Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolnak idegbolondnak,...

Miért gondolnak idegbolondnak, mert jár a lábam mindig, és remeg a kezem?

Figyelt kérdés

N


Mindenki mondja, hogy nyugi


2013. máj. 10. 23:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ezek tök normális (természetes tünetek) mondjuk bizonyos színezékek (élelmiszer adalékok) vagy a kenyér, tejfogyasztás hatására. És még csak nem is fogyatékosság ilyen esetben, hanem abszolút érthető megbetegedés egy beteges táplálkozásra :))

De hát szerencsére lehet viszonylag normálisan is enni, és akkor egy csomó ilyen panasz megszűnhet.

2013. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha rengeteg gondolatod van, de sosem megfontoltak, máshogy látod a dolgokat, elfelejtesz dolgokat, elhagysz dolgokat, sokat beszélsz, és ráadásul a lábad is jár, akkor mondhatni fogyatékos vagy, igen.

De ezt nem úgy kell felfogni, hogy rossz. Biztosan halottál már a hiperaktivitásról, másnéven figyelemzavar, adhd.

Ez rendszerint egy olyan "betegség" ami mind negatív és mind pozitív tünetekkel jár. A negatívak általában ügyesen háttérbe szoríthatók, akár el is tüntethetőek. A pozitív dolgokat pedig ügyesen kilehet használni. Felkereshetsz vele egy pszihomókust is, valszeg kapnál egy stimuláns tipusu gyógyszert, ami sokaknak bevállt, de szerintem felesleges. Ha úgy érzed, hogy te rólad beszéltem, és azt gondolod, hogy van ilyen betegséged, akkor szólj írj privát üzenetet, és tudok segíteni. ;>

2013. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Inkább a Borderline-hoz hasonlit...

de vagy lehnagolt vagyok nagyon, vagy izgága, boldog nagyon ritkán..semmi nem működik az életemben..és már nagyon kezdek belefáradni, meg nagyon rossz paranoiáim vannak

2013. máj. 11. 13:21
 14/20 anonim ***** válasza:

Akkor is pszichoterápia és gluténmentes étrend, omega3 zsírsavak pótlása.


Ez a néhány tipp (gluténmentesség, omega3 és a pszichomókus) nem kerül olyan végtelenül sokba, talán a pszichológusnak lennének igazán anyagi vonzatai. De mondjuk ha most nem vagy egészséges, és még a nyáron az lennél akkor talán megérné.

2013. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nem hiszik el szüleim hogy mélyről fakadó bajaim vannak..elköltöztem ők állnak mindent, nem kérhetek rá..azt hiszik csak nyavajgok...pedig minden nap sirhatnékom van..mindig a múltamra. gyerekkoromra gondolok
2013. máj. 11. 13:50
 16/20 anonim ***** válasza:

mi már a gondjainkba vettünk.

skypeon add ki magadból ami kikívánkozik a másik válaszolónak, és fogadd meg a célszerű étkezést. ez még nem jár plusz költséggel, de sokat tud segíteni (milyen fura, a sok depisnek csak nem kellene kenyeret enniük? :D)

2013. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
én nagyon ritkán eszem kenyeret...inkább magvasat,viszont tejterméket majonézt igen..de figyelek mostmár a zöldségekre, gyógyteákra, vagy gyümölcsökre is, mert a cigiről képtelen vagyok leszokni, mert nagyin ideges szoktam lenni,az a baj, hogy nagyon letudnak nyomni emberlieg, ha olyan közegbe vagyok ami nem az én világom..nagyon érzékeny vagyok..és most is olyan élethelyzetben vagyok, hogy nem választhatok, és nem érzem jól magam ott ahol vagyok..mondjuk bármi új jön az életemben, elég hamar azt kezdem el érezni, hogy nem érzem jól magam...szerintem nekem ez nem, fog elmúlni, megsem kellett volna születnem
2013. máj. 11. 14:03
 18/20 anonim ***** válasza:

Az a baj az általam említett ADHD-val, hogy sokszor lehet félre diagnoztizálni, többek között pl. boderline-al.

Egy ADHD-s és egy Boderline-os élete meglehetősen hasonlóan festhet. Mind kettőre jellemző a tünetek nagy része, és a tünetekből kifolyólag az élet is hasonlóan alakulhat. Ellenben a Boderline-nál pszihotikus dolgok is elő jönnek, amíg az ADHD-nál csak annyi lehet, hogy érzed, hogy más vagy, mint a többi. Az impulzivitás jellemző mind kettőre, és a legtöbb fiatal emiatt csúszik le. Talán ha többet mesélnél a problémáidról, akkor jobban tudnánk segíteni rajtad. Az a baj, hogy pl. ADHD-soknál a folyamatos kudarc, a ki siklott élet miatt szinte kötelező jelleggel alakul ki a depresszió, és egyéb más mentális probléma, emiatt árnyalt lehet a kép, fedheti az igazi problémát. Fontos lenne tudni, hogy hogyan kezdőtt ez az egész, amikor kezdted érezni, hogy az életed kisiklott, az hogy alakult, tehát a körülmények mutattak rá arra, hogy problémád van, tehát esetleg a családi élet kritikus helyzete vezetett a depresszív állapotodhoz, esetleg droghasználat is közre játszott-e, vagy alapvetően a problémák előtt is általánosan levert voltál, önbizalom hiányos, stb...

2013. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondom: gyertek ma el Pesten Thaichizni. Elvileg az életmód és a mozgásforma amit a Taichi képvisel igen erősen gyógyhatású. Tapasztalataim alapján nem tudom kétségbe vonni, engem lehet ez tart életben.

Ki köll próbálni.

2013. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én is hasonló dolgokban szenvedek,a lényeg az hogy minden agyban dől el,akárhogy is vesszük.Fel kell venned egy harcot,amit azért teszel hogy jobb legyen. Küzdeni és soha nem feladni.Kell lennie valami pozitív eredménynek,lehet hogy csak idővel,de sajnos ki kell várni a pozitív történéseket. Kísérletezz pl: tényleg jó ha az étrendre odafigyelsz meg hogy mit eszel mikor.a cigit valahogy mellőzni kell,énis dohányoztam de leszoktam és örülök neki,hogy bátor voltam,kiálltam a problémákkal szemben.

Aztán legfobntosabb: ha nem bízol a barátokban vagy ha nem tudnak segíteni:éld valamibe ki magad amit szeretsz pl:rajzolj,sportolj,zenélj,vagy kezdj bele valami hobbiba:)jahh és türelem rózsát terem!

2013. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!