Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdtem inni, lehetek...

Elkezdtem inni, lehetek 14évesen alkoholista? :S

Figyelt kérdés
tavaly rugtam be először augusztusba,utáána nem itam sokáig csak néha néha iszogatunk hogy berugjunk akori ien havonta max 1 de volt hogy annyi se.most szeptemberben viszont volt megint egy ilyen nap és ittam és berugtam utána jövöhéten is azutána is meg aztuán is,általában pénteken vagy szombaton egyszer egy héten.kibirom pia nélkül meg a kezem sem remeg de azért néha várom már a pénteket hogy ihassak.meddig folytathatom ezt büntetlenül,mikor leszek alkoholista menyiszer kel még berugnom hozzá?sajnos családban volt ilyen problééma nagypapám alkoholista volt:s
2009. okt. 5. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

nem hinném hogy alkoholista vagy.:)

nem is leszel,ha elkezdesz egyéb dolgokkal foglalkozni.

még épp időben tetted fel kérdésed.

nyilván 1-1 ivászat belefér,de nem 14 évesen!bőven ráérsz még.és még akkor sem kötelező.s pénzt nem tudod jobb dolgokra költeni?szüleidet nem érdekli a problémád?

2009. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Fejezd be az ivást most rögtön! Szégenyletre méltó,amit csinálsz 14 évesen.Gyakorlatilag még gyerek vagy! És hogy berúgtál többször is...Szégyeld magad.Szerintem ráérsz az ivással jó pár év múlva.Ha folytatod,alkoholista lehetsz egy szempillantás alatt.Akkor fogod megbánni a sok piát...Állj le! Ez lebegjen előtted: Nem iszok piát!! Halgass rám
2009. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
minden 14 éves átesik ezen :D na jó, talá nem mind, de volt egy osztájtársam, aki már napi szinten nyomta 16 évesen. én is voltam így, de talán kicsit később asszem 16 voltam. de egy szép tavaszi estén rátaláltam a füvescigire :D azóta inkább tépek, az alkohol iránti vágyam meg szinte teljesen megszünt.az én nagyfaterom a piába halt bele, és tesóm is nagyon vedelt, de most szív is, ha ugy jön össze, és azóta ő sem vedel annyit. lehetsz alkesz, de ha minden kötél szakad, inkább álj át a fűre, hidd el nem fogod megbánni. + csökkenti az agressziódat is, és lenyugtat. másnapi másnaposságtól sem kell igazán tartani, de azzal is ovatosan csak, mert bár a fű fizikai függőséghez nem vezet, de lelkire igen.
2009. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A saját szinteden 13-14évesek, nagyon frankó gyereknek tűntök, de 16tól felfelé mindenki lesajnál titeket, mert baromi béna egy rakás kisfiú és kislány részeg rikácsolása, meg eleve a látványa. Én a helyedben abbahagynám, egyrészt mert egészségtelen, másrészt mert tök szánalmasnak tart minden normális ember. Majd pár év múlva sem lesz fú de fsza dolog, de legalább nem leszel egy szánalomra méltó taknyos, aki azt hiszi felnőtt és vagány. Mert komolyan minden néhány évvel idősebb lesajnálja az ilyen kis kölköket. Csak ezt ti nem veszitek észre.
2009. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
biztos h nem leszel az(:
2009. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát nem vagyok vmi kis taknyosnak mondhato,192cm 80kilo,kondizok emellet meg boxolok nem azafjat kisfiu vagyok:D amugy nekem a fű annyira nem jön be,és másnaposság nem tré mer sose voltam másnapos hálistennek:D
2009. okt. 5. 17:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen 192 centi meg 80 kiló ? xD elég nagy leetsz.


Olvasd el.

"Elmentem egy buliba Anyu, s emlékszem a szavaidra. Megkértél, hogy ne rúgjak be, így

nem ittam semmit. Büszke voltam, ahogyan azt előtte megmondtad. Nem ittam alkoholt vezetés előtt Anyu és a többiek gúnyolódtak is. Tudtam, hogy igazad volt Anyu,és hogy neked mindig igazad van. A buli lassan véget ért és mindenki hazaindult. Ahogy az autóhoz léptem, tudtam, hogy épségben haza fogok érni: nevelésed alapján - felelősségteljesen és büszkén! Lassan mentem Anyu, s bekanyarodtam egy kis utcába. De a másik sofőr frontálisan belémhajtott. Ahogy fekszem itt a járdán Anyu, hallom a rendőröket, hogy a másik sofőr ivott.És most én vagyok az, akinek ezért fizetnie kell! Itt fekszem, haldoklom! ANYU KÉRLEK SIESS! Hogy történhet ez velem? Az életem kipukkan, mint egy lufi! Körülöttem minden tiszta vér Anyu, legtöbb az én

