Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Citapramnak mikorra múltak...

A Citapramnak mikorra múltak el a mellékhatásai?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, sajnos szorongásos depressziót állapítottak meg nemrégen. Múlthéten kezdtem el a 20mg-os Citapramot szedni fél szemekkel. Holnaptól kellene egész szemre átállni. De sajnos nagyon rosszul vagyok tőle, folyamatosan émelygek, étvágytalan vagyok, és sokkal jobban felerősíti a szorongás és a depresszió tüneteit nálam. Az orvosom azt mondta ez természetes és el fog múlni magától kb. 10 nap alatt. Nálatok is hasonló rossz tünetek voltak az első pár napon? Szedett valaki ilyen gyógyszert? Meddig tartanak a mellékhatások, mert így dolgozni elég nehéz. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 16. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt konkrétan nem, de hasonlót igen, és az az általános, hogy 2-3 hét alatt múlnak el teljesen a mellékhatások. Ha azután is megmaradnak, érdemes másmilyet kipróbálni.
2013. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoktak mellé adni nyugtatót is. Nekem nem vált be semelyik SSRI szer, mert rosszabbul lettem tőle. Két hónap alatt 8 kg-ot fogytam. Le kellett állnom róla. Xanaxxal gyógyultam meg és persze még sok minden mást is csináltam hogy jobban legyek.
2013. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális állapot. Jól mondta a doki cca két hét kell, amire a szervezet megszokja a gyógyszert, és még több idő, mire érezhetően hatni fog. Ne türelmetlenkedj, eszedbe se jusson abbahagyni, változtatni rajta. Minden nap ugyanabban az időben szedjed. És igyekezzél magad elfoglalni. Ne kezdjél el bánatodban falni!
2013. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor kitartok még 4 napig.

Kedves utolsó hozzászóló! Nekem pont híznom kellene és azért írtak Citapramot mert ettől állìtólag lehet hízni. Sajnos a szorongás miatt lement 10 kg, ezt kellene visszaszednem minél előbb, mert amúgysem vagyok vastag. Ettől a szertől akkor gondolom Te h íztál. Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 18. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!