Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy nincsenek barátaim, de nem is vágyok rá, mert szeretek egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de egyszerűen nincs kedvem senkivel beszélgetni. Ha nagyon muszáj, megerőltetem magam, de nem szívesen, senki társaságában nem érzem jól magam. Igyekszem minden olyan helyzetet kikerülni, amikor valakivel kettesben kell maradnom. Pedig amúgy azt veszem észre, hogy sokan kedvelnének, ha nem lennék ilyen. De nem is hiányoznak a szociális kapcsolatok. Ez miért lehet? Régen nem voltam ilyen.
2013. máj. 29. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Antiszociális lettél. Mióta vagy így? Lehet ez csak egy átmeneti állapot, ha régen nem voltál ilyen.

Én inkább úgy vagyok, hogy ismeretlenekkel nem akarok kapcsolatba kerülni, ha nem muszáj. Én is el vagyok egyedül, jól érzem magam. De néha-néha rámtör az érzés, hogy úgy elmennék valahova, ahol emberek vannak és lehet beszélgetni. De ez elég ritka.

2013. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy 1-2 éve lehet ez. Nálad? Igen, néha nekem is van olyan, hogy "kitörnék" és emberek közé mennék, de ha el is megyek, nem érzem jól magam és inkább hazajövök.
2013. máj. 29. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából nálam ez inkább ilyen belefáradás dolog. Kb 1 éve van, hogy befejeztem az egyetemet. Ott eléggé intenzív társasági életet éltem, nagyon nyüzsgő időszak volt. És most olyan jól esnek a csendes esték, egyedül. Pl, ha már 3-nál több ember van a közelemben, olyan ideges leszek, vagy nem tudom, hogy mondjam, egész egyszerűen zavar.
2013. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem antiszociális, maximum aszociális.


Antiszociális azt jelenti, hogy ember-emberiség ellenes, az embereket tárgyaknak, a céljaik eléréséhez szükséges eszközöknek tekintik. Nincsenek érzéseik és minden további nélkül keresztültaposnak bárkin. Ilyen volt pl.: Sztálin. Tehát egyikőtök sem antiszociális.


Ha nem hiányoznak a szociális kapcsolatok, az még nem jelent személyiségzavart. Egyszerűen csak erre van most a lelkednek szüksége. Hogy miért, azt csak te magad tudhatod.

2013. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, aszociális. Köszi a pontosítást! Antiszociálisak azért nem vagyunk. Mert én nem utálom az embereket, csak nem vágyom a társaságukra, de attól még ugyanolyan embereknek tekintem őket is, mint magamat.
2013. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!