vérem. Hallom, az orvos azt mondja, hogy már nem tud segíteni rajtam. Csak azt akarom mondani Anyu, esküszöm, tényleg NEM ittam. A többiek voltak, akik ittak. A másik sofőr is ilyen buliban volt, mint én. Egyetlen különbség: Ő volt az, aki részeg volt, én vagyok az, aki most meghal! MIÉRT isznak az emberek Anyu? Erős fájdalmaim vannak, mint a késszúrás, olyan erősek! A férfi, aki belémjött, fel-alá szaladgál, én itt fekszem...és haldoklom. Ő meg csak néz rám hülyén! Mondd meg a BÁTYÁMnak, hogy ne sírjon Anyu. És mondd meg APUnak, hogy legyen most bátor. Ha már a menyországban leszek Anyu, írasd a sírkövemre: "Apja lánya". Valaki mondhatta volna neki, hogy ne igyon, ha vezet. Ha mondta volna neki vki, most nem kellene meghalnom. Már alig kapok levegőt Anyu, nagyon félek. KÉRLEK NE SÍRJ MIATTAM Anyu.Mindig ott voltál, mikor szükségem volt rád! Mielőtt elmegyek, van egy kérdésem:


NEM ÉN VEZETTEM RÉSZEGEN, MIÉRT NEKEM KELL MOST MEGHALNI?"


(Részlet, egy lány utolsó telefonbeszélgetéséből az

édesanyjával.)

Kérlek küldd tovább!Próbáljuk megismertetni mindenkivel,hogy felfogják,mit is jelent mindez!! "

Nem azt mondom, hogy ne igyál egy buliba.Én is szoktam csak ésszel.Plusz nem vagy alkoholista.Mondjuk én se értem miért kell 14 évesen bebaszni minden 7végén de te tod :)

2009. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

pofám leszakad...

Egyáltalán nem büszkeség 14-15-16 évesen inni.

Még 30 évesnek is igencsak szégyenletes elázva hazamenni, büdös piaszagú lehellettel beszélni a másikhoz...nem még egy kis taknyosnak.

A másik fele meg, majd kijukad a májatok, és meg sem élitek a 40 évet....de csináljátok csak. Amennyiben lányok vagytok, majd részegen jól megraknak titeket egy buliba, és persze a részeg fejetekkel azt sem fogjátok tudni h mi történt veletek, majd másnap sírhattok...

A fiúknak meg persze alkohol hatására a szájuk is nagyobb lesz, azokat meg jól összeverik. Általában így megy ez...de sebaj...

Szóval kedves kérdező, vagy leállsz de nagyon sürgősen erről a rossz "szokásról", vagy rövid időn belül eltűnsz a süllyesztőbe, és kukás, züllött csövesként egyedül fogod leélni az életedet...vagy egy elvonón fogsz kikötni...

2009. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem lehetsz alkoholista. A korai kezdés, a rendszeresség, a várakozás mind erre utal. De ahhoz még elég fiatal vagy, hogy a kocka el legyen vetve. És az, hogy ezt a kérdést feltetted, azt mutatja, hogy te is látod a problémát, és ez az első lépés, az alapfeltétel ahhoz, hogy megszabadulj tőle. Szerintem se túl menő a piálás, meg egészségtelen és drága is. Szóval át kéne gondolni. Lehet piálni, ha már elkezdted, de ez csak kivételes, alkalomszerű és ne programszerű legyen. Rajtad múlik, hogy hogy alakítod ezt. De tönkremenni nem érdemes egy alkohol miatt.
2009. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"mikor leszek alkoholista menyiszer kel még berugnom hozzá?" ez teljesen úgy hangzott, mintha alkoholista akarnál lenni. Szerintem a heti 1 alkalom sok, de még a havi 1 is. Be lehet rúgni szilveszterkor, szülinapon, stb. De nem hiszem hogy minden hónapban ilyen alkalom van. De 14 évesen nem kell még. Hidd el, ráérsz :) a legjobb bulik 3 év múlva kezdődnek :D
2009. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!