Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem nem éri meg. Szerinted?

Szerintem nem éri meg. Szerinted?

Figyelt kérdés

Szerintem nem éri meg így élni. Azt se tudom már miről mondjak le ahhoz hogy elérjem az álmaimat. Az egészségemről? Alapvető dolgokról? Megtörtént... mégse vagyok sehol. Két hosszú éve küzdök a depresszióval, az életben maradásért, de felfogom adni. Két lehetőséget hagyott nekem az élet.

1. Vagy eszeveszetten segítségért kiáltok, telenyomnak gyógyszerrel, minden eddigi pénzemet dili dokira költöm, és éhen halok.

2. Vagy leghamarabb most hétvégén végzek magammal.

Még fontolgatom az első verziót, de nem hiszek benne hogy a depressziómból kitudna bárki is gyógyítani. Nemes egyszerűséggel azért, mert a kiváltó okokat úgyse tudja nekem senki megváltoztatni. Nem szeretném magam rábízni semmilyen agytúrkászra, nagy részük úgyis csak a pénztárcád érdekli. Vagy a másik véglet, amikor teletömnek gyógyszerrel, és jöhet a következő.

Tudom... elhiszem hogy van akinek bejött az élet, vagy most azt hiszi hogy bejött, én is ismerek ilyen embereket. Egy cseppet se vagyok mérges rájuk emiatt. Amiatt már inkább, hogy nem tudják elképzelni hogy valaki miért akar öngyilkos lenni. Mert megvannak a szülei, nincs probléma a pénzel, a továbbtanulással, vannak barátai, elvan kezdve a jövője. Sajnos ezeknek nagy része együtt jár, és már a születésedkor eldőlt. Én megpróbáltam rajta módosítani. Fejlesztői munkákat végeztem, párhuzamosan több állásom volt, tanultam, de beleuntam a mókuskerékbe. Abba hogy nincsen látszatjuk ezeknek a dolgoknak, és így már céltalanná vált az életem. Biztos gyűlölni fogom magam ezen a héten, mert itt hagyom a két testvéremet, de nekem így csak idő kérdése, ez most már biztos. El szenvednék én még hónapokig is, de így hogy elszállt végleg az életkedvem, a maradék kis reményem már értelmét vesztette.


Köszönöm hogy elolvastad.


21/F



2013. ápr. 16. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért válaszolok mert annyi idős vagy mint a fiam. 21 éves. Én nem foglak sem lebeszélni sem támogatni a döntéseidben. Teljesen felesleges lenne, hisz nem ismerlek, nem tudom miért jutottál ide.

De egy valamit tudok! Sosem tudhatod mit hoz a jövő. Sosem tudhatod mi lesz 1 év múlva vagy 5-10 év múlva. A fiam mint írtam veled egyidős. Neki sem volt könnyű. Most is sorra érik a kellemetlen helyzetek. Nem veszik fel sehová gyakorlati helyre, ma meg bukott a vezetési vizsgán is. Mégis neki is azt mondom hogy "Na és?? Nem dől össze a világ mert nem sikerült a vizsga. Majd a következő jó lesz. Nem dől össze a világ ha nincs gyakorlati helye, majd szeptembertől kitalálunk más lehetőséget"

Neked is csak ezt tudnám mondani.. Nehogy már a depresszióval takarózzál.. Ne foglalkozz vele. Élvezd az élet apró örömeit..Rengeteg van..21 évesen hol akarsz még lenni, hogy azt írod nem vagy sehol?? Az álmaid??? Hiszen csak 21 éves vagy! Még az életed felét sem élted meg..Majd jönnek az álmok is.. ne akard mindent egyszerre rövid időn belül.. De hogy miképpen döntesz rajtad áll.

2013. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"de nem hiszek benne hogy a depressziómból kitudna bárki is gyógyítani. Nemes egyszerűséggel azért, mert a kiváltó okokat úgyse tudja nekem senki megváltoztatni."


Nem, az okokat nem tudják megváltoztatni, de segíteni tudnak abban, hogy más legyen a hozzáállásod, hogy egészségesen kezeld őket, ezért én mindenképpen az első verzióra szavazok.

2013. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a gyógyszereket és a dilidokikat. Próbáld ki a kineziológiát, veszítenivalód úgy sincs. A Te korodban nekem se volt sokkal több jövőképem nálad, mégis lett normális életem, igazából most már elégedett vagyok a sorsommal. Csak először abba kéne hagyni az önsajnálatot, és a legtöbb ember már itt elbukja.
2013. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Találtam egy harmadik verziót is. Megpróbálok gyökeresen változtatni az életemen. Ahogy fejben kiagyalgattam még akár jó is lehet, sőt tetszene. Ez a hét az "új élet" szervezésének a jegyében telt, most már csak bele kell vágni. Igazából most már el kell kezdeni még merészebben, jobban a mának élve élnem az életemet. Néhány napja még komolyan véget akartam vetni az életemnek, mi lenne alkalmasabb időpont arra hogy még egy utolsó próbálkozásképp kijátsszam az összes kezembe lévő lapot annak érdekében, hogy helyes útra tereljem az életemet.
2013. ápr. 20. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!