Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a vagdosós dili újabban...

Mi ez a vagdosós dili újabban a tinik körében?

Figyelt kérdés
Tinédzser koromban nem volt ilyen a környezetemben, pedig csak 21 leszek.
2013. ápr. 15. 22:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Mit vársz, most komolyan? A hülye kérdés az hülye kérdés. Na de várj adok tanácsot: Szard le.. Szarj le mindent.. Na ugye milyen egyszerű? Ez majdnem minden lelki problémára megoldást nyújt...
2013. ápr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
NEm adta hülye választ!
2013. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Amúgy 17/L
2013. ápr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
47%
Hoppá, itt egyesek már hajbakaptak. Most nem azért, persze fel tud nevelni egy gyereket esetlegesen, csak hogy hogyan... az már más kérdés. Egy gyereknek biztos háttér kell, és egy súlyosan labilis pszichéjű ember nem éppen biztos háttér. Azt hiszem, ezen nem sok vitatnivaló van. Kiegyensúlyozott légkör kell ahhoz, hogy egészséges felnőtt váljon belőle.
2013. ápr. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
A hogyan, az mindenkinél kérdés... úgy vettem észre, hogy teljesen egészséges (vagy legalábbis magukat annak képzelő) szülők esetében is. Aztán mégis ott van a rengeteg vagdosós tini. Én csak azt mondom, hogy egy ezzel küzdő vagy valaha ezzel küzdött ember is lehet jó, vagy esetleg jobb szülő, mint a sajátjai voltak. Én például - legyek akármilyen labilis - sosem hagynám úgy szenvedni a gyerekemet, ahogy (és ameddig) az én elvileg stabil szüleim engem hagytak. Még ha el is szúrok valamit, nem bújok ki a felelősség alól és igyekszem helyre hozni, mert valamit minden szülő elszúr, csak a súlyosság és az erre tőle utólag érkező reakció különbözik egyénenként.
2013. ápr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
ez nem mai dili...nekem volt ismerősöm tini koromban, és még előtte is tudok emberekről, akik ilyeneket csinálnak. 35 leszek...
2013. ápr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
nemcsak lányokat, fiúkat is ismerek, akik ilyeneket csináltak. kb. fele-fele arányban.
2013. ápr. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
72%

Itt 2 dolog miatt alakulhat ki:

1. csak azert hogy felhivjak magukra a figyelmet. Igazabol semmi okuk sincs azert, hogy vagdossak magukat. Van egy lany osztalytarsnom aki biztos, hogy vagdossa magat, am nem a csuklojat. Mutogatni is szokta. Azt mondja, hogy azert csinalja, mert lenyugtatja. Kozben jo az anyagi helyzetuk, sok baratnoje van, pasii is voltak stb.

2. itt mar tenyleg vannak gondok. Pl. csufoljak, megalazzak, otthon se sokkal jobb a helyzet(talan rosszabb is). Nem tudja, hogy mit tegyen, hat elkezdi vagdosni magat.


En is tobbszor akartam vagdosni magam, de ellenalltam a kisertesnek. Meg is lettek volna az okai, hogy mert kezdenem el, de inkabb nem fogom vagdosni magam.

15\L

2013. ápr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A valódi vagdosók általában súlyosan traumatizált (és kisgyerekkorban traumatizált!) emberek, és nagyon súlyos pszichés zavarokkal küszködnek. Ha ők vagdosnak, azért teszik, mert nemigen vannak maguknál a lelki fájdalomtól (olyankor a vagdosást sem érzik), és azért, mert csakis a fizikai fájdalom az, ami itt tartja őket az élők és a józan eszűek között.


Minden más csak hiszti, buta divathóbort. Közöttük is vannak betegek, csak nem olyan súlyos szinten, mint az előzőek: ők általában a vagdosással óriási szeretet- és törődéshiányt akarnak pótolni. A maradék pedig pusztán feltűnési viszketegségben szenved. Unatkozik, nem tud mit csinálni, olvasni snassz, ma a vagdosás a menő. :(

2013. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Régen teljesen más elvárások voltak a fiatalokkal szemben, más volt a jövőképük, a kilátásaik, meg úgy összességében a társadalmi berendezkedés. Sokkal védelmezőbb volt a társadalom a gyerekekkel és a fiatalokkal szemben is. Ezt nyilván értitek.


Az önvagdosás, csonkítás az önagresszió egyik formája, az öngyilkossággal együtt. Az ilyen emberek a mások iránt érzett agressziójukat próbálják maguk ellen irányítani, hiszen azzal tisztában vannak, hogy a másokkal szemben érzett agresszív késztetések társadalmilag nem elfogadottal és ők maguk is elítélik. Szégyenérzetük van miatta, de a felgyülemlett agresszivitást elfojtani nem képesek ezért választják ezt a köztes megoldást, amit általában szint úgy szégyellnek. Az óriási késztetés, érzelmi energia így kerül levezetésre.


Mások ennek értelmesebb formáját választják pl. küzdősportok... de nem mindenki ugyan olyan beállítottságú.


Gondolom az ide feltűnt már, hogy újabban "divat" már elnézést, iskolákban is lövöldözni meg ilyenek.


Az más kérdés, hogy nyilván vannak, akik szimplán utánzásból csinálják és nincs mögötte semmilyen pszichés motiváció.

2013. ápr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!