Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a barátnőm napi szinten...

Ha a barátnőm napi szinten hashajtókat szed,13 kg-ot fogyott, még mindig kövérnek látja magát, mi lehet az orvosi diagnózis?

Figyelt kérdés

171 cm 49 kg, (BMI: 16,7) és még mindig azt látja, hogy fogynia kéne. Valamikor nem eszik, valamikor falásrohama van és akkor több hashajtót szed, korábban 2 órát képes volt biciklizni egy marék mogyoró miatt, stb.

Aggódom érte. Mi ez a betegség?


2013. máj. 21. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
anorexia
2013. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább bulémiának tánik, hiszen eszik, csak hánytatás helyett hashajtózik.
2013. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sürgősen orvosra lenne szüksége, pszichológussal sem ártana beszénetek.
2013. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elsosorban pszihologushoz kene h forduljon mert ez idovel sulyos allapot lesz. mert ez mind a fejeben dol el. szerintem meg sovany is a magassagahoz illetve. a sok hashajtotol meg az emesztorendszeret fogja tonkretenni es utanna nagy emesztorendszeri gondjai es betegsegei fognak lenni amit lehet ki sem lehet majd gyogyitani. minnel elobb beszelj vele es vidd el pszihologushoz de nutricionistahoz is elviheted es majd o elmagyarazza neki h mit egyen es milyen menyisegbe.
2013. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anorexia nervosa.


Besz@rik az összes orvos, ha azt mondják neki, hogy nagyon anorexiás a gyerekem. Szerintem csomagolnaa neki egy pár szem kekszet...

2013. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5. ne haragudj, nem értelek. Az orvos nem szívesen mondaná ki a diagnózist?

Jár pszichiáterhez. Évek óta. De ez az étkezési zavar ez kevesebb, mint egy éve van.

2013. máj. 21. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, én 169 cm vagyok és 49 kg, jól érzem így magam, soványabb nem akarnék lenni soha. Meg kellene a barátnőd győzni h nagyon jól néz már ki, meg elvenni tőle a hashajtóit. Nem is értem, szülei ezt nem tudják vagy veszik észre?? Mármint a hashajtót.. a koplalás egy dolog, de még hajtani is gyógyszerrel.. Valamit lépni kellene nála, minél sürgősebben.
2013. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!