Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem túl magam ezen?

Hogyan tegyem túl magam ezen?

Figyelt kérdés

Egy ideje valami gond lehet velem, ugyanis elég kellemetlen a leheletem. Sajnos az iskola, a sok vizsgám és a munka miatt nincs időm orvoshoz menni... tényleg nincs!


Van egy srác, akivel jó haverok voltunk kisiskolás korunk óta (de soha nem volt olyan bizalmas a kapcsolatunk), és aki most teljesen levegőnek néz.

Bár igazából soha nem bírtam az illetőt, mert felszínes, gyerekes és buta. De azért mégis!

Kb. 2 hónapja ugyanazzal a busszal jövünk haza délutánonként, és eleinte egymás mellett ültünk, beszélgettünk. Majd egyik nap hirtelen elkezdett arról beszélni, hogy mennyire utálja a buszozást, meg a sok büdös embert. Ezt követő nap én nem vettem észre, csak utólag láttam, hogy a hátam mögött állt végig a buszmegállóban, de nem lépett mellém. A buszon sem ült mellém, sőt, azóta még csak nem is köszön.


Annak ellenére, hogy nem kedvelem őt, nagyon rosszul esik amit csinál! Biztos vagyok benne, hogy a leheletem váltotta ezt ki, hiszen utálja a büdös embereket.

Sajnos már másoknál is észrevettem (akikkel felszínes a kapcsolatom), hogy egyre inkább kezdenek elfordulni tőlem.


Hamarosan talán lesz lehetőség arra, hogy szabadságot vegyek ki, és a vizsgáknak is vége lesz, mindenképp elmegyek orvoshoz, de addig mégis hogyan létezzek?

A sírógörcs kerülget, ha meg kell szólalnom emberek között.


2013. jún. 7. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ember a közeledben, akinek el tudnád mondani? Szerintem az "undor" helyett a "figyelj, szerintem van valami bajom, megváltozott a leheletem és félek" szerű közléssel inkább odafigyelést és empátiát válthatsz ki az emberekből.

Nyilván nem tudod ezt mindenkinek elmondani, de ha egy-két embernek sikerülne, akik megértenék és melletted lennének, akkor az már szerintem rengeteget tudna segíteni rajtad.


Ha alapból bunkónak tartod az ismerősödet, akkor próbálj úgy hozzáállni, hogy hála az égnek kerül. És szard le. Muszáj. Más megoldás nem hiszem, hogy van, hisz a leírásod alapján nem ő lenne az első, akinek kitálalnál...


Remélem, sikerül minél előbb eljutnod orvoshoz, és kiderül, mitől lehet ez a változás és meggyógyulsz! <3

2013. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!