Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos és depressz...

Kevert szorongásos és depressziós zavar esetén szerintetek hatásos lehet a kineziológia?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A kineziologia tapasztalatom szerint a legnagyobb marhaság a világon.
2013. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Depresszioós és szorongásos vagyok mióta az eszemet tudom. Voltam kineziológusnál. Nem volt hatásos.
2013. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1, ezt tapasztalatból írod? Megkérdezhetem miért ez a véleményed?

#2, te is összefoglalnád röviden a tapasztalataidat? Mennyiszer voltál ilyen kezelésen meg hogy úgy nagy általánosságban mi történik egy kineziológiai oldáson?


Csak azért kérdezem egyébként, mert tavaly novemberben állapították meg nálam ezt a zavart (nem pszichiáter/pszichológus, hanem háziorvos és neurológus, mert nálam ez a betegség abban nyilvánul meg, hogy mindenféle pszichoszomatikus tüneteket gyártok magamnak, hol ez a bajom hol az, magas a pulzusom, szédülök stb + ugye az alap levertség és érzékenység. Így először azt hitték valamilyen szervi bajom van, majd vizsgálatok után kiderült hogy nem.) gyógyszert nem kaptam rá, azt mondták sportoljak, szedjek vitamint stb mert akkor még nem volt olyan súlyos a dolog..

Kicsit rendeződött úgy-ahogy, most viszont nem rég szakítottam a barátommal és elég ramatyul érzem magam, szinte egész nap csak fekszem, nincs étvágyam aludni sem tudok stb.

Fel szeretnék keresni egy szakembert, még mielőtt teljesen leamortizálódnék, viszont nem döntöttem el hogy pszichiáterhez menjek vagy kineziológushoz. A városban ahol élek van egy nagyon jó pszichiáter és egy kineziológus, akit itt valamiért agyon istenítenek.. Az árban van egy elég jelentős különbség, a doki 11 ezret kér egy óráért, a kineziológus 6 ezret.


Nem tudok dönteni egyelőre hogy melyiket keressem fel, hallottam pszichiáterről is pozitív és negatív véleményt is meg a kineziológusról is..

2013. máj. 5. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem bejött a kineziológia, én durván pánikbeteg voltam, hónapokig ki sem tudtam mozdulni otthonról, 5 éve járok kineziológushoz havonta 1x, azóta 5 év alatt 1 rohamom volt, azt is hamar sikerült megállítanom..

Persze mindenki más. Kell ehhez azért egy nagy adag hit is. Na meg nem mindegy hogy miből ered a betegség. Én a pánikrohamokat magamnak generáltam, beparáztattam magam folyamatosan, mindentől féltem. Erre jó hatással voltak az oldások, de nem tudom a te esetedben mennyire lenne segítség..Szerintem egy próbát megér és akkor meglátod.

2013. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztalatból. Életem legrosszabb élménye volt, amikor kineziologiai szeanszon vettem részt. Hat mit mondjak, a maradék élet kedvemet is elvette, amikor terápiás feladatként a "mondd el mindennap háromszor hússzor: szeret az anyám es törődik velem". Kar, hogy ennek az ellenkezője volt igaz.

A pszichiáter viszont valóban segített.

2013. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha, elso voltam.
2013. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

10-15 kineziológust (magyart és külföldit) személyesen és/vagy írásban megkérdeztem, hogy vállalja-e a születésem időpontjának meghatározását. nagyjából mind más választ adott, a feladatot SENKI nem vállalta. meggyőződésem, hogy amennyiben a módszer működne, egy gyakorlott kineziológusnak ez a feladat kb. 2 perc lenne.


remélem, segítettem

2023. jan. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!