Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két hónapja vagyok pánikbeteg,...

Két hónapja vagyok pánikbeteg, de két hét múlva egy hosszú út áll előttem Amerikába. Ajánlatos belevágnom, vagy inkább maradjak otthon?

Figyelt kérdés
Mindjárt az elejétől kezeltettem magamat, gyógyszereket is szedtem és pszichiáternél is voltam. Jelenleg otthoni környezetben csak ritkán jönnek rám rohamok, azok is gyorsan elmúlnak, viszont buszon, vagy sok ember között nagyobb rohamok jönnek rám és tovább is tartanak. Az amerikai munkát már akkor elintéztem repjegyekkel együtt, mielőtt a tünetek jelentkeztek, így ha le is mondom, a pénzt már nem kapom vissza. 3 hónapos konyhai munkáról van szó egy gyerektáborban, de igazából a hosszú repülőúttól, majd pedig a new york-i bóklászástól és a két és fél órás buszozástól tartok. Egyébként már korábban két alkalommal is voltam Amerikában ugyanezen a helyen. Mit tanácsoltok? Belevágjak, vagy inkább maradjak itthon?

2013. jún. 7. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a két hónap nem hosszú idő. Nekem két éve vannak lelki/mentális problémáim. Ha jön egy nagy roham, akkor be a szájba két 2mg-os Rovotril, és szétrágom.

Nem szedál le, csak megnyugtat, de csak alkalomadtán kell használnom. (Régebben volt, hogy heti 5 ilyen alkalom volt, most meg "örülök", hogy előjön havonta 1-2 alkalommal.)


A pszichiáter kb egy éve írt fel egy százas kiszerelésű 2mg-os adagot, maradt még benne kb 80 szem. (10 alkalom volt egy év óta)

Még annyit, hogy megigértem a pszichiáternek, hogy eljárok kéthavonta "kontrollra" hozzá (tb-s rendelés), és ilyenkor megmutatom neki a kis üveget, és a tartalmát. Mondta, hogy ez nem kötelező dolog, de így tartom vele a kapcsolatot, és meggyőződik róla, hogy gyógyulóba vagyok, ill. nem vagyok függő.

A papíromra az lett kiállítva, hogy naponta 4mg lenne az adagom, hogy ne lépje túl a 3 hónapos ellátási időt.

Szerintem akkor kell visszamennem hozzá íratni, ha lejárt a gyógyszer. Vagy sosem.


"Javaslom", hogy gyógyulj meg te is.



17F

2013. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyógyulj meg a pánikbetegségből, ezt megfelelő pszichoterápiával érheted el. A gyógyszer jó esetben is csak a tüneteket szünteti meg.


https://www.youtube.com/watch?v=vOzxtoc9c9E

2013. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de én igazából arra lennék kíváncsi, hogy bele-e vághatok egy ekkora útba a pánikbetegségem ilyen "korai" fázisában? A pszichiáterem azt mondta, hogy a környezetváltozás jót tehet és én hiszek neki, de a 8 órás repülőút és a munka is megrémiszt. Ott emberekkel kell majd dolgoznom. Vélemények?
2013. jún. 7. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz probléma. Sőt mivel új emberek vesznek körül, még meg is gyógyulhatsz. Nem teljesen idegen helyre mész, ezért gondolom nem lesz problémád. Vigyél magaddal nyugtatót.
2013. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én a helyedben ki nem hagynám.:D Másnak nincs ilyen lehetősége, hanem csak álmodnak róla.Hallottam hogy az amerikaiak nagyon kedvesek,sokat mosolyognak.:D Ha még is rád jön a roham, vegyél mély lélegzeteket és elmúlik.
2013. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kíváncsi lennék hogy sikerült vagy nem sikerült az út:

Ha elmentél gondolom akkora löket adott hogy mára kutya bajod:) remélem ez történt. Akár priviben is írj, h mizujs tényleg érdekel, mert én is hasonlókkal küzdöttem (küzdök)

2013. jún. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!