Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy öngyilkossági...

Normális hogy öngyilkossági gondolataim vannak? L/16

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Egyáltalán nem! Próbáld értékelni az életet. Ird fel egy lapra, mi az,ami örömet okoz /a legkisebbeket is!/ és mi az, ami rosszul érint, ami bánt. Vonj mérleget. Ha netán negatív, kezdj hozzá a változtatáshoz!
2013. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Nosco ***** válasza:
70%
Nem. Fiatal vagy még. Sok jó és rossz fog történni veled. De nem szabad feladnod az életet. Túl fogod élni.
2013. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem valamilyen szinten igen, mert engem is nap mint nap foglalkoztat, hogy milyen lehet a halál felfedetlen titka, és pár könyvet is olvastam, ahol foglalkoznak ezzel is, ahol az életet a halál elötti útnak titulálták, de amíg tenni nem teszed, vagy próbálod meg, szerintem nem gond, ahogy én se teszem. F/19
2013. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Mi ennek az oka, hogy ezen gondolkozol? Előzőnek: Én abban hiszek, hogy a halál olyan mintha aludnál, és nem álmodsz semmit :D
2013. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kennedyskid válasza:
78%
Az nem "normálisság" kérdése, mert a normát a környezet határozza meg. Az viszont egészen biztos, hogy nem egészséges. Tizenhat éves vagy, serdülőkör, középiskola, minden faszom, nem számít rendkívülinek, hogy öngyilkossági gondolataid vannak. Addig "örülj", ameddig legalább ilyesmire gondolsz, legalább érzed, hogy életben vagy. Néhány év múlva (ha ezen az úton haladsz), könnyen válhatsz apatikussá, ami sokkal rosszabb. Pszichológus, nem túl közeli, de megbízható barát javallott ilyen beszélgetésre. Valaki olyan aki megért és nem csaj azt szajkózza, hogy milyen szép az élet meg milyen boldog lehetsz később. A stabil párkapcsolat is megoldást jelenthet, csak ha gebasz lesz a vége, rosszabbul fogod érezni magad mint előtte. Egy szó mint száz: sok értelme nincs az életnek, de a halálnak még annyi se.
2013. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
20%
Ha valakinek ilyen gondolatai vannak, valószínűleg depressziós. Ez egy nagyon súlyos betegség, pszichiáterhez kell fordulni, mert végzetes következményei lehetnek. Az öngyógyítás itt szinte lehetetlen. Szóval kedves kérdező, szerintem beteg vagy és orvosi segítségre van szükséged. Ez NEM elmebetegség, szóval ne gondold azt, hogy bolond vagy és ilyesmi! Gyógyítható. Minél hamarabb kérj segítséget egy pszichiátertől! Amúgy meg az élet szép, miért dobnád el magadtól... Próbáld megtalálni azt a tevékenységet, amiben örömödet leled és koncentrálj arra! Sok sikert!
2013. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 folker válasza:
Attól függ mitől vannak.
2013. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kanti Szilvia válasza:
80%
Aki meg akarja ölni magát, annak valamilyen változásra van szüksége, meg akarja szüntetni egy olyan részét, amit nem akar, nem tud elviselni magában, nem kompatibilis. Valószínűleg abban a korban vagy, amikor hatalmas változások zajlanak le a lelkedben, a testedben. Ez kb. olyan mint amikor a hernyóból pillangó lesz. A hernyó meghal, hogy a pillangó élhessen tovább.Nehéz ez a folyamat. Neked most a gyermeki énedet kell levetkőznöd, mert felnőtté válsz lassan, fel kell dolgoznod a gyerekkori élményeidet,ki kell élni a maradék gyermeki énedet, hogy felnőhess, újabb életszakasz kezdődik, ami sok változással, új dolgokkal jár. Tudom, rengeteg bizonytalanság, kérdés, kétely, félelem van benned a jövőt illetően, de az egy mérföldes út is egy lépéssel kezdődik, és akkor lehet haladni rajta, csak el kell indulni. Nem tudom milyen jellegű a problémád,(gyermekkori trauma pl.) lehet hogy szakember tudna segíteni csak, és nem az interneten mindenféle ismeretlen ismerős. Azt nem tudom pl. hogy a szüleid élnek-e, együtt vannak-e, foglalkoz(t)nak-e veled, a lelkeddel. Olyan is előfordul pl. hogy valakit nem akart az anyja amikor terhes volt vele, és ez az érzés megmarad az emberben, és meg akarja ölni magát, persze ez nem tudatos, csak azt érzi, hogy nem akar élni valamiért. Kérdezd meg, akart-e, ha ez nem probléma. Kiváncsi vagyok mit mond. Írd meg légyszíves nekem.
2013. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Csomorkány ***** válasza:

Nem mindegy, mennyire konkrétak ezek a gondolatok. Ha terveket készítettél, elképzelted a helyzetet, stb, akkor kérj azonnal segítséget, mert szükséged van rá!


Ha valamilyen kudarc miatt afféle "nincs kedvem élni" - típusú hangulataid vannak, akkor sem fölösleges beszélni róluk, de akkor semmi olyan nincs Benned, amin az emberiség legalább fele ne ment volna át kamaszkorában.

2013. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 saveme ***** válasza:
Az öngyilok az nagy hiba, és mellette nem is lehet rá igazolható okot találni. Valakik, gonoszok azt akarják elérni, hogy meghalj, érezd magad rosszul, legyél depressziós. Pszichiátert és egyéb dokikat kerüld el, mert csak leszedálnak, és drogfüggővé tesznek. Csak a szeretet tud meggyógyítani. Írok privátban.
2013. jún. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!