Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok depressziós...

Miért vagyok depressziós mindig ilyen idő tájban?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron is amikor vége lett a nyárnak, pár hét múlva depressziós lettem. Úgy kezdődött, hogy unatkoztam és egyre jobban minden nap. Egyszer csak pesszimista gondolataim lettek és akkor egy min. 1,5 hónapig csak depresszió.... Barátaim is eltávolodtak tőlem, dokinál is voltam aki segített, azt nem mondta hogy miért csak annyit tett hogy felírt gyógyszert. Aztán meglátogattam néhány régebbi barátomat, azóta velük lógok és kigyógyultam belőle, de most megint, ugyanúgy mint tavaly, előtört a pesszimizmus (amúgy optimista ember vagyok),unom azt amit amúgy szeretek csinálni és nem akarom megint a nyaramat így tölteni és nem akarom hogy ezek a barátok is elhaggyanak. Szerintetek mit kéne csinálnom? 17/f
2013. jún. 2. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon hamar el kell csípni. Ismerem ezt én is, nagyon vigyázz, nehogy megint beleess.

Holnap irány a gyógynövénybolt, vagy gyógyszertár, és vegyél egy csomag orbáncfüvet. Szerintem nem szedsz semmi gyógyszert sem, mert a hipericin (az orbáncfű hatóanyaga) kölcsönhatásba léphet más vegyületekkel.

A hatás kialakulásához kell minimum 3 nap.

A Juvapharama márkát javaslom, azzal van tapasztalatom, de a többi is hatékony biztosan (pl. Herbária)

Biztos, ami biztos kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy hogy fogyaszd, és mennyit kell naponta belőle.


Az első néhány napban nekem őrületesen jókedvet csinát. Szinte én voltma a világ legboldogabb embere akkor. De ez a hatás lecseng gyorsan, de sokkal jobb lesz a hangulatod teával, mint nélküle. Reggel szoktam fogyasztani.

2013. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, még anniyt, hogy írhatsz privátban is, és beszélgethetünk, ha gondolod.


17F

2013. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ingerszegény környezet sok embert depresszióssá tesz. A legjobb, ha a barátaiddal vagy jó társasággal töltöd az időt.

Jó választás lehet a sport, főleg a tömegsport, úszás, csapatjátékok (pl. foci a barátokkal, vagy kosár stb :)); önkénteskedés, esetleg valami nyári munka amit szívesen csinálnál és pénzt is keresel vele. Az a fontos, hogy foglald le magad, a barátaid meg nem fognak elhagyni, ha össze-össze jártok akkor meg főleg. :)

Amikor érzed, hogy kezdesz befásulni, menj el egy rendezvényre (persze nem a fekvehányós fesztiválokra gondolok), hanem rengeteg koncert, gasztronómiai fesztivál van, vagy menj el túrázni, nem árt a friss levegő nyáron. :) Nekem ezek sokat segítenek.

2013. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Költözz olyan helyre, ahol több a nyár!
2015. dec. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!