Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne pszichológushoz mennem?

Figyelt kérdés

Mostanában a suliban borzasztóan magányos vagyok. A volt legjobb barátnőm által bekerültem egy társaságba, akikkel elvoltam. Most viszont összevesztem a lánnyal, és azóta teljesen egyedül vagyok. Ráadásul sokszor piszkálnak, állítólag csak viccelődnek, de nekem akkor is borzasztóan fáj.

A lánnyal azért vesztem össze, mert szerinte borzasztóan nehéz természetem van és ő ezt nem bírja. Igen ám, de azért vagyok ilyen, mert mostanában rengeteg minden összejött. A szüleim folyton veszekszenek a pénz miatt, meg vannak egyéb problémák is, amik felőrölnek. Ezek miatt és a magány miatt sokszor vagdosom magam, sírok, napokig nem tudok enni, annyira görcsöl a gyomrom, vagy éppen telezabálom magam és a bűntudat miatt az első utam a wc-re vezet..

Sulin kívül van pár barátom, de velük max. hétvégente tudok együtt lenni. Ráadásul nemsokára itt az osztálykirándulás, és attól rettegek, hogy nem tudok senkivel se lenni..

16/L


2013. ápr. 23. 18:24
 1/7 anonim válasza:
igen, mindenképp mert ez egyáltalán nem normális hogy vagdosod is magad!
2013. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. A vagdosással nem megölni akarom magam, nem is tudnám magam a csuklómnál vagdosni, csak attól pár centire szoktam, mert undorodom az erek látványától. Inkább feszültséglevezetésnek használom.
2013. ápr. 23. 18:36
 3/7 anonim válasza:
de akkor sem normális...
2013. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Hát egy időben velem is volt hasonló (nekem sem túl szelíd a természetem). Bár én fiú vagyok,de ilyenkor mindenkinek rossz, de van kiút. Én próbáltam nyugodt lenni, és megfontolt. Elkezdtem intenzíven sportolni, és hobbi szinten fotózni. Rájöttem, hogy nem olyan barátok kellenek, akik egy veszekedés után "eldobnak", hanem olyanok, akik mindig mellettem vannak. Nem törődtem azzal, hogy mások milyen "menő társaságban" vannak, mert az elmúlik. Ha magad alatt vagy, akkor csak dőlj hátra, és gondolj minden szépre,s akkor nem lesz gond. Ha pozitívan állsz hozzá, akkor neked is minden egyenesbe jön! (és étkezz rendesen, ne vágdosd magad...)

Remélem segítettem egy kicsit. :)

2013. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ne pszichológushoz menj, hanem ifjúsági pszichiáterhez. És mondjuk holnap reggel, miután a háziorvostól kértél egy beutalót.
2013. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenképp felkeresek egyet. Nem tudjátok, hogy van-e esetleg támogatott? Mert a szüleim biztos nem tudnának alkalmanként 5-10 ezer forintot kiperkálni..

Egyébként én is sportolok, 4 éve, bár a szemem miatt nem versenyszerűen, de nagyon szeretem. Az edzőtársaimmal is jóban vagyok, de az is csak ilyen haverság-szint. Igaz barátom kettő van, de őket sem szeretném mindig a bajommal terhelni.

2013. ápr. 23. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha tudnál valakivel beszélgetni! Akár baráttal is.

Nekem is volt hasonló koromban nehéz időszakom, hasonló problémákkal, de önvagdosásig nem jutottam (jó a végére nálam is befigyelt egy kis étkezési zavar), de mindenesetre én úgy látom, hogy azért csúcsosodik ki ilyen ótvar tünetekben, mert egyszerűen "belédszorul" a bánatod és emészt. Meg fogsz lepődni, hogy mennyit számít, hogy valakivel átbeszéld ezeket!

2013. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!