Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok mondani olyan agysérü...

Tudnátok mondani olyan agysérüléseket amik elmebetegséget okozhatnak?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy mentális problémákra keresek fizikai magyarázatokat.

2013. jún. 5. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

volt egy frontális karambolom, átrepültem a másik kocsiba.

a baleset óta süket lettem, mint kiderült a hallócsontok károsodtak a fülemben, és a memóriám is tönkrement, magyarul tiszta hülye lettem.

kb mint egy alzheimer kóros.

2013. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik rokonunknak volt egy súlyos autóbalesete, amiben szinte az egész testén voltak sérülések. Egyszerűen csoda, hogy mennyire felépült belőle.

Viszont sajnos az elméjével gondjai lettek. Valószínűleg egy komolyabb fejsérülést is szerzett a balesetben.

2013. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az agynak minden része nagyon fontos szerepet tölt be az ember gondolkodásában, így ha bármilyen kis része maradandóan megsérül, akkor valószínű az a funkció, amit betöltött a sérült rész, ,,meghibásodik" vagy elromlik...
2013. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van. Pl. a Klüver-Bocy szindróma (kétoldali amygdala károsodás), amit például hiperszexualitás és memóriazavar kísérhet, vagy a praefrontalis kéreg károsodása, ami a sérülés pontos helyétől és kiterjedésétől függően többek között kritikátlan-gátlástalan viselkedést, figyelmetlenséget, beszédzavarokat okozhat. Ha érdekel a téma, nézz bele egy neurológia könyvbe.
2013. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!