Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz járok már...

Pszichológushoz járok már lassan egy hónapja és nem tudom elképzelni, hogy mégis hogyan tudna ebben segíteni, szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval már úgy hónapja pszichológushoz járok, mert az évek óta tartó szorongás miatt már fizikai tünetek jelentkeztek. Az első alkalommal még nem, de a második alkalomkor elmondtam a pszichológusnak, hogy már pár éve (kb. ekkor alakult ki a szorongásom) úgy érzem, hogy inkább a lányok iránt vonzódom. Ezt a dolgot még csak most mondtam el először valakinek és persze rohadtul nem volt könnyű kimondani, elmondani. Természetesen közölte velem, hogy az egyéb problémák mellett valószínűleg ez a fő oka annak, hogy ennyire szorongok, félek és önbizalomhiányban szenvedek. Persze valahol én is sejtettem, hogy ez lehet az oka, éppen ezért mondtam el neki, aminek nagyon örült, mert véleménye szerint rögtön második találkozásnál, úgy, hogy még alig ismertem elég nagy bátorság kellett ahhoz, hogy ezt elmondjam neki. A lényeg, hogy azóta voltám már egyszer, természetesen felhozta ezt a témát, beszélgettünk róla és arra jutottunk a "doki" meg én is, hogy ez még nincs eldöntve, hogy a fiúk vagy a lányok jönnek-e be. De, és ez lenne a kérdésem is, közölte, hogy ebben tud segíteni és szerinte meg lehet oldani ezt a problémát. Kérdem én, hogy mégis hogyan? Mármint a családomnak, a barátaimnak, senkinek sem akarom ezt elmondani és én úgy gondolom, hogy pont emiatt szorongok. Össze vagyok zavarodva, valóban nem tudom, hogy melyik nem iránt vonzódom, de attól félek, hogy ha valóban csak a lányok jönnek be, akkor mégis mihez kezdek? Mert itthon ugye nem akarom elmondani (egyébként a pszichológus azt mondta, hogy nem is kell elmondanom), de ha nem mondom el, akkor hogyan fog elmúlni ez a szorongás? Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehetne ez megoldani. Ne értsetek félre, hiszek a pszichológusban, megbízom benne csak... nem látom a célt, nem látom a megoldást, olyan mintha egyben álldogálnék...

Jaj, és lenne még egy kérdésem: aki járt már pszichológusnál, szóval ti is kaptatok kérdőívet, amelyet ki kellett tölteni és következő alkalomra vinni kellett? Mert én most kettőt is kaptam... Köszönöm a válaszokat!

20/L


2013. máj. 20. 23:02
 1/8 A kérdező kommentje:
* egy helyben álldogálnék
2013. máj. 20. 23:08
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Jó barátom példáját tudom leírni neked.

Ő is depressziós, szorongó és nagyon zárkózott volt. Csoda egyáltalán, hogy felém annó annyira tudott nyitni, hogy mindent megbeszéltünk.

Egy idő után megbékélt azzal a tudattal, hogy meleg, és akkor lett élete első kapcsolata (kb. 22-23 éves volt akkor). Ma már együtt is él a párjával (fiúkról van szó).

Hihetetlenül konzervatív családja és barátai vannak neki. Én is a konzervatív barátok közé tartozom. De mindannyian elfogadtuk olyannak, amilyen. Édesanyja persze próbálta rábírni, hogy változtasson. :) De egy idő után beletörődött ebbe, és azóta a párját is megszerette.


Szerintem te legbelül tudod, hogy a lányokhoz vagy a fiúkhoz vonzódsz. Ha pedig nem, próbáld ki. Vannak szórakozóhelyek melegek számára is.

Ez egy érdekes próbatétel lenne a számodra. Menj el, próbáld ki, feszegesd a határaid.

2013. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pszichológus neked segít meggyógyulni. Segít, de magadnak kell rendbe jönnöd.


Miért szorongsz? Van értelme? Miért problémázol, miért szégyelled ami vagy?

Nincs rajta semmi szégyellnivaló, értékes ember vagy a szexuális orientáltságodtól függetlenül. A biszex lányok egyébként nagyon izgatóak.


Egészségtudatos, jó társaság és valamilyen életvezetés 'program' jót tehetne Neked is.


Az emberi psziché érzékeny.. ezért is találták ki a taichit. Egy jó, értelmes cél felé kell mozogni együtt más, szintén jó emberekkel és ez sokat segít a személyiségfejlődésben is.

Továbbá tapasztalatom szerint ha valaki közelebb kerül az élet (a Tao) működésének megértéséhez akkor közelebb kerül önmagához, önismerethez. Így pedig könnyebb a lelki egészség elérése. Ugye, megint a Taichi :)

2013. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valahogy értem a problémád. Bár én nem vagyok pszichológus, és nem is találkoztam ilyennel. De én úgy gondolom hogy a fő ok az hogy még bizonytalan vagy.

A szorongásod akkor is fog tartani ha elmondod a szüleidnek, barátaidnak hogy mi a harci helyzet, utána jobb lesz az tény, de ugyanúgy megmarad a szorongás mert addig ameddig nem próbálod ki a dolgokat addig nem fogod tudni eldönteni hogy melyik nemhez vonzódsz igazán.

Lehet hogy érdekel téged a leszbikus életmód, oké mindenkiben vannak ilyen kíváncsiságok, de ameddig belenem vágsz az ismerkedésbe és nem jutsz közelebb addig nem fog benned semmi sem tudatosulni hogy mégis mi a helyzet. Mert ha kiderül hogy alakul valami és rájössz hogy mégsem kell ez neked. Akkor lehet hogy hetero vagy, és valószínű hogy mégis a férfiakhoz vonzódsz.

