Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez baj? Hogy mondjam el?

Ez baj? Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
több mint 1 hónapja szedem az Aurorix tablettát és ugyan úgy van rossz kedvem és egyszerűen csak nem akarok élni. Hogy mondjam el a pszichiáteremnek? 16/L

2013. jún. 6. 18:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ertem en hogy ez igy nem jo.. Nem itt kellene de felek tole eloben kerdezni. Mert en vagyok a hibas,de nem tudom,hogy valtoztassak.

Nem szoktam nezni, a Csernus(meg gondolom a Popper is) pszihiaterek ugye? Es hol tudnam nezni?

2013. jún. 6. 22:28
 12/16 anonim ***** válasza:

Még csak 16 éves ,ha ilyen szakemberekhez irányítják hová forduljon?


Nem tudom,hogy kerültél oda,de sürgősen beszélj a szüleiddel,hogy ne vigyenek tovább hozzá.


Már nem azért,de milyen gyógyszer az,ami felerősíti az öngyilkossági vágyat?


Én ugyanezzel voltam kezelve 18 évesen,már jó rég volt,de nem engedett a pszichológus gyógyszert,hanem az volt a terápia,ha rám jött az érzés,hogy azonnal tornáznom kellett,mert azt mondta,hogy éreznem kell a testemet,felszabadítja a mozgás az endrofint stb.


A szüleiddel nem tudsz ebben az ügyben beszélni vagy miattuk vagy ott?

2013. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 dani900 ***** válasza:

Youtube-on sokat találsz.

Amúgy a pszichiáter dolga pontosan az, hogy a problémára megoldást találjon, amire nem jönnél rá egyedül, és elmagyarázná, hogyan állj neki.


Amúgy Csernus azért is jó, mert egyszerűen fogalmaz, és meg lehet érteni. Ha érdekel, olvasd el tőle A Nő című könyvet, sokat tanulhatsz belőle, valszeg sokkal többet, mint a jelenlegi dokid tud neked tanítani.

2013. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha tartasz a pszichiátertől, akkor inkább válts orvost, vagy beszélj a szüleiddel (nem tudom, milyen a viszony), hogy valahogy orvosolni tudjátok ezt a problémád.

Sajnos az antidepresszánsok valóban kemény szerek és a szedés kezdetekor, főleg az első 2 hétben tapasztalhatsz 'rosszabb' érzést, de ez idővel, ahogy igazán elkezd hatni a gyógyszer és bizonyos anyagok szintje megváltozik általa a szervezetedben, jobban leszel. Valószínű elég komoly események vezethettek idáig, hogy ilyen gyógyszerre kényszerülsz.

Ez nem méreg, ki lehet jönni elég sok pszichiátriai problémából.

Ismertem olyan öngyilkos jelöltet, akit a halála elől mentettek meg, majd 2 hétig kórházban tartottak és azonnal elkezdték neki adagolni az antidepresszánst, hogy meg ne ölje magát, a kórházban pedig azért kellett maradnia még, hogyha megkísérelné újra, időben érkezzen a segítség.

Csernus, Popper, stb, akiket a többiek emlegettek, jól jöhetnek valóban. De mivel nem tudjuk, mi történt Veled, ami ekkora traumát váltott ki, sok mindent nem tudunk tanácsolni.

Ilyenekre pedig ne hallgass, hogy ne szedj gyógyszert. Sajnos szükséges, vannak olyan helyzetek, amikor megkönnyíti az ember dolgát és le lehet róluk szokni sok esetben, nem leszel függő.

Mielőtt bárki gyógyszergyár által pénzelt egyénnek gondolna, nem erről van szó. Ezekről tanultam és tanulok, és sok olyan gyógyszer van, amik tényleg 'csodára' képesek. Legyen akár szintetikus, akár növényi.

Plusz magam is tapasztaltam sajnos negatív dolgokat az orvoslással kapcsolatban és látok a mai napig szomorú eseteket, szóval érthető, hogy az emberek miért félnek már magától a patika gondolatától is. De vannak még lelkiismeretes orvosok és patikusok.

Jobbulást Neked!

2013. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Remélem a próféta szól belőled, mert nekem a férjemmel 1 évig "kísérletezett" a pszichiáter mindenféle gyógyszerrel, kórházban is volt, hogy "beállítsák" neki, de a 6 féléből mind kataszrófa volt, ijesztő súlyos tünetetket produkált mindtől...végül én mondtam, hogy ebből elég, saját felelősségre hazahoztam, és fokozatosan csökkentve lejött a gyógyszerekről, de az is borzalmas volt..:-(( Mint a filmeken, komolyan...


Kedves kérdező:

Válts orvost, szabad orvosválasztás van! Simán ne menj ehhez vissza, hanem menj egy másik pszichiáter rendelésére, és ott mondd el, hogy ezt szeded, de nem érezd, hogy segítene..

Amúgy ha kicsit is van rá esély, hogy kibírd gyógyszer nélkül, akkor tedd meg. Kérj felnőtt valakitől segítséget, akár a családsegítőben, ami mindenhol van...van pszichológus is, ingyenes, hátha segítene, ha kibeszélhetnéd a gondjaidat, vagy kibogóznátok mi rejlik a lelkedben..:-))

2013. jún. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2013. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!