Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van, ha én inkább beszélnék...

Mi van, ha én inkább beszélnék a pszichológusom lelkiállapotáról, mint a sajátomról?

Figyelt kérdés
magamról nem igazán tudok beszélni, nem is szeretek, idegesít. De a doki meg nem érti, hogy akkor mégis mit szeretnék. Azt csak nem mondhatom neki, hogy csak úgy beszélgessünk (pl róla is) ugye?
2013. máj. 16. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én se értem, mert abszolút nincs értelme hozzá járni, ha aktívan ellenálsz. Felteszem nem a dokinak van lelki problémája, hanem neked. Fejezd be a menekülsét, nézz szembe a hibáiddal és legyen jobb az életed, vagy ne, és élj nyomorultul de akkor meg fölösleges kidobni a pénzt pszichológusra.
2013. máj. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem fizetek, TB-s
2013. máj. 16. 22:30
 3/15 anonim ***** válasza:
A gyógyuláshoz, a gyógyszeren kívül kellhet más terápia is. Pl a beszélgetős, lelkizős. Gondolom ezért jutottál a pszichológushoz. Használd ki a lehetőséget, neked lesz jobb. Elmondanád nekünk, mi a betegséged? ( bánatod?)
2013. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
depresszió, szocfóbia, szerintem meg simán hülye vagyok
2013. máj. 17. 05:25
 5/15 anonim ***** válasza:
Jó pszichológus belemenne, legalábbis a hangulat oldása érdekében.
2013. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én pszichológusom mondta egyszer, amikor nagyon nem akartam megszólalni, hogy meg tud érteni, biztos elegem van már abból, hogy folyton csak magamról kell beszélnem, tehát folyton "adok", de ő sosem mond magáról semmit, tehát cserébe semmit sem "kapok". Ez akkor nagyon úgy hangzott nekem, mintha hajlandó lett volna belemenni egy róla folyó beszélgetésbe, ha szerettem volna. Szóval szerintem simán mondhatod neki, hogy most már te is akarsz róla tudni valamit. Hidd el, olyat úgy sem fog elmondani, ami számára kellemetlen. :)
2013. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Hát nem tudom,nálunk úgy van, hogy általában én mondogatom, hogy biztos a töke tele van már vele, hogy folyton mondogatom a hülyeségeimet. (Pedig így is azt mondja, hogy alig beszélek)

néha megkérdezem tőle hogy mi újság vagy ilyenek, de valamiért nem merek túlságosan érdeklődni

2013. máj. 18. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy jó pszichológus pontosan tudná, hogy ebből mi a tied és mi az övé. :) Ugyanis egy jó szakember esetében te nem tudhatod, hogy neki milyen a lelkiállapota és a lelkivilága.


Ps: Egy doki nem lehet pszichológus, csak ha PhD-t szerzett, akkor sem lesz orvos, csak doktor. Orvosdoktor akkor lesz, ha elvégezte az orvosit. A "doki" csak egy esetben állja meg a helyét: ha pszichiáterhez jársz, nem pszichológushoz.

2013. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Tisztában vagyok vele, csak így rövidítem, megszokásból dilidokinak hívom.. De járok pszichiáterhez is párhuzamosan a gyógyszer miatt, tehát tudom, mi a különbség. De köszönöm a kiegészítést!:)
2013. máj. 19. 22:14
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

"Depresszió, szociális fóbia..."


Kedves Kérdező, nem te vagy a hülye, hanem az, aki ezt elütette benned (nyílván valamelyik szülőd), és a bajaid nagy részének is ők az okai. Mivel a Segítőtől rettegsz, azt mondom látatlanból is, hogy anyukád a ludas, nem is kicsit abban, hogy ilyen bajaid vannak.


Bízz meg a szakemberben, hidd el, hogy segít. És egy jó tanács: otthon bármennyire is faggat anyukád, hogy mi volt a dokinál, ne beszélj róla. Monj pár általános mondatot, de semmi lényegeset. Egyrészt nincs hozzá köze, és nagyon erősen valószínűsítem, hogy a dokid ellen dolgozik.


Ps. Mielőtt megint nekem rontana magánlevélben sáros-sz.ros lábbal valamelyik buta ember, és elhordana mindennek, csak megjegyzem, hogy én mindig pontosan tudom, hogy mit beszélek, és soha nem rossz szándékból írok a kérdezőnek, hanem csakis segítésként.

(Ha nem érted a válaszomat, akkor pontozz le. Engem nem zavar, téged pedig csak minősít.)

2013. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!