Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mulasszam el? (nem...

Hogy mulasszam el? (nem vészes de azért idegesitő)

Figyelt kérdés

Egyszer húsvétkor nyitva hagytam a blokklakás ajtaját, és azóta folyton ellenőrzök minden ajtót bezárás után.

Ha ellenőriztem az zavar, ha meg nem, akkor az. Mire kéne gondoljak, vagy nem is tudom, hogy egyik se járjon a fejemben?


2009. okt. 7. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

ez is egyfajta betegség, hogy "nembízol magadban".

amíg nem annyira erős ez az egész hogy zavarjon téged, addig nem vészes, de utána viszont orvoshoz kell fordulni.

az ajtókat én is megnézem legalább 3*, még a kocsin is, mikor a garázsban áll. :)

2009. okt. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez mániának hangzik. Próbáld meg végiggondolni miért zavar az ajtózárás? Valami rossz emlék, vészhelyzet kapcsolódik ehhez? Aztán próbálj változtatni. Racionalizálj: elmész otthonról, villanyt, gázt, vizet lezárod, családtagot, lakótársat azt nem, ajtót ezekután bezárod, kész.
2009. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Kényszerneurózis a neve. Legalábbis úgy emlékszem. Én a gáztűzhellyel voltam így. Aztán kidobtam és más mániám van. Amikor elmegyek otthonról és leelenőrzöm a leellenőriznivalóimat, nagyon tudatosan és odafigyelve elmondom magamban, hogy "Igen, ki van kapcsolva". Nekem ez bevált.
2010. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet akkor velem is ez van.

főleg az ajtókkal...

tudom hogy bezártam de inkább megnézem mégegyszer, hogy bevan-e kulcsra zárva. (öltözőszekrényem, otthonom, kapu stb... )

2010. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!