Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre gyakrabban "akarok"...

Egyre gyakrabban "akarok" megfulladni. Mi ez?

Figyelt kérdés

Szinte rettegek, mikor eljön az alvás ideje... Lefekszem aludni, és szinte majdnem megfulladok, azt érzem, hogy nem bírok meg sem mozdulni, levegőt nem kapok, és mindig akkor sikerül mozognom, mikor már azt érzem, hogy végem.

Ez szerintem nem lehet álom, mert miközben ez történik velem, azon vagyok, hogy úristen mi ez, miért nem tudok megmozdulni. Nem mindennapos, de sajnos elég gyakori. Néha még a sírás is rámtör.

Mondjuk az álmaim sem a legjobbak, mert most is például olyan álmom volt, hogy anyumat láttam magam előtt, akinél egy kés volt, és felém tartotta. DE! Nagyon jó az életem, semmi bajom nincs, elégedett vagyok, a szüleimmel jól kijövök (persze vannak konfliktusok), de ez biztosan nem okozhatja. Az viszont jellemző rám, hogy könnyen bestresszelek minden kis apróság miatt, ha suliban kapok rossz jegyet, akkor elég sokat elmélázom rajta, és szidom magam, hogy miért nem tudtam jobban megtanulni. Eléggé problémázós vagyok, amit sajnos örököltem.

Szerintetek mi ez??????????

Köszönöm előre a válaszokat! :-)


2009. okt. 7. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet pánikbetegség is, de inkább keresd fel az orvosod. Majd írj a kommentbe mi van veled.
2009. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, ha tudok valamit, akkor megírom! :-)


Azt kihagytam, hogy valamelyik nap olyan álmom volt, amiben egy kerítésnek mentem, és végigkaristolta a kezem. Aztán reggel látom, hogy a kezem megvan karistolva! :O

Nem tudom, hogy mi történik velem, de kezdek kicsit félni!

2009. okt. 7. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Tutira mutatod a pánikbetegség jeleit,szerintem a sulipszichológushoz menj.És csak így utoljára: relaxálj elalvás előtt.Gondolj szép dolgokra,mint pl. hogy milyen idegen tájra mennél el szívesen,meg ilyenek(nem muszáj fekve,lehet ülve az ágyadon is csinálni).De van egy olyan módszer is,hogy a nap végén összeírod egy papírra,hogy mi minden jó történt veled aznap.Az lehet bármi kicsi is pl. valaki rád mosolygott,vagy kisütött a nap amíg sétáltál.Sok sikert!
2009. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Totál túlstresszeled magad!Azon meg ne lepődj meg hogy felkeltél és a kezeden látszottak az álombeli sebesülések.Velem is előfordult hogy álmomban felvágtam a karomat,és reggelre ott volt a késnyom!A test álom közben azt hiszi hogy az a valóság,és ha megsebesülsz,olyan tüneteket produkál a test mint a te vagy az én esetemben.Ez teljesen normális.Az hogy anyukát kést fogott rád annak tudható be hogy tartasz tőle hogy mit szól ha esetleg suliban rossz jegyet kapsz,hogy leszid valamiért.Ezektől a dolgoktól nem kell megijedni!!!Az hogy félsz attól hogy megfuladsz vagy nem tudsz megmozdulni,fölösleges stresszened magad!Csak kikészíted magad idegileg!Nyugosj meg,párologtass este valami nyugtatóé-altató illóolajat a fürdővizedbe,szobádba.Hallgass zenét,valami lassút,de ne szomorút.Nem kell félni.Ha akaratodon kívül nem tudsz megmozdulni este,erre is van magyarázat.Ritka de nagyon régi "betegség"!A páciens képtelen megmozdulni,úgy érzi betonból van a teste,mintha le lenne totál szíjazva!Egy pszichológus ezen könnyen segíthet!
2009. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az üziket!

Tegnap este is "meg akartam fulladni"... :( Amúgy tényleg túlstresszelem magam, MINDENKINEK meg akarok felelni (amit tudom, hogy nem szabadna)..., ha valami nem sikerül - mondjuk kapok egy 3-ast - egész nap szidom magam, hogy milyen béna vagyok, miért nem tanultam rendesen... :S

2009. okt. 8. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
21:08-as vagyok, az első válaszoló: Én is maximalista vagyok és jobb akarok lenni a többieknél.
2009. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

UGYANEZZEL AZ ALVÁS ZAVARRAL KÜSZKÖDÖK!!!!

ébren vagyok,de nem bírok megmozdulni,levegőt alig kapok és beszélni sem tudok!!Engem is érdekelne,hogy mi ez:S

2009. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Generalizált szorongás. Elaludni azért félsz, mert akkor "elveszíted a kontrollt". Ekkor jön egy jellemzően pánikos tünet, a fulladás. A rossz álmok magyarázata= a tudatalattid próbálja feldolgozni az egész nap elfojtott, kezeletlen stresszt. Pszichoterápia segíthet.
2009. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia.
2010. jan. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!