Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha meg szeretnék...

Mit tegyek ha meg szeretnék halni, de élni is szeretnék?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta foglalkoztat (kb. 6 éves korom óta) a halál, az öngyilkosság, a mennyország, a pokol, az emberek kínzása. Ez kb. 10 éves koromig volt, nem mondanám hogy depressziós voltam, hisz 6 évesen a fogalmával sem voltam tisztában. De erről soha senkivel nem beszéltem, a szüleimmel nem mertem, a barátaimmal meg nem tudtam, mert normális 6-10 éveseket nem foglalkoztat a téma. Rossz gyerek korom sem volt, megvolt szinte mindenem, családom, játékaim, saját szobám, ruháim, ételünk, minden ami egy átlag családnak megvan. Mindig rémálmaim voltak, sokat sírtam (persze akkor amikor egyedül voltam) Na és, ez elmúlt. És most egy kb. hónapja visszatértek. Rengeteg blogot olvasok ezekről a témákról. Nagyon nagy a hangulat változásom, egyik percben a suliban a barátaimmal röhögök, másik percben meg egyedül sírok a padban, ablaknál. Tulajdonképpen most is megvan mindenem, ami kell, telefon, saját számítógép, szoba, étel, divatos ruhák, család. minden. Nagyon megváltoztam, rossz irányban, és ezt egyre jobban tapasztalják mások is. Tulajdonképpen nem tudom az okát ennek talán, az okozza, hogy ne vagyok tisztában azzal hogy mit akarok, az életemmel, magammal, terveimmel, az érzéseimmel, a hangulatommal.. Semmivel. Teljesen tanácstalan vagyok.

2013. ápr. 26. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, sztem elég ha iszol és máris kettőközött leszel jó is lesz, de rossz is

20/F

2013. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de ha élni is szeretnél, akkor valamiért szereted az életet. Ne olvass ilyen blogokat, találj apró pici örömöket, egy jó könyvet helyette. Az élet szép ajándék, főleg, ha nincs hiányod semmiben. Szüleiddel milyen a kapcsolat? A lelki támogatást az anyagi támogatáson kívül megkapod -e? Őszinte beszélgetések, együtt töltött idő? Barátok? Ezek mind a lelki egyensúly alapjai.
2013. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj.. kihagytam 13 éves vagyok, első kilőve. Vannak barátaim, de csak 1 van akinek szinte mindent elmondhatok, 2-3 meg akinek nagyon sok mindent, de érted. Igen, megkapom, főleg anyutól, de nem merek/nem szeretnék vele erről beszélni, félek, hogy más is megtudja, mert ezt soha senkinek nem mondtam el. Ha kérdezik mi baj, nem mondok semmit, nem akarom hogy mások megtudják. Igazából, most ez így jó nekem, de ez pár héten/hónapon belül valószínű csak rosszabbra fordul.
2013. ápr. 26. 22:43
 4/4 anonim válasza:

Szerintem kezdj el azon gondolkozni hogy mi értelme az életnek. Miért vagy itt? Mi a dolgod? Mit tehetsz meg magadért, másokért?

A Föld nevű "játszótérre" nem azért születtél hogy megöld magad.... ebben biztos lehetsz!

A visszatérő álmok is segíthetnek, sok infót ki lehet belőlük sajtolni, csak agyalni kell rajtuk, de csak óvatosan, mert szimbolikus mind, és igazán csak általad megfejthető.

Próbálj beszélgetni ezekről a barátoddal, próbáljátok együtt megfejteni az álmaid (ha bízol benne annyira), illetve az életetek célját. Tuti hogy van neki ;) Semmi sem véletlen, pláne nem az élet!

Ha tudok segíteni, írj és szívesen!


Hajrá, és szépeket ;)!

2013. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!