Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el anyámnak,...

Hogyan mondjam el anyámnak, hogy pszichológushoz kéne mennem?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne, mert szükségesnek érzem. Egyszer már voltam, de az anya ismerőse volt és nagyon rossz élmény volt. Múltkor megemlítettem neki, de ő megint azt felelte, hogy az egyik ismerőse nagyon jó pszichológus, szívesen beszélgetne velem. De nekem pont olyan ember kéne akinek anyámhoz semmi köze, mert így titoktartás ide vagy oda nem tudok megnyílni előtte. Gondolom ő ezért nem akar fizetni, de azért ez így mégse jó:S Mit csináljak?

2012. szept. 9. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egyrészt iskolapszichológus / mentálhigiénés szakember, ő vele érdemes kezdeni, másrészt van pszichológiai szakrendelés. Nézz utána, és állítsd kész tények elé.
2012. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Légy őszinte. Ez másképp nem megy. Mond anyukádnak, hogy egyszerűen nem tartod megbízhatónak az ismerősét, nem tudsz vele őszinte és nyílt lenni, és másikat szeretnél. Aki mindentől és mindenkitől teljesen független, mert ez volna a lényege az egésznek. Elképzelhető, hogy azért fizetni kellene, de akkor mondjuk csak egyszer mész egyenlőre, ha nem engedhetitek meg többször. De talán az az egy alkalom viszont sokkal többet segíthet, minthogy az ismerőshöz járkálsz hasztalanul. Ezt anyukád szerintem meg fogja érteni. De ha mégsem, mert tényleg drágának tartaná, akkor pedig menj el az ismerőséhez nyugodtan, és mondd el neki, hogy nehezen beszélsz vele, mert tudod, hogy ismeri anyukádat. Szerintem ha becsületes, meg fg nyugtatni téged, hogy nincs miért aggódnod. És amég nem mész el, nem tudhatod. Nem értek hozzá, meg vannak nyilván bunkó és érdektelen orvosok is, de ha akárkinek akármit is kikotyog, komoly bajba kerülhet az állása. Szerintem először beszélgess vele általánosan, hogy megismerd kicsit, és rá fogsz jönni, tudsz e vele beszélgetni más dolgokról is.
2012. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kerek-perec közöld Vele - az ezzel kapcsolatos "igényed" teljesen jogos!!!
2012. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 9. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt van egy gyűjtés ingyenes helyekről, ha a pénz az akadály anyukádnál: [link]
2012. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!