Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a depresszió...

Szerintetek a depresszió betegség?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 15. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,és sajnos egyre gyakrabban fordul elö.
2013. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 3 éve vagyok ezzel beteg, és gyógyszert szedek.

Valamikor jobban vagyok, de utána visszaesek. Igen, eléggé súlyos tud lenni.

2013. ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit gondolsz, mi más lehet? (Komolyan kérdezem!!)

Ezen én is gondolkodtam, szerintem furcsa hogy hol van az a pont, ahol már betegség, és hol az, ami automatikus reakció valami traumára, ilyesmire... Na ezt nem tudtam értelmesebben megfogalmazni

2013. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem egy alternatív gyógyítótól-ne szedjek olyan sok gyógyszert-ő azt állította,ez nem betegség,fel kell állni,tovább menni....
2013. ápr. 15. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

bullshit.


Az agyadban vannak különböző ingerület vivő anyagok, esetünkben a szerotonin. Nos, amikor az agyban ennek a termelése megváltozik, és kevés lesz belőle, akkor áll fent az a probléma, hogy depis leszel. Ilyenkor tökmind1 mi történik, de az indokoltnál jóval levertebb leszel. Ilyenkor FIZIKÁLISAN van a probléma, nem lelki betegségről beszélünk, vagyis nem a gondolataiddal van a probléma, hanem egy fizikai hiányosságról. Ezt gyógyszerrel lehet gyógyítani. Amíg egy pánikbeteg csupán valamilyen lelki problémával küzd, addig a depressziósnak fizikai korlátai vannak ahhoz, hogy jól érezze magát.

2013. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Aki pedig a fent leírtaknak az ellenkezőjét állítja az egy sarlatán aki nem tudja miről beszél. Lehet, hogy tévedek, de erre semmilyen bizonyíték nincs, az általam leírtakra viszont tengernyi. Lehet, hogy a mai tudomány valamit nem jól értelmez ebben a témában, de még mindig közelebb van a valósághoz, mint amit egy szaros sarlatán mond, aki a levegővel akar meggyógyítani.
2013. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
igen , az !!!
2013. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az, és sajnos sok esetben halálos. (az öngyilkosság során nem az illető öli meg magát, hanem a betegsége veszi rá)
2013. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a depresszió határozottan betegség, nem csak a BNO vagy a DSM szerint. És nem csak a modern társadalmakban fordult elő, hanem csaknem minden társadalomban, amit valaha feltártak.

Nem csak egyszerűen betegség, hanem olyan betegség, amit nagyon komolyan kell venni. Vannak spontán gyógyulások, amiket soha nem követi újabb depressziós epizód, de vannak életre szóló depresszív válfajai.

A tengernyi szakirodalom dacára nem sokat tudunk róla ma sem, annyit nem, hogy minden válfaja hatékonyan kezelhető legyen.

Van egy idegélettani komponense, a szerotonerg és a noradrenerg rendszer zavara (limbikus rendszer az agyban), ahol a kémiai átvivőanyagok - neurotranszmittereke - nem megfelelő mennyiségben és eloszlásban termelődnek és kötődnek a befogadó - recipiens - neuron membránjához. Ez ma már műszeresen is mérhető (ld. agyi képalkotó eljárások).

Szóval erre azt mondani, hogy semmi bajod, csak "szedd össze magad", finoman szólva is nagyon korlátolt hozzáállás.

Oki tényezői: genetikai komponens (lakosság mintegy 30 %-a hordozza, becsült érték) + korai traumatikus életesemények, tapasztalatok + aktuális krízisek és provákoló ingerek és stresszorok elégtelen megküzdése.

Gyógyítása: pszichiáter állítja fel a diagnózist, illetve állít be gyógyszereket, amelyet valamilyen - rendszerint kognitív - terápiás módszer egészít ki, s így aránylag jó hatásfokkal kezelhető. Dióhéjban ennyi.

2013. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 acelsziv ***** válasza:
48%

a depresszió nem kimondottan testi eredetű betegség, inkább részben hiányállapot

Több összetevője lehet.

Egyik a tápanyaghiány. Valamiből kevés van. Ezt a mai élelmiszereket tekintve nem nehéz összehozni. Igazából az ország jó része kedv -és energiahiánnyal küzd.

Lehet oka az is, hogy nincsenek céljaid. Ahogy mondják: Nincs jó széljárás annak a hajónak, amelyik nem tudja, merre tart. Tűzz ki egy nagy célt és nem lesz időd depisnek lenni.

A környezetedben lévő ember(ek) is lenyomhatnak főleg leértékeléssel egy ilyen szintre. Ezeket az embereket érdemes megtanulni kiszűrni az életedből, mert idegroncsot csinálnak belőled.

Nagyon gyakori forrása a depinek a munkanélküliség.

Nem csak a pénzhiány miatt, ami már eleve egy forrás, hanem azért, mert nem érzed magad hasznosnak. Az ember alapeleme a segítőkészség. Ha nem tud segíteni az padlóra teheti.

2013. ápr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!