Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszio vagy csak...

Ez depresszio vagy csak tinikori "hiszteria"? Vajon el fog mulni? Mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés

Kezdjem az elejetol. Nem valami jo az anyagi hatterunk, a testveremnek enyhebben gondok vannak az emeleten. En tul csendes voltam(reszben vagyok is), igaz barataim nem voltak es kb. 6-ik vegeig csufoltak. Most mar tobbet beszelek, nyitottabb vagyok, de majdnem 1 eve elkezdtem gondolkozni az ongyilkossagon. Odaig jutottam, hogy mar naponta gondolkozok rajta es valami ero mintha mind azt mondaana, hogy vagjam fel az ereimet meg valami olyansmit erzek ilyenkor, hogy valami a nyakam kore van facsarodva s mintha fojtogatna... Egyszoval komplikalt. Nem is tudom leirni amit olyankor erzek. Ilyenkor amikor"normalisan gondolkozok" rajovok, hogy nem is nekem van a legrosszabb eletem, de nagyon kicsi dolgok miatt rogton megvaltozika velemenyem. Most kene rahajtsak a tanulasra, mert 8-os vagyok es az ev vegen kell vizsgazzunk, de sokszor ramtor az idegesseg es nem vagyok kepes ra. Pl. a suliban az oszi ep azt modta, hogy ev vegen hova megyunk kirandulni, milyen lesz. Mindenki elvezte en meg nagyon sz.rul ereztem magam. Igazabol nincs egy igazi, legjobb baratnom se. Van egy lany akivel eleg jol ertekezek, de o szuneteken majdnem indig egy masik osztalytarsnonkkel van es ilyenkor olyan egyedul szoktam magam erezni. Masokkal nincs kikkel nagyon baratkozzak az osztalybol. Vagy megvan nekik is a sajat tarsasagu vagy ellentetes az egyenisegunk, a gondololatmenetunk.


Eleg hosszu lett ez a magyarazat, de ha lehet olvassatok vegig es ha tudtok irjatok normalis valaszokat.


15\L



2013. ápr. 28. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szakemberre van szükséged sürgõsen. Szorongásban tinikori depresszióban szenvedsz. Azért érzed a fojtogatást a torkod körül, mert szorongsz, félelem van benned.

A szüleid tudnak errõl?

2013. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudnak rola. Nem szeretnem ezzel terhelni oket. Ugyis sok problemajuk volt es van a testveremmel. Psihologushoz nem szeretnek jarni. A sulipsihologus egy osztalytarsnom edesanyja, kulonre pedig nincs eleg penzunk. Nem szeretnem ha ez kitudodna rolam.
2013. ápr. 28. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a sulipszichológus nem esz meg. Nekem is egy osztálytársam édesanyja a sulipszichológus, és én is elmegyek néha hozzá, ha úgy érzem, szükséges. Én is 15/L vagyok, és hasonló helyzetben, mint Te, plusz még önvagdosás is, amiröl NAGYON SÜRGÖSEN le akarok szokni. Meg én meg is próbáltam az öngyilkosságot, tényleg felvágtam az ereimet. Nem sikerült, és tudod mit? Örülök, hogy nem haltam bele, mert az élet csodás! :)

Ha gondolod, írj privit, segíthetek!

2013. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skywalker33 ***** válasza:
100%

Halihó!


az élet végtelenül értékes. Tudnod kell hogy nem szünsz meg ha öngyilkos leszel hanem sokkal rosszabb (pokoli) körülmények közé kerülsz és kezdheted az egészet előről.

Az öngyilkosságot a világban lévő negatív (látható és láthatatlan) erők sugallják: Mondj ellen!

Ne tartogass ilyesmit a fejedben mert abból érzések lesznek, az érzésekből cselekedet, abból meg a fizikai valóságod ezért már a gondolati szinten mondj NEM-et!

Ez nehéz dolog ezért kérj segítséget! Fizikai síkon olyasvalakitől akiben legalább kicsit megbízol, szellemi lelki szinteken az őszinte ima csodákat tesz (nem segíthetnek a láthatatlan segítőid amíg nem kéred!).

Mellesleg a tinédzser kor bocs de olyan mint egy természeti csapás de elmúlik :)

Indulj el e fenti útmutatás mentén és boldog és szabad leszel! Válaszz példaképet az sokat segít. Sajnos ezeken a belső utakon javarészt egyedül vagyunk....Együttérzésemet fogadd!


Szép Napot!

T :)

2013. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!