Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak le végre?...

Hogyan fogyjak le végre? Annyi mindent kipróbáltam de egy idő után valamiért mindig feladom . Valami tipp? Ha csak zöldséget ennék mit érnék el vele?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit. Mert kell minden más is a szervezetnek.

A dolog a fejedben dől el. Sokan,ahogy legalábbis én láttam,a fogyókúrát valami életbevágó iszonyatos nagy hajszának fogják fel,és megszállottá válnak.Teljesen ki tudok akadni,amikor valaki sírógörcsöt kap egy szelet fehér kenyértől vagy almától,vagy belehajszolja magát az önsanyargatásba és kitalálja,hogy lemond mindenféle cukorról, szénhidrátról... csak az öcsém példáját tudom felhozni,akinek egészségügyi okokból kellett lefogynia,mert meghízott az allergiagyógyszerétől.

Azt csinálta,hogy minden olyan dolgot,ami tényleg hizlal,kiiktatott az életéből,pedig alig volt 16,mikor elkezdte. Tehát semmi csoki,max étcsoki, chips, szénsavas üdítők és pláne nem gyorséttermi kaják. Elkezdett hetente 3-4szer itthon súlyzózni, felüléseket csinálni, később,amikor volt pénze,váltott bérletet a konditerembe. Közben megivott naponta vagy 3 liter folyadékot,volt,hogy négyet is akár. És egyszerűen csak odafigyelt rá,hogy miből mennyit evett. Ugyan úgy megcsinálta a szendvicsét fehér kenyérből,de inkább pulykamellsonkát tett bele és több uborkát,kevesebb vajat. Lefaragott egy keveset az adagjaiból,de mindig annyit evett,amennyi jól esett neki. Egyetlen dolgot viszont szigorúan betartott:este hat után nem evett egy falatot sem. Ha nagyon megéhezett,akkor viszont gyümölcsöt evett.

Ezt az egy példát tudom felhozni csak,egy év alatt 25 kilót sikerült lefogynia,pedig kamasz volt (most 19 éves), olyankor meg aztán a legnehezebb lemondani a sok édes-cukros valamiről.De Ő végigcsinálta, mert ELDÖNTÖTTE,hogy megcsinálja. Le kellett mondania a régi dolgokról persze,amiket előtte megevett,de a végén elégedett volt,mert fejben eldöntötte,hogy kitart,kerüljön bármibe is.És ettől lelkileg se borult ki,mint a fogyózók 99.99 %-a,akik tényleg olykor már nagyon eldurvulnak. Kihívásnak fogta fel,de nem az egész életét tette rá.

Na,ez jó hosszú lett,de azt gondolom,hátha segítettem.

2011. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is sokszor eldöntöttem már de ha egyszerűen már 1 hete csinálom a fogyót és nem megy le semmi akkor adom fel, mert úgy érzem nincs is értelme. alapból nem vagyok ez a hajszálvékony típus de nem is akarok kövér lenni.164 cm vagyok és 63 kg... egy bő 5kg-t szeretnék fogyni minél előbb
2011. ápr. 13. 17:20
 3/5 Gyakor ***** válasza:

A hat után nem evés teljesen abnormális dolog. Jó tudom fogyott vele, de ez ésszerűtlen dolog.Itt egy példa: Ha a hónap második felében nem tankolok a kocsimba akkor az ugyanúgy menni fog? NEM!

Ezeket olvasd el (tudom, testépítő oldalak, sok nagy ember, de a diéta az diéta akár testépítőről akár átlag emberről van szó:) )


[link]

Innen pedig az alapismereteket:

[link]

Az itteni fogyókúra rovatba inkább ne merészkedj, a legtöbb dolog amit odaírnak fatális baromság, ha kérdésed van írd a sport-mozgás témakörbe.

2011. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

akkor is a hozzáállással van a baj! mit gondolsz,hogy egy hét alatt huss lemegy az a pár kiló? ráadásul ha nincs benned kitartás,akkor felesleges erőltetni az egészet...mindenhez idő kell,ráadásul minden ember más... ez nem megy egyformán, nem úgy van,hogy ha egy ember egy hét alatt ledob 2 kilót,akkor te is biztosan annyit fogsz.

Gyakornak pedig annyit mondanék,az öcsémnek bevált,neki jó volt,én viszont személy szerint nem bírnám ki azt,hogy este hat után ne egyek legalább valami gyümölcsöt,esetleg szendvicset,mondjuk én meg az ellentéte vagyok a kérdezőnek,mert a fél életem odaadnám,ha HÍZNI tudnék 5-6 kilót.

2011. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyakor ***** válasza:

Hát persze, elszántság meg akaraterő az alap, anélkül meg hagyd a francba, nem kell mindenkinek fittül kinézni, de hogy a zöldségekkel semmi jóra nem számíthatsz az is biztos.

18.15 :Öcséd azt a részét jól csinálta, hogy eljárt kondizni, hiszen ígyis kcal-t használt el, de sokkalta eredményesebb lett volna,ha kicsit céltudatosabban kajál. Mindemellett gratula a kitartásáért :) Na páá :)

2011. ápr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!