Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan ember, aki kigyógyul...

Van olyan ember, aki kigyógyult a depresszióból?

Figyelt kérdés
Vagy csak gyógyszerekkel lehet szabályozni egy egész életen át?
2013. jún. 7. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én igen,volt egyszer amikor kigyógyultam belőle egészen,de egy pár hónapja megint visszaestem...
2013. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kamaszkoromban visszaeső voltam, de most már kijelentem, hogy egyszer és mindenkorra kijöttem belőle. Évek óta nincsenek depressziós tüneteim, aminek nagyon örülök :-) De tudomásul vettem, hogy kiújulhat, mert valószínű, hogy örökölt hajlamom van rá. De nem görcsölök :-)Igyekszem úgy élni az életem, hogy ne legyen gond (illetve, ha van is, megbirkózzam vele), eddig bejött.

Anyukám viszont gyógyszereket szed, neki azt mondták, hogy az élete végéig szednie kell majd. Szervi eredetű depresszióról van szó, ami öröklődhet is.


24/N

2013. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljes kigyógyulás elég ritka tehát előfordulnak visszaeső időszakok de idővel megtanulod kezelni és ezáltal sokáig tünetmentes lehetsz. A gyógyszeres kezelés leginkább akkor érdemes ha nagyon rossz állapotban vagy és segítség kell ahhoz hogy megtedd az első lépéseket.

Az én tapasztalatom az hogy a tényleg tartós javuláshoz egy hosszú tanulási folyamat! vezet amiben tudatosan megtanulod felismerni és manipulálni a kényszeresen negatív gondolataidat és ezt nap mint nap! alkalmazod.

2013. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tiniként voltak nehéz napjaim, heteim, hónapjaim, mikor szenvedtem a negatív gondolataimtól, akkor voltak ilyen buta kitalációim, hogy öngyilkos leszek, stb. De ezt nyilván ki is nőttem hamar.


Ami ez után jött az más, és a mai napig nem tudok szabadulni tőle. Ez sokkal mélyebbről jövő iszonyatos kín, amit minden nap álcáznom kell embertársaim előtt.

Mindenki a mosolyomat jegyzi meg először. Kicsit ironikus.

Szóval nem tudom pontosan leírni ezt az érzést. Sokszor van, hogy pont az a lényeg, hogy nem is érzek semmit. Csak egyik pillanatról a másikra elsodor, és már nem én vagyok. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem bírom kontrollálni.

Szenvedek tőle, de nem tudom miért. Nem képzelek be magamnak felesleges negatív gondolatokat, öngyilkos sem akarok lenni, mégis leteper.

Azt hittem, hogy a fel-és beismerés már egy lépés a gyógyulás felé, de nem, egyre rosszabb.


Orvosnál még sosem voltam ezzel.

2013. jún. 7. 23:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben érdemes lenne pszichológushoz fordulnod. Elég komolynak tűnik a problémád, de segítséggel biztos ki fogsz belőle jönni :-)
2013. jún. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszerekkel csak szabályozni lehet. Ha ki akarsz gyógyulni, fordulj kiképzett pszichoterapeutához (olyan pszichológus, pszichiáter, stb., aki posztgraduális terapeuta kiképzést IS kapott). Ha meggyógyultál, nincs visszaesés, vagy tünetváltás.

www.integrativ.hu

2013. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó: Erről még nem hallottam, de utána járok. Csak azt nem értem, hogy akkor miért a gyógyszeres kezeléseket "választják"?

2013. jún. 9. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
kigyógyultam mert a szüleim abbahagyták a kemény idegesítésemet
2013. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!