Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok. Nem akarok...

Pánikbeteg vagyok. Nem akarok kimozdulni sehova. Valami tipp, hogyan győzhetném le ezt ez 'itthon maradási kényszert'?

Figyelt kérdés
Folyton itthon akarok lenni. Sehová sem megyek, még azokra a helyekre sem ahová egyébként szeretnék menni. Utálok vásárolni, pedig régen imádtam, és most is egy szuper programot hagytam ki. Ilyenkor általában utána örlődök, és mérges vagyok magamra, hogy miért nem mentem el. Félek, hogy épp akkor tör rám a pánikroham és akkor mi lesz.Még nyaralni sem akarok menni, pedig tudom, hogy nagyon jó lesz. Valaki, aki hasonló cipőben jár/járt? Esetleg valami tipp? Hogyan tudnám legyőzni?

2013. máj. 30. 17:21
 1/9 A kérdező kommentje:
fontos lenne, kérlek válaszoljatok!!!
2013. máj. 30. 17:52
 2/9 tetris ***** válasza:
52%

Szia! A pánikbetegség nem tréfa. Magától nem fog elmúlni. Mindenképpen kezeltetned kell magadat.

Ezt a betegséget pszichológus, vagy pszichiáter tudja biztosan diagnosztizálni. Te saját magadat nem. Ezért az első lépés mindenképpen az, hogy elmész egy pszichiátriai szakrendelésre. Itt a neten kismillió ilyen hirdetést lehet olvasni. Ha nincs pénzed maszek dokira, akkor a körzeti orvosnál kell érdeklődni, hogy kell-e beutaló a legközelebbi pszichiátriai rendelésre.


A rendelésen a pszichológus alaposan kikérdez az életedről, és a fóbiáidról. Először valszeg megpróbál valamiképpen a lelkedben leásni, hogy mi váltotta ki nálad a betegséget, és azt fogjátok boncolgatni, hogy miért gubóztál be. Ha megvan, hogy mi váltotta ki, akkor ki lehet rá dolgozni valami megoldást.

Ha valami oknál fogva nem találjátok a pánikolás lelki okát, akkor tovább fog küldeni pszichiáterhez, aki már egy orvos, és gyógyszeres kezelést is adhat.

A pszichiátriai gyógyszerek általában lassú hatásmechanizmusú szerek, vagyis legalább egy hónapig kell szedni, mire az ember megérzi a hatást.

Őszintén szólva én nem hiszek a pszichológiai-lelkizős megoldásban. Én a gyógyszer híve vagyok.

Magam is pánikos vagyok, immár 18 éve. Rendszeresen szedem a gyógyszeremet, és semmi bajom.

A megoldás tehát: elmenni először egy pszichológushoz, és aztán majd kialakul a folytatás.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is pánikos vagyok. (17/f) Nemrég mikor már nagyon meguntam ezt az egészet, tartottam egy pánikhetet. Minden nap csináltam valami értelmeset. Keveset voltam otthon. A lényeg, hogy megpróbáltam "kizárni" magam a házból. Mióta vagy beteg? Meg lehet gyógyulni. Ha valaki nagyon akar meggyógyul. De rengeteg kitartás kell hozzá. Ha egy boltban azt érzed, hogy mindjárt itt a vég, akkor menj tovább. Vagy számolj vissza 30tól.
2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Pszichiátriára nem kell beutaló, viszont időpontot kell kérned. Ez leggyakrabban 3-6 hét is lehet, amíg semmit nem tudsz csinálni magaddal. Ezért a legjobb, a háziorvos. Ő azonnal elkezdi a kivizsgálásokat, ne akkor kelljen menned, amikor már bejutnál a pszichiáterhez is. Közben ellát gyengébb nyugtatóval. Amíg vársz a pszichiáterre, végzel a vizsgálatokkal, és valami gyógyszered is van. Ha már ott tartasz, hogy nem mersz kimozdulni otthonról, akkor szépen alakuló pánikbeteg vagy. Ezt önmagadban legyőzni nem tudod.
2013. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
A második válaszoló vagyok. Ha csak rámhalgatnál, és a többi két válaszólóra nem, az hiba lenne. Szóval én is ajánlom a pszichiátert, bár akkor már inkább a pszichológust. A gyógyszerek lehetnek veszélyesek is. És így van egyedül nem hiszem, hogy le lehet győzni, de mégis, ez legfőképpen rajtad múlik. De kérj segítséget.
2013. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Keress fel egy pszichológust. A pánikbetegséget leggyakrabban valami lelki probléma okozza. Hidd el tudom, most én is épp ezen megyek keresztül. Annyi, hogy rám csak tömegközlekedési eszközökön tör rám a pánikroham, de ennek ellenére nagyon nehéz, mert napi szinten használtam/használom (a suli miatt), szóval eléggé megnehezíti az életem. Az is ismerős, h nincs kedved semmihez, nekem sincs, de megerőltetem magam és ha elhívnak valahova, akkor elmegyek, bár nagyon nincs kedvem. De tudom, h ugyanakkor jól fogom magam érezni és jót is tesz. Nálam is csak nemrég kezdődtek a pánikrohamok, de én egyből pszichológushoz fordultam, mert véleményem szerint jobb minél hamarabb kezeltetni, mint várni, h majd csak lesz valahogy.----> aminek általában azaz eredménye, h rosszabbodnak a tünetek és egyre többször fog előfordulni a roham. Gyógyszert pedig nem ajánlok, először is meg kell próbálni kibeszélni ezt a dolgot és magadban helyre tenni, h mégis mi az oka a rohamaidnak. Ráadásul a gyógyszer sem jó megoldás hosszútávon. Én legalábbis nem akarok, és eddig soha nem is merült fel még a pszichológusomban sem, hogy gyógyszert kellene szednem. Mondjuk nem is venném be. Kitartást!!
2013. máj. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam pánikbeteg (ha annak lehet nevezni). De rájöttem, hogy a nyomás miatt van, amit a szüleim és a nagyszüleim, valamint régebben apámék gyakoroltak rám ( szüleim elváltak).Mindig azzal nyüstöltek/nyüstölnek, hogy ha nem tanulok akkor nem vesznek fel sehova, meg hogy nem vagyok jó semmire...stb.

Emlékszem, felvételi előtt volt a legerősebb, annyiban nyilvánult meg, hogy fájt a mellkasom és nagyon féltem, hogy komoly bajom van.

Próbálj meg körülnézni a környezetedben, hogy nincs-e ilyen személy, vagy hasonló. Ha ilyet tapasztalsz,hogy valaki szándékosan vagy nem szándékosan nyomást gyakorol rád akkor már tudod kezelni. Sok sikert :)



Ui.:Mellesleg én mindig házhoz voltam kötve, nem mehettem sehová, max sulibuliba, szóval megszoktam azt, hogy csak a számítógép van ahol jó szórakozást találok magamnak.


18/L

2013. jún. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mindig azzal nyüstöltek/nyüstölnek, hogy ha nem tanulok akkor nem vesznek fel sehova, meg hogy nem vagyok jó semmire...stb. "


Kedves 18 éves!

Ez nem nyüstölés, hanem valódi tény! Inkább elfogattad volna, és jó beosztással a tanulás mellett szórakozhattál volna. De te inkább menekültél. De sebaj, tele a Tesco ilyen dolgozókkal...

2013. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9%
"elfogadtad"
2013. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!