Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? 18 évesen semmi...

Mit tegyek? 18 évesen semmi jövőképem, már néha azt hiszem, hogy feladom.

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok a jövőmről...jól tanulok egy erős gimiben, de úgy igazán egyik tantárgy sem áll hozzám közel, bár a biosz embertani részét azért szeretem. Tiszta agymosott lettem a gimiben, folyton azon rágódom, hogy bezzeg Xy mérnök lesz, Y meg orvos, Z meg jogász...Jegyeim alapján én is lehetnék akármelyik, de belőlem valami hiányzik...Elhivatottság, lelkesedés...Semmi nem érdekel igazán. Kevesebbnek érzem magam azoktól, akik pl. orvosok akarnak lenni, és nagyon rossz ez így. Nem tudok dűlőre jutni a jövőmmel kapcsolatban, átrágtam már az összes szakot, de egyik se jó :'(


Orvoshoz kevés lennék, nem is érdekel csak az elméleti része, műtétekre meg ilyenekre nem vállakoznék...pszichológiában vannak érdekes részek, de oda sem vagyok elhivatott...gyógypedagógiára nagyon kéne szeretni a gyerekeket és jól bánni velük, ez sem igaz rám. Biológus túl reál, oda fizika kémia minden kelle, és inkább növényekkel meg állatokkal foglalkozik..az sem.


Már a többieket (család,barát) is kikészítem ezzel a döntésképtelenséggel, de egyszerűen nem megy, Ezzel ez a baj, azzal mmeg az, de a legnagyobb baj, hogy nincs önbizalmam és mindig jobbnak látom magamtól a többieket.


Úgy érzem, hogy hiába tanulok jól, semmire sem fogom vinni az életben, néha már élni sincs kedvem, mert ez így nem is lesz igazi élet.Más lehet, hogy rosszul tanul, de egy valami nagyon érdekli, az sokkal jobban jár, mint én..Cseszhetem a jó jegyeimet, meg mindent, a tanulásba fektetett energiát, ez így nem lesz jó, és nem tudok dönteni, és már csak egy évem van.:( Van valakinek valami jó tanácsa?



2013. máj. 31. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarsz esetleg valami jó szakmát tanulni? Nemcsak felsőoktatás létezik, OKJ-s iskolát is végezhetsz. Ebben is van nagyon sok lehetőség. És még utána is járhatsz egyetemre, ha addigra sikerül összeszedni magad.
2013. máj. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szakmák közül ugyanúgy nem tudnék választani, mint egyetemi szakok közül. Meg mindig is egyetemre készültem, tanulok rendesen, jól, pont ezért zavar, hogy nem akarom elhinni, hogy felesleges lesz a munkám...Jó, tudom, ez csak rajtam múlik, de egyszerűen nem tudok dönteni, nem is tudom, másnak hogy megy:'(
2013. máj. 31. 00:18
 3/7 anonim válasza:
9%

Okj és okj között is van különbség, szóval ha döntésképtelenségedet fokozni akarod, és az idődet cseszni az egyéb semmire nem jó, csak az oktatók zsebét megtömő oktatásokkal, azt is megteheted.


Nézd. Tény. Nem mindenki találja meg, hogy mi akar lenni.

Tudod mit?

Ezt, most hagyd a csudába.

Arra fókuszálj, hogy olyan szakmát próbálj letenni, amivel legalább pénzt kereshetsz, és nem utálod. Nem kell szeretni se, elhivatottságot se érezni iránta, csak legalább ne utáld. Utána még mindig mehetsz egyetemre, vagy főiskolára, míg bekopogtat a hivatás tudat.

Egy barátnőm mondta, hogy szerinte aki nem megy el semminek, és csak örökké arra vár, míg kitalálja mi akar lenni, az könnyen eltapsolja az éveket. Szóval valamit hasznosat addig tanulhatsz! Nem kell mindjárt célba érni.

Vagy menj ki egy évet au pairnak, ha nyelvet beszélsz valamennyire.

Vagy dolgozz valamit, ha találsz melót.

2013. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De arról félek, hogyha elkezdeném halasztgatni az éveket és inkább dolgozok, akkor tökre kiesek a suli ritmusából, abból, hogy tanulni kell, és már a szorgalmamat is elveszíteném, aztán meg nem tudnék visszarázódni. Na meg ha pl. au pair lennék, mint keresztanyám is volt egyébként, akkor is...hogy kerülök közelebb a célhoz? Akkor se látok bele egy szakmába se, pedig ha látnám hogy melyik szakma mit is takar igazából, és nem csak a felvit böngészhetném órákat naponta, akkor talán kikristályosodhatna valami. :/
2013. máj. 31. 00:32
 5/7 anonim válasza:
9%

De ha leraksz egy szakmát, attól még közben nézelődhetsz, megkérdezhetsz olyanokat, akik benne dolgoznak, el is mehetsz megnézni, ha érdekel valami.

És nem is esel ki a tanulás ritmusából, mert hát közben tanulsz.

2013. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel :) sok mindenki így volt vele az én időmben is. 2005-ben érettségiztem. Én üzleti suliba mentem, mert apukám vállalkozó volt és úgy gondoltam, abból lesz a sok pénz. Azóta sok országban éltem, sok minden történt velem, nyilván sokat csiszolódtam. Én azt mondanám, menj jogi területre, vagy nemzetközi kapcsolatokra. Ha a kemény reál nem megy, de ugye most így is-úgy is dönteni kell, akkor ezeket a szakokat ajánlanám. Utána meg majd meglátod. :) De ne stresszelj ennyire és ne légy pesszimista. És főként ne irigykedj másokra.
2013. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy azóta mizu?

Tudtál dönteni,hogy milyen suliba menj?


Én is hasonló helyzetben vagyok szóval bőven átérzem,remélem jó irányba haladtál és túl tudtál lépni a dolgokon C:

2020. júl. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!