Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az betegség, ha nem tudjuk...

Az betegség, ha nem tudjuk megélni a jelent?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tisztában van az a valaki a dolgokkal, hogy most van, de mégsem éli meg úgy a pillanatot, mintha akkora tényleg ott lenne, és megtörténne. Jó, ez így érdekes, de ez valami betegség?
2013. ápr. 16. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Bővebben kifejthetnéd.

elsőre ez lehet akár neurotikus tünet vagy tudathasadás is, így olvasva, hogy pl. "nem úgy éli meg a pillanatot, mintha ott lenne és megtörténne". de valószínű enyhébb ennél.

az okát lenne jó tudni, és hogy mióta van ez.

és, hogy milyen egyéb következményei vannak ennek, amit leírtál, pl. feledékenység, emlékezetkiesés, teljesen elfelejti-e, amit nem "él át" annyira, stb.

de szimplán fáradtság velejárója is lehet ez, főleg tavaszi fáradtság, ilyenkor pl. vitamin segíthet.

2013. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre nevel a társadalom.

Küzdeni ellene érdemes.

2013. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a skizofrénia kezdete is lehet. Sürgősen keress fel 1 orvost
2013. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első voltam. nekem kb. 15 éve volt nagyon hasonló tünetem, én is gondoltam arra, tudathasadás (skizofrénia) is lehetne, de mai napig nem tudok róla, h az lennék.

de barátaim is számoltak be hasonlóról, mint amiről írtál, legalábbis eléggé emlékeztet rá. de ahogy beszélgettem velük, kiderült, ők teljesen máshogy értik.

kérdező, írhatnál kicsit bővebben erről.

2013. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!