Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásaimra, illetve...

Szorongásaimra, illetve pánikzavaromra a pszichiáter Cipralexet, és mellé Helex SR-t írt fel, de mintha csak rosszabb lenne?

Figyelt kérdés
2 Napja szedem, de még rosszabbúl lettem tőle, az első nap egésznapos hasmenés, ma pedig gyógyszer bevétele utántól kb.1 órára 20 percenként pánikrohamok törtek rám, ami délutánra szerencsére elmúlt. Ez normális? Meddig lesz ez így?

2013. jún. 9. 17:44
 1/9 anonim válasza:
Szerintem ne minket kérdezz, hívd fel a kezelőorvosod. Esetleg a betegtájékoztatón nincs erről valami leírás? Gondolom, a pszichotikumokhoz is hozzá kell szokni, lehet, hogy csak hosszú távon, rendszeres szedéssel fejtik ki hatásukat, de azért egy telefont vagy egy villámlátogatást a szakrendelőben eressz meg, bárki bármilyen tanácsot ad itt!
2013. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Cipralex okozhat ilyen tünetet. Nekem hónapokig erőltették a szedését és teljesen lefogytam. A hasmenésen kívül étvágytalanságot, hányingert is okozott. A betegséged is rosszabbodhat. Nálam nem vált be az antidepresszáns, pedig több félével is próbálkoztak. Szerencsére ezek nélkül is meggyógyultam. Hogy "meddig lesz így"? Ezt nem lehet tudni. Van akinek 2 - 3 hét után javul az állapota. Engem azzal hitegettek, hogy 2 hónap kell, mire jobb lesz. Hát nem lett jobb és 8 kg-ot fogytam a nem nagy súlyomból 2 hónap alatt. Összesen 4 hónapig birtam szedni, de borzalmas állapotba kerültem a gyógyszertől.
2013. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam közben a kezelőorvosomat, aki azt mondta, hogy legyek kitartó, mert csak az első pár nap a borzasztó, és jövőhéttől már jobb lesz.. hát remélem :\
2013. jún. 9. 21:31
 4/9 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: és hogyan gyógyultál ki ezek nélkül? egyébként igen, étvágytalanságot is tapasztalok, bár a fogyásnak én örülnék :D
2013. jún. 9. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális tünet. Ezért kell a szedés elején fél adagot bevenned. Legrosszabb esetben 2 hét alatt tűnnek el ezek a mellékhatások. Olvasd el a gyógyszer használati utasítását, és örüljél neki, hogy neked csak ennyi mellékhatása lett. Az a tanácsom, hogy "szedd a gyógyszered, ne siránkozz". Eszedbe ne jusson ilyen semmiségekért abbahagyni a szedését. Inkább iratkozzál fel a www.bura.hu fórumra, mert ott hasonló betegekkel társaloghatsz. Vigasztalhatjátok egymást, és kaphatsz lelki segítséget is. Orvosuk is van, és segít is. Írjál, ha gondod van.
2013. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem fogom abbahagyni.. csak azt nem értem, hogy ha egyszerre veszem be a Helex-szel, akkor miért jön elő mégiscsak a roham. korábban frontint szedtem (igaz azt csak háziorvos írta fel) de ha az bennem volt, sose jött rám a pánik
2013. jún. 9. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap írta fel a doki. Az első két hétben féladag, hogy a szervezet megszokhassa ezt az új anyagot, de nagyon gyakoriak a mellékhatások, amik megfelelő adagolással megszűnnek hamar.
2013. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én huzamosabb ideig szedtem a cipralexet, de nem vált be egyáltalán...most eleniumot szedek és bátran ajánlom mindenkinek, mert egyáltalán nem érezhető a hatása, csak egyszerűen megnyugszol..
2013. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jobbos válasza:

Legalább két évig szedtem Cipralexet. Semmilyen hatása nem volt rám. Se hatás, se mellékhatás. Az ára viszont kicsit durva volt. Tehát nem gyógyított ki a pánikbetegségemből.

Aztán másik orvoshoz kerültem, aki Amitrexet írt fel. Pár hét leforgása alatt gyakorlatilag megszűnt a betegségem. Azóta (kb. 2 éve) jól vagyok. Persze folyamatosan szedem azért a gyógyszereimet.

2013. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!