogy a kényszer lehet genetikai is, ez estetben hatásos a gyógyszer, de ez tipikusan az a betegség, amire mindenképpen adnak bogyót.
2013. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!