Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha azon kapom magam, hogy...

Ha azon kapom magam, hogy rendszeresen "elmagyarázok" magamnak dolgokat, az már tudathasadásra utal?

Figyelt kérdés

Úgy teszek ilyenkor mintha valakihez beszélnék a gondolataimban, mintha egy szabályos előadást tartanék valakinek egy problémáról/szituációról (általában újonnan szerzett információ), vagy csak egyszerűen bemutatnék, ismertetnék valamit, holott én már jól tudom miről van szó... Ez normális?


18/F



2013. máj. 15. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben normális.
2013. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon idegesítő, én is így vagyok vele
2013. máj. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen normális. Szorongsz (ezért próbálsze el előre helyzeteket, vagy nagyon magányos vagy. Olvasd el Agatha Christie életrajzát. :) A nagy fantáziával megáldott, kiváló értelmi képességű emberek rendszeresen csinálják ezt. Pl. én is. :)


(Ha tudathasadásod lenne, akkor meg sem kérdőjeleznéd a normalitásodat. Épp ott kezdődik a baj.)

2013. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát szerintem sajnos mind a kettő igaz rám amit leírtál... De ahhoz képest éppen nem gondolom magam kiemelkedően okosnak, kreatívnak pedig még annyira sem.
2013. máj. 17. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez normális


egy kommentre reagálnék, ismerek több "tudathasadásos embert, aki tudja magáról hogy "tudathasadt"

2013. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
áh szerintem nem tudathasadás. teljesen normális, ha az ember E/2-ben beszél magával, én is szoktam :). Meg tudod csinálni stb. A skizofrének nem tudnak a másik személyiségükről állítólag. akivel meg beszélgetünk, arról tudunk :D. Azért vigyázz, hogy terrormerényleteket ne tervezzetek meg együtt :)
2013. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem a skizofréneknek van másik énje hanem a multiplex személyiségzavarosoknak
2013. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Haha, igyekszem megregulázni
2013. máj. 19. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!