Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nem igazán tudom megfogalmazni, hogy mi a bajom. Azt hiszem több dolog is van, ami "kellemetlen" és ez mintha az utóbbi időben felszínre tört volna bennem.


Egyetemista vagyok és elég rosszul mennek jelenleg a dolgaim. Nem tudok koncentrálni, nincs ami motivál, figyelemzavaros vagyok. 2 évet elvégeztem már (műszaki terület), de most kb bukdácsolok. Félek, ha így folytatom később csak valami középszerű szakember lehetek. Nem tudom még van-e esélyem talpra állni.


Nincs körülöttem társaság. Nem sikerült beilleszkednem sehova. Nem találom meg az emberekkel a hangot. De ez sohasem ment, általános és középiskolában sem. Kiskoromban beteg voltam, volt egy komoly műtétem, azután meg már nem ment úgy a beilleszkedés. Most meg félek társaságban megnyílni. Nem tudom, hogy ez valami szociális fóbia lehet-e. Úgy láttam amúgy hogy elég sok évfolyamtársamnak zárkózott és magába forduló. És én is lehet ilyen vagyok, csak nem érzem így jól magam.


Betegségem miatt meg elég gyenge testalkatú lettem. Próbálok edzeni, de eddig nem nagyon ment. Félek, hogy gyenge maradok és hogy ez már csak rosszabb lesz.


Nyár óta elég sokat estem vissza fizikailag. Híztam, lassu lettem, elgyengültem, ilyesmik. Legalábbis én így érzem.


Előző félévben elég rosszak lettek a tanulmányi eredményeim, most úgy tűnik még rosszabbak.


Újabban rákaptam a videójátékokra. Csak azért játszom, hogy megnyugtassam magam. Legszívesebben sportolnék helyettük, de azt meg nem merek, mert akkor balhé lenne itthon, hogy nem tanulok. Így viszont kb elpazarlom az életemet, amitől csak még idegesebb vagyok és még kevesebbet csinálok.


Mostanában azt vettem észre magamon, hogy folyton tépem a körmömet. Az utóbbi 1-2 hétben. Ez a körömtépés régóta van nálam, nem tudtam még leszokni róla, de az utóbbi 1-2 hétben ez fokozódott.


Ebben a félévben volt már néhány enyhe rosszkedvű időszakom. Nem tudom megmagyarázni igazán. Világvége hangulatom volt, nem tanultam, nem csináltam semmit, csak játszottam, aztán lefeküdtem. Előző félévben is volt néhány ilyen nap, de ritkább. Most úgy súlyosbodott az előfordulás. Kb 9 hete, mióta elkezdődött a suli, semmi sem úgy alakul ahogy szeretném.


Mi lehet a bajom? Forduljak segítségért? Ha igen, kihez? És egyáltalán mit mondjak neki? Gondoltam már sulipszichológusra, de azt sem tudom igazán megmondani, hogy mi a bajom.


2013. ápr. 13. 15:12
 1/2 Nagymagyar007 válasza:

Önbizalomhiány, ez arra kanyarodhat vissza hogy kiskorodban is elzárkózott voltál és féltél ismerkedni valami okból kifolyólag.

Esetleg keress egy barátot vagy ahogy megírtad menny az iskola pszichológushoz és ezt (amit ebben a kérdésben írtál) magyarázd el neki röviden.

2013. ápr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor mar erdemes szakemberhez fordulni. nem leled oromodet semmiben es potcselekveseid lettek. ez nehezen javul magadtol igy hogy nincs tarsasagod. :/ Addig is kirandulj videojatekok helyett
2013. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!