Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril, vagy Frontin az...

Rivotril, vagy Frontin az "erősebb"?

Figyelt kérdés
Eddig Frontint szedtem, most írtak fel Rivotrilt. Aki próbálta már mindkettőt, ahhoz szól a kérdésem, és nem a "Ne szedjél gyógyszert mert sz*r" típusú válaszolókhoz
2013. jún. 4. 19:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Rivó egy undorító szer."


"..Persze lehet kicsit túlzottan démonizálom a nyugtatókat, de 2-3x 2mg rivó már elég ahhoz, hogy napokig amnéziás legyél."

"..Nekem volt "szerencsém" sok droghoz, magyar viszonylatban sok félét kipróbáltam külföldön, és elmondom neked, hogy bár egyik sem érdemes a használatra, de a nyugtató a legpocsékabb, legundorítóbb, legaljasabb szemét.."


A kedves válaszíró egyébként 45%-ban hasznos válaszokat ad, háát inkább nem fűzök ehhez semmit.



A kérdező kommentje:


"Egyet értek veled, hogy undorító szerek, viszont én szándékosan rombolom magamat"



Na egy drogos ossza itt a véleményeit a gyógyszerfüggő kérdező meg szintén azért használ Rivót hogy kiüsse magát.. Hogy mi a különbség a Frontin meg a Rivotril között? Megmondom, nem sok, kb. annyi mint a gyógyszerfüggő és a drogos között.

2-3x 2mg a Klonazepamból pedig nem terápiás adag, hogy mit okoz az attól függ, de nyolc szem X.mg Frontinnál már volt olyan eset hogy égett a temetőn a tuja fa példáúl. Nem is meglepő hisz nagyobb adagban a benzodiazepinek megzavarják az emberek belátási képességét és kontrolálatlan viselkedézt eredményeznek. Na ezért van ráírva hogy a dobozára az orvos által javasolt dózis, amit még egy ovodás is tudna követni mert még ők is tudnak már ötig számolni. Aki meg vissza él vele, na az magára vessen, úgy hogy nem a gyógyszer az undorító!

2013. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is, hogy hozzászóltál a kérdésemhez!

Most azt állítják amúgy az okosok, hogy a személyiségzavaromból eredően rámolom magamba a sok gyógyszert. Viszont ha ez így van, akkor miért írnak fel? Nem értem..

2013. szept. 13. 00:25
 13/18 anonim ***** válasza:
43%

Kétségtelen hogy személyiségizavara van. Érdemes lenne psychoterápiára is járnia a gyógyszerek mellett, a kettő együtt hozza a leghatékonyabb megoldást.

Nem tudom most mit szed de ha még mindig a Rivotril-t akkor azt tartsa magában szemelőtt hogy nem a 2MG-os az erősebb tabletta, hanem a 0,5MG-os és hidgye el érdemes ezzel becsapni sajátmagát mert azt fogja tapasztalni hogy tényleg jobb! A 2Mg már nagyon eltompít, ezért nem érez tőle az ember sem jót, sem rosszat és ez az egyhangúság sem tesz jót ami egy mellékhatása a gyógyszernek. Ha viszont 0,5-öst szed akkor sem lessz ideges, sőt a kedélyállapotát sem fogja befolyásolni ami nagyon fontos.


Persze ehhez előbb csökkentenie kell fokozatosan a dózist és nem baj ha közben újra magához veszi nagyobb dózisban, mert tudja egy lépcsőfokot halad majd aztán kettőt vissza. Maximum a harmadik nekifutásnál fog ez sikerülni és ha már ez megvan, meglátja majd hogy egy teljesen másik sokkal színesebb világban találja majd magát, nem pedig a gyógyszerek szürke rabságában. Éppen ezért írnak a pszichiáterek több gyógyszert fel a betegnek hogy erre maguktól rájöjjenek, mert ez kell a gyógyuláshoz. Bár én most leírtam önnek, de mindenki a saját bőrén tapasztalja leginkább meg a hibáit.


Próbálja meg betartani a tanácsomat.

2013. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszát,mindenképp igyekszem megfogadni! :)
2013. szept. 13. 15:45
 15/18 anonim ***** válasza:

Én szedtem Rivotrilt, és semmi olyant nem tapasztaltam, amit itt egyesek írtak. fél év után minden gond nélkül 2-3 hét alatt abbahagytam.


(Az elején 2 hónapig 3x1 mg-ot szedtem, majd fokozatosan 2x0.5 mg-ot.

2013. okt. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

MA Rivotril gigaerős. Engem most próbálnak leszoktatni.

Rettenetesen nehéz. 2.5 hónapot szedtem napi 4 mg-t.

2018. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ekkora baromsagot amiket itt osszehordtok.

En 12 evig kabitoszereztem, bulikban, itt ott, hetvegen stb.

Majdnem mindent kiprobaltam. Na a kabszi az az ami tudathasadast, pszichozisokat tud okozni eleg kemenyen.

De napi 4 szem Frontin. Ugyanmar.

Ez egy kva nagy hiszti a pszichiatriai szerek korul.

A sok gyoker miatt van ez, aki megveszi a Frontint es szepen raiszza a fincsi kis feleseket, meg rahuz ket csik spurit.

Utana meg lesekszik, hogy bameg mindjart meghalok..

Hany amerikai sztar halt meg igy. Hagyjuk.

normalis orvos altal beallitott dozisban szedve, megfelelo kombinacioban, mellette normalis magan pszichoterapival kiegeszitve egyaltalan nem artalmasok a pszichiatriai szerek.

Ha meg valaki tappenz csalas miatt hisztibol eloadja magat a pszichiaternek, hogy meg akar halni blabla akkor a doki kiirja neki a Frontin es a Scippat aztan szepen visszael vele olyan ember, AKI NEM IS BETEG.

