Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Hogyan tudnám legyőzni ezt a halálfélelmet? Mi történik a halál után?

Figyelt kérdés

Volt egy szörnyű betegségem,amit hála Istennek sikerült leküzdenem. Akkor majdnem meghaltam,azt hittem beleőrülök a tudatba. Ezt követően újra kórházba kerültem,de akkor csak egy rutinműtét miatt.

Elkezdett foglalkoztatni a gondolat,hogy mi lesz velünk ha meghalunk,de ez mára már teljesen a rögeszmémmé vált.

Ezzel együtt más kérdések is felmerültek bennem:

-Miért élünk? Mi célja van? Miért hajtunk,ha úgyis meghalunk és utána nem lesz semmi? Miért táplálkozunk? Miért vannak gyermekeink?... a kérdéseim végtelenek lehetnének... A túlvilágon milyen lesz,ha van egyáltalán?

Rettenetes hangulatban élek szinte letargiában.

Még csak 22 éves vagyok,de mindig arra gondolok,hogy mennyi van még hátra,nagyon rossz érzés. Nagyon szeretném leküzdeni ezt a problémát,mert mostmár fizikai jelei is vannak.

Hová fordulhatnék?

Köszönöm,mindenkinek előre is!


2013. máj. 2. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én sok halált elhunytat láttok, munkám során és ridegen hagynak a dolgok kihal meg nem lelkizem !

a halál az élet része , van aki szuletik- van aki meg hal körforgás része ki mikor hol nem tudni ,de ha ugy van el kell fogadni hiszen meg van irva nap idő perc neked menned kell .

ha van kérdésed kérdez bátran .

2013. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor mi értelme van egyáltalán annak hogy élünk?
2013. máj. 2. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
senki nem kéri szulesen meg, de ha már meg szuletunk akkor élunk ameddig kell lehet. az élettet mindenki magának alakitja ki hogy akarja meg élni. szomoruan vagy vigan bulizva vagy dolgozva stb.....te életed ha szomi akarsz lenni keresd a szomoruságot csak te lehetsz magadtol vidám ha azt keresed ami boldogá tesz.
2013. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

engem boldogít az a tudat, hogy Isten szeretetből teremtett. és azt akarja, hogy boldog legyek.

A földi életünk egy akadálypálya. De itt is kiegyensúlyozottak, harmónikusak lehetünk.

Feladatokat kapunk, 8szülő, gyermek, tanuló, munkás, férj) és abban kell jók lennünk.


(Szabad akaratot adott, ezért az ember sok minden rosszat csinál, de azt NEM az Isten csinálja.)

2013. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szerintem a halál utáni életünk a földi létünktől függ,ugyanis ha Istennek tetsző életet élsz ő az örök léttel ajándékoz meg és mellette lehetsz a világ végezetéig.Viszont ha elkárhozol a Pokolra kerülsz,ahol Lucifer a gonosz angyal vár téged.Ezért is fontos hogy ne akármilyen (drogos,piás,bűnöző,Istennek nem tetsző) életet élj,hanem próbálj jónak lenni.Persze ez nem azt jelenti hogy nem szabad szórakozni.Igenis ki lehet kapcsolódni úgy is hogy nem teszel semmi rosszat.

Igyekezz megfelelni a környezetednek,de ne tedd tönkre önmagad!Szabadidődben légy a barátaiddal!Ha nyáron unatkozol (persze te idősebb vagy,mint én) állj önkéntesnek,vagy segíts a szüleidnek,nagyszüleidnek!

Talán furán fog hangzani,de én csöppet sem félek a haláltól,hisz próbálok a jó úton haladni és ezért sokszor piszkálnak is (pl.: elhívnak bulizni és nemet mondok,mert tudom hogy mit akarnak és semmi jót).Nem szabad az olyannal foglalkozni.

Isten úgyis akkor fog magához szólítani,mikor ő jónak látja.Se hamarabb,se később.A megfelelő pillanatban.

Talán vallásos neveltetésem miatt látom így a világot,de roppant jó,hogy még mások bizonytalanok a jövőjüket illetően én nyugodtan bízom az életemet Istenem kezébe és élem a megszokott életem. :)

2013. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

De akkor mi értelme van egyáltalán annak hogy élünk?"


Ha a világmindenség oldaláról nézed, akkor semmi értelme sincs, hogy mi élünk, vagy meghalunk.


A saját oldaladról nézve pedig:


"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne"

Tamási Áron

2013. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Sokan rettegnek a haláltól,mert nem tudják mi következik az utolsó lélegzet után.A következő:Szinte észte sem veszed hogy meghaltál,óriási megkönnyebbülést érzel,a fájdalmaid megszünnek,és sokkal tisztábban érzékeled a környezetedet,mint"életedben".A tudatod(ami nem szünik meg)segítségével,lassan megérted hogy az életnek nics vége!!

Szólsz,és bár Te magadat hallod az "élők"nem hallanak,nem tudod megsimogatni Őket,mert a kezed átmegy rajtuk(erről biztossan megtudod:meghaltam)Nézz körül és aki eddig Őrizett Téged segít elmenni a fénybe,de ez a te döntésed kell,hogy legyen!

2013. máj. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az élet célja:1,a környezetünket(amit valóban csak ajándékba kapunk)felhasználva,bizonyítani a szeretetre való képességünket.Sajnos,nem mindenkinek megy.2,fejleszteni a saját tudásunkat és mások javára hasznosítani,hogy Ők is megértsék a szeretet és a tudás szükségét!
2013. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erről lehet komolyan beszélni, és egy jó beszélgetésből tanulhatsz, megnyugvást találhatsz.


Akár itt fórumon is.. de esetleg fel is kereshetnél bölcs embereket személyes találkozásra, mivel a lelked megnyugtatásáról is szó van ezért ez többet érhetne.


Én most nem mennék bele egy könnyed 'élet értelme, halál' fejtegetésbe.

2013. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Zen tanítvány: Mester, tehát a lélek halhatatlan vagy nem? Vajon túléljük-e a testünk halálát, vagy mi is megsemmisülünk vele együtt? Valóban újjászületünk? A lelkünk alkotóelemeire hullik szét, s úgy kerül vissza újra a körforgásba, vagy egységes egészként átkerül egy másik élő szervezet testébe? És az emlékeink vajon megmaradnak-e? Vagy talán az újjászületés elmélete hamis? Talán a keresztény továbbélés fogalma a helyesebb? És ebben az esetben a testünkkel együtt támadunk fel, vagy lelkünk egy tiszta szellemi, plátói birodalomba kerül?

Mester: Kihűl a reggelid.


Szerintem nem kell foglalkozni a halállal, bekövetkezik az anélkül is, hogy figyelmet fordítanál rá.

2013. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!