Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális vagyok? Hogyan...

Antiszociális vagyok? Hogyan szerezzek barátnőt?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy nem tudok beszélgetni az emberekkel, mindig csak aha, igen, ja. Nem találok soha közös témát senkivel. Bulikba nem járok, nem megyek sehova haverokkal, de viszont vannak érzéseim, de van olyan, mikor semmit nem érzek senki iránt. Ez a kamaszodással járó dolog? Mellesleg 14 éves fiú vagyok. és egy lány ugyanazzal a busszal jár minden nap amivel én és nagyon tetszik, de nem tudom, hogy menjek oda hozzá, mit mondjak neki. Kérlek titeket, hogy ne bunkó válaszokat írjatok, ha nem tudtok segíteni, inkább ne írjatok! Köszi!

2013. ápr. 20. 22:04
 1/8 anonim válasza:
9%
A buszon menj oda hozzá és mutasd meg neki a kukacodat és mondd neki, hogy fogja meg.
2013. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
100%

Drága barátom: Az, hogy antiszocnak mondod magad a legbiztosabb jele annak, hogy nem vagy az.

Az antiszociális személy egyik ismertető jele az, hogy semmi önkritikája nincs, tehát SOHA nem fogja elismerni, hogy ő az.

Ami a te problémád, hogy rosszul konfrontálod az embereket.

(konfrontálni=szembenézni vele úgy, ahogy van)

Adok egy tippet. Szánj rá napi egy órát és menj el sétálni forgalmad helyekre. Pályaudvar, stb. Figyeld meg az embereket. Nem kell szólnod semmit, csak figyeld meg őket. Egy idő után elkezdesz majd másképp gondolni rájuk és felfedezel valami előnyöset mindenkin. Ez lehet, hogy nem az első nap lesz, csak csináld.

Miután már elég jól érzed magad az emberekkel kapcsolatban folytasd a barátaiddal és a csajjal is. Reggelente egy nagy mosollyal köszönj rájuk: Helló!

Keress olyan közös témákat, amikkel te is egyetértesz és ők is. ez kialakít egy kommunikációt és elkezded megismerni őket. Csak figyelj oda, mit mondanak, mert rengeteg infó át tud jönni.

A csaj ugyanúgy. Nagy mosoly és egy helló. Lehet, hogy először csak néz bután, de egy idő után megszólal: Helló!

És már kommban is vagytok. Keress rajta valami szépet (NEM A MELLEIT) és dicsérd meg. Csak őszintén. A hazugságba nagyon könnyű belegabalyodni és véged van.

Sok sikert :)

2013. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenem, hogy nem 11 éves kisfiúkat kérdeztem. :) A másodiknak pedig nagyon szépen köszönöm, már ma azt fogom tenni amit mondtál és remélem sikerülni fog. :) És persze azért nem vagyok olyan hülye, hogy odamenjek hozzá és azt mondjam neki, hogy: Csá, jó a melled. Elég fiatal vagyok még, de a családban az idősebbek mindig azzal zargatnak, hogy bezzeg én a te idődben! Én is ottvagyok az időmben, csak nem találom a helyem. :/ Mégegyszer nagyon szépen köszönöm! :)
2013. ápr. 21. 10:23
 4/8 acelsziv ***** válasza:

Csak ne türelmetlenkedj, ha már rögtön elsőre nem lesz látványos eredmény. Ne feledd 14 évig "építgetted" ezt az állapotot. Adj időt a változásra is. Én is gyakran csinálom a "Figyeld meg az embereket" eljárást, amikor úgy érzem tele a hócipőm az emberekkel. Elsőre egy hétig kellett minden nap csinálnom, hogy változzon a hozzáállásom a többi emberhez. Most már elég egy-két óra is.

Remélem megírod, ha elérsz valami nyereséget a dologból :)

Sok sikert.

2013. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem leszek türelmetlen, soha nem mehet minden egyből. Szeretek a városba járkálni, jól érzem magam ha sétálok nézelődök, tehát szerintem menni fog. :) És természetesen írok majd ha sikerült valami, és tényleg nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 21. 11:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves acelsziv! Semmi sem változott ugyanúgy nem tudok kapcsolatot teremteni. Úgyanúgy félek a nyilvánosságtól. Nagyon félek, hogy nem tudok megváltozni. :'(
2013. máj. 1. 20:31
 7/8 acelsziv ***** válasza:
Türelem, barátom... Mondtam, hogy sokáig tarthat. Egy olyan problémát, amin egész életedben dolgoztál nem lehet pár nap alatt semmivé tenni. Folytasd az eljárást.
2013. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben folytatom, megpróbálok türelmesebb lenni.
2013. máj. 3. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!