Én nem voltam pszichológusnál, és ilyen helyzetben sem voltam még, de most a logikus gondolkozással próbálok segíteni.

Feltételezem hogy még nem volt párkapcsolatod, és lehet hogy így nem tudod milyen egy igazi szerelem, és lehet ez a nevelés vagy a média oka is talán hogy sok meleg párt látni a TV-ben az is lehet hogy ez zavart be a fejlődésedben. De az is lehet hogy ilyen betegségben szenvedsz csak még nem tudsz róla meg a pszichológusod sem, amit csak akkor tudtok meg ha már jobban szembesülsz az ilyen dolgokkal.

A szorongásod addig biztos nem fog enyhülni ameddig azt a nagy rendetlenséget nem rakod rendbe az agyadba meg a lelkedbe, ez hosszú idő mire teljesen rendbe jössz, de valamit tenni is kell érte.

Szerintem a következő alkalommal kérdezd meg a dokit hogy mit javasol elsősorban hogy elkezdjél-e esetleg ilyen kapcsolatot építeni és akkor később rádöbbensz hogy neked mégsem ez kell, vagy inkább ismerkedj meg egy helyes sráccal és akkor hátha minden rendbe jön.

2013. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A pszichológusnak nem az a feladata, hogy megoldja a problémáidat, hanem hogy segítsen változtatni azon amin tudsz, és elfogadni azt, amin nem tudsz.


Szerintem a Te elsődleges feladatod hogy saját magad elfogadd, de amíg Te sem tudod ki vagy, addig ez sem fog menni. Talán abban kellene a pszichológus segítségét kérni, hogy legyen bátorságod kideríteni a nemi identitásod.


Nekem kb. az jön le, hogy már eleve a gondolattól megriadsz, hogy a lányokhoz vonzódj, mert az mennyi bonyodalmat hozna az életedbe.

Én is azt javasolnám, keresd a meleg közösségeket. Nem feltétlenül ilyen jellegű szórakozóhelyeken - hiszen látszólag ehhez nincs elég bátorságod -, hanem pl. interneten, fórumokon. Nagy részük valószínűleg ugyanúgy átélte ezt, és lesz közöttük olyan, aki meg fog érteni, és tud, akar segíteni.

2013. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a nemi tipródás mindannyiunkon keresztülmegy, a te korodban. Nem jelent sokat. És az is normális, hogy a félénkebb, gátlásosabb egyedek a saját fajukban ( nemükben) bíznak jobban, mint a másikban. Az előző "tanácsadó" azt javasolta, hogy keresd a homokosok társaságát, majd otthonra lelsz. Én azt tanácsolnám, keresd a normális utat, jobban jársz. Viszont ha tényleg nem sikerül, lelkifurdalás nélkül válthatsz majd. De amíg csak bizonytalan vagy, kösd le az energiádat valamilyen hasznosabb dologgal...
2013. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

6-os: nem azért javasoltam, hogy "otthonra leljen", de jelen állás szerint úgy érzi, hogy a saját neméhez jobban vonzódik. Az sem lenne éppen okos dolog, ha fogna egy fiút, és lássuk tetszik-e a dolog, mert egy esetleges csalódás is félrevezetheti. Nem is javasolnék egyből egy kapcsolatot se egyik se másik nemből, amíg csak gátlásai vannak.


6-os első 3 mondatával egyet értek.

Az is lehet, hogy kizárólag rossz férfi példa volt előtted, ezért nem tudod elképzelni hogy fiúval kezdj. Számtalan oka lehet még, ezért nekünk fölösleges találgatnunk, miért érzed, amit érzel.


Ha tényleg a lányok érdekelnek, akkor megtanulod kezelni a helyzetet. Ha mégsem a lányokhoz vonzódsz, akkor okafogyottá válik, és már nem kell szoronganod.

Ebben segít neked a pszichológus. De ehhez idő kell.


5-ös

2013. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat és a tanácsokat. :)

Valóban össze vagyok zavarodva, mint ahogyan azt már írtam is. Ezzel nincs is problémám, vagyis van, de már öt éve ezzel élek együtt szóval az ember kezdi megszokni... Az igaz, hogy tapasztalatom nem sok volt, fiúkkal talán több, de szerelmet sohasem éreztem vagy csak tini koromban, lányokkal pedig nem volt még szerencsém. Ha azonban valóban a lányok jönnek be, akkor megbirkózom vele, elfogadom és ha már elköltöztem és egy biztos háttér lesz mögöttem, akkor a családomnak is elmondanám (jelenleg ez a terv). Azonban azt mégsem értem, hogy a szorongásom miért nem akar csillapodni. Elég komoly szorongásom egy 7-es skálán 6-os, ami elég súlyos problémákat okozz mostanában. Egyébként a pszichológus is úgy gondolja, hogy csoda ha egyáltalán a házból kimerek menni ilyen komoly szorongás, önbizalomhiány stb. mellett. Éppen ezért ezt nem értem, hogy ha valóban ez leszbikus téma miatt van az egész, akkor nem kellett volna már hamarabb jelentkeznie ennek az egész "betegségnek"? Már 5 éve tisztában vagyok azzal, hogy a lányok is érdekelnek valamilyen szinten, de mégis csak most jönne ki ez az egész dolog, mármint ha eddig éltem úgy 5 éven keresztül, hogy semmi bajom nem volt (leszámítva a szorongást), akkor miért most jelenik meg fizikai tünetekben? Egyszerűen nem bírom felfogni... :/

2013. máj. 21. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!