Na errol van itt szo.

Aki valoban psziches beteg, es normalisan szedi a gyogyszereit az nem lesz se zombi, se tomeggyilkos. Nem fog belehalni a gyogyszerekbe es nem lesz kiutve sem. Milyen erdekes en mindent ugy csinalok ahogy a doki mondja es autot is tudok vezetni, nem vagyok szetkabulva, nem vagyok zombi, tudok sirni filmeken, meg tudok hatodni, nem lettem erzelmileg sivar.

Abba kene hagyni az emberek riogatasat azzal, hogyha elkezdik szedni a pszichiatriai szereket akkor meghalnak, kasztralodnak, leall a belmukodesuk, zombik lesznek es olyan erosen fuggok, mintha heroinoznanak. A nagy lszart.

En sajat erombol hagytam fel a parti drogozassal.. ja es hozzatennem azt is, hogy egy egy parti utan Frontinnal aludtam el.

Soha semmi bajom nem volt.

Tudjatok. Vannak a selejtes emberek akiket ledobtak anno a Taigetoszrol. Na naluk lehet, hogy ugy hatnak a gyogyszerek, hogy belehalnak egy negyed szembe. (LOL)

Baromsag.

Aki betegnek erzi magat nyugidtan szedje a pszichiatere felugyeletevel es minden apro mozzanatot mondjon el, akkor tud segiteni ha baj van.

Ismertem olyan embert aki depresszios volt, mellette alkoholista.

Eldontotte, hogy nem szedi be a gyogyszereket, inkabb iszik. Ennyi.

2018. dec. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kezdem azzal hogy 27 éves férfi vagyok és a leírtak előtt semmilyen nyugtatót nem szedtem életemben. Kamaszként kissé túlzásba vittem az alkoholt meg az illegál szereket de az már több mint 10 éve volt és azóta nagyon tiszta életet élek.

1 hónapig szedtem 0,5mg rivotrilt. Reggel: 1/2, nap közben 1/2, este 1-2 (attól függően mennyire vagyok stresszes). Mellette szedtem antidepit: Coaxil és Mirzaten. Jártam terápiára is. Abszolut semmi hatását nem éreztem amikor bevettem a Rivot, még 2db-nak sem. Sokat javult az egészségügyi és érzelmi állapotom is, jobban alszom, nyugodtabb vagyok. Viszont konkrétan nem érzek olyat hogy beszedem és attól leszek nyugodtabb. Amikor pánik vagy düh rohamom volt valami miatt akkor 2db sem ért semmit.

Az orvosom azt mondta hogy elsősorban azért lenne fontos nyugtatót szednem, hogy megszokjam hogy a nagyon durva helyzetekben van ami segítség. Tehát később ne szedjem rendszeresen, de ha pl. valami miatt nagyon rossz érzelmi állapotban vagyok akkor tudjam hogy ott van ésmegnyugtat.

Mondtam neki hogy nekem pont ebben nem segít. Az általános közérzet javulást is lehet hogy inkább az antidepresszánsoknak köszönhetem. Most váltottunk 0,25-ös frontinra. Kicsit feszült voltam, gondoltam próbaképp beszedek 2-t. Hát nemtom, tompábbnak tompább lettem. Eléggé figyelnem kellett hogy észrevegyek egy kis nyugtató hatást. Lefekvés előtt is 2-t szedtem, nehezebben aludtam el és rosszabbul aludtam mint 1db rivotrillal.

Nálam nem a rendszeres szedés lenne a cél, hanem hogy amikor nagyon durva érzelmi állapotban vok vmi segítsen 1-1 alkalommal, vagy néha vannak rövid (max 1 hetes) időszakok amikor nagyon kéne vmi. Egyfajta gyors segélynek kéne. Ha nem válik be egyiknyugtató sem akkor marad az alkohol. Éles helyzetben (mikor rámjön a kétségbeesés, kilátástalanság, elkeseredés, harag, változó hogy melyik de a lényeg hogy ezek brutálisan erősen jönnek) még nem teszteltema Frontint. Sztem nem sokat fog érni. Viszont úgy érzem hogy a terápiának és az antidepresszáns kúrának köszönhetően ritkák lesznek az ilyen helyzetek.

Azt nem teljeesen értettem mért kell már 1,5 hónapja rendszeresen szednem nyugatót. Eleinte arról volt szó hogy azt antidepresszáns kúra első 22 hetében kell. Olyasmit mondott rá az orvosom, hogy "nagyon terheltaz idegrendszerem. Még egy darabig szednem kéne aztán fokozatosan lejönni". Az is mondta hogy a Rivotrilról sokkal nehezebb lejönni. Nagyon bízom az orvosomban, remek szakember. Hihetetlen sokat segített. Azért legközelebb megkérem hogy fejtse ki részletesebben miért kell még ezeket szednem.

Én csak tegnap váltottam Rivotrilról Frontinra. Összességében én azt mondanám hogy a Rivotril jobban segít az alvásban, a Frontinnak jobban éreztem a nyugtató hatását de az se túl sok. Pánik, kétségbesés és egyéb helyzetekben én a Frontinban jobban bíznék. Sajna még annyira nem vagyok a toppon, ezért tudom hogy lesz éles helyzet amikor kipróbálhatom.

Azt már most érzem hogy a Frontin tompít, fáraszt, lassít. Erre nekem nincs szükségem, mert az egyik fő problémám az volt hogy extrém fáradékony és lassú voltam. Ponthogy produktívabb szeretnék lenni nemhogy passzívabb. Szóval rendszeres szedésre és alváshoz és jobban ajánlanám a Rivót, durva érzelmi állapontban pedig a Fronyót.

2021